Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen gyakori, hogy sok...

Ilyen gyakori, hogy sok elvált nő tényleg "feláldozni" a gyerekeit a reményért, hogy ne kelljen egyedül megöregednie?

Figyelt kérdés

Konstans jelleggel olvasom a sok kérdést arról, hogy válás után anyuka új férfit hoz a családba, és nagyon hamar kiderül, hogy a kapcsolata a gyerekekkel egyáltalán nem súrlódásmentes. Sokszor mégis elmegy a dolog az esküvőig, utána meg már nem olyan könnyű felbontani a dolgot.


Az új férj mellett az anyák gyakran már nem foglalkoznak a gyerekeik panaszával, hogy nem jönnek ki jól, sok a konfliktus - sőt, sok esetben a férfit védik és a gyerekeiket büntetik (mintha a jó viszony csak rajtuk múlna).


Ha olyan sztoriról hallok, amiben mostoha is kerül a képbe, ritkán végződik pozitívan a történet. Ezt szerintem az anyának és a leendő férjjelöltnek is át kéne gondolnia.



2014. szept. 1. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Életkorban te lefelé kerekítettél, én a 25-30 éves korosztályra gondoltam, azon belül is inkább a harminchoz közelihez. Férfiaknál is a 25-30-asokra gondoltam.


Egy fiatal férfi miért esik más elbírálás alá, mint egy fiatal lány?

Ismerek olyat, aki 27 évesen bevállalta a mostohaszerepet és le a kalappal előtte, de szerintem ez a kb. 10%-ot kitevő kivételt erősítő szabály.


Én nem ítélek el senkit azért, mert nem kezd gyermekes egyedülálló szülővel, csak az álszentség és a kettős mérce zavar.

A mese a csúnya gonosz férfiakról és az ártatlan szent nőkről.

Kettőn áll a vásár, nem hiszem, hogy minden esetben a férfit kéne hibáztatni a válás miatt.

2014. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A megszokott az, hogy egy pár esetében a férfi legalább néhány évvel idösebb a nönél, másrészt - részben ebböl következöen - a férfiak pár évvel idösebben lesznek apák - ezt a két eltérésböl adódik az, amit te fölfelé kerekítésnek mondasz.
2014. szept. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

9: "Hány huszonéves lány vállalná be a mostohaanya szerepet?


Szerintem semmivel sem több, mint ahány férfi a mostohaapa szerepét."


A két szerep közül azért a huszonéves lányoké könnyebb. Tudom, volt ifjú lánykoromban még a volt férjem előtt egy elvált kisgyerekes férfi párom. (nem miattam váltak mielőtt nekem esnének, én már jóval később kerültem képbe.)

Helyes volt a gyerek, néha volt közös program és ennyi. Bőven elég volt néha jópofának lenni, nem is esett a nehezemre. Nem voltam az anyja, nem kellett nevelnem, jót szórakoztunk.


Egy férfi nehezebb helyzetben van aki egy elvált gyerekes nőhöz költözik. Neki hirtelen már bele kell csöppennie a nevelésbe. Nálunk az új páromnak már meg kell küzdenie a napi problémákkal, kezdve a gyerekbetegségektől kezdve a rossz kedvig, foglalkozni a tanulással, könyörögni takarításért, stb, ez minden családban más.

Ha a gyerek beteg, akkor természetesen én ápolom, míg ha a láthatási időben betegszik le valamelyik, akkor az apa el se viszi vagy hamar visszahozza. Az új párjának ezzel nincs gondja, csak a szórakozás része jut neki.

2014. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!