Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton-folyvást...

A szüleim folyton-folyvást sértegetnek, leszúrnak, bántanak. Olyanokat mondanak nekem, hogy én vagyok a legnagyobb problémájuk, senkinek sincs ilyen rossz természete, pokolfajzat stb. Hogyan tudnék ezen felülkerekedni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk változtatsz ezen: " senkinek sincs ilyen rossz természete, pokolfajzat"
2012. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A súlyomra is állandó megjegyzéseket tesznek, bár szerintem annyira nem vagyok kövér. (176cm és 73 kg vagyok.)


Ha valami problémám van, sohasem hallgatnak meg. Pl. múltkor megemlítettem, hogy milyen rosszul érzem magam a pattanásaim miatt és kinevettek.


Már nagyon magam alatt vagyok, a jegyeim is romlanak, annak ellenére, hogy nagyjából ötös tanuló vagyok.

2012. dec. 25. 12:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Látatlanba nagyon nehéz bármit is mondani, mert nem ismerjük sem a szüleid, sem téged.
2012. dec. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Konkrétan ezt, hogy "senkinek sincs ilyen rossz természete" azért kaptam, mert lány létemre elsirtam magam előttük, annak kapcsán, hogy anyám előzőleg leszidott, hogy mennyit eszem...
2012. dec. 25. 12:02
 5/16 A kérdező kommentje:
Én csak egy pár vigasztaló szóra vágytam, de úgy látszik, itt ezt nem kapom meg.
2012. dec. 25. 12:07
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom a szüleidnek elég nehéz életük volt eddig és megedzőttek, a te problémáid az ő szemükben csak apróságok. Nem tudják megérteni a helyzetedet.
2012. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem neked is meg kell próbálni változni, akkor is ha nem a te hibád miatt nem tudtok kijönni a szüleiddel. Egy kicsit felelj meg nekik, és ne velük beszéld meg a problémáidat.
2012. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Keress egy jó barátot,vagy valakit,mondjuk egy párt,aki támogat és megért téged.Lehet,a szüleid erre nem alkalmasak,ennyi.Nem minden szülő alkalmas szülőnek.
2012. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2012. dec. 25. 16:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudod kedves kérdező, az olyan ember, akinek olyan szerencséje van a szüleivel, hogy szárnyuk alatt gyarapodásra tettek szert (és itt nem az anyagiakról van szó, hanem a lelkiekről), azok el sem tudják képzelni milyen az amikor egy gyereknek teljesen elveszik az önbizalmát, mert csak (az általik vélt!) hibákat kántálják, hangsúlyozzák ki ! Na én aztán tudom milyen ez, mesélhetnék ! Még véletlenül sem jelenti azt, hogy az ilyen gyerekek megérdemlik a szidalmakat , Rengeteg szakkönyv létezik már a gyereknevelésről egyikben sem írják, hogy szapulni kell a gyereket. Ellenkezőleg, dicsérettel nevelj ! Ha folyamatosan azt kapod meg otthon, hogy "te ehhez nem értesz "," úgy sem tudod megcsinálni ", hülye vagy...majd én megmondom mit csinálj ", "fogd be a szád, hallgass " akkor milyen felnőtt válik a gyerekből ? Elárulom, olyan mint én...önbizalom hiányos, aki retteg a kihívásoktól, hiszen én hülye vagyok és úgy sem sikerül :(
2012. dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!