Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy 2,5 éves gyerek több, mint 1 hetet tölt a nagyszüleivel? Nem korai ez neki, nem túl kicsi hozzá?

Figyelt kérdés
Csütörtökön viszik a nagyszülők, utána héten vasárnap mennek érte a szülők.
2014. júl. 31. 14:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem korai. Csak nálunk tartja valamiért az a szemlélet magát, hogy 3 évig az anyján kívül mindenki impotens a gyereknevelésben.
2014. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem korai.
2014. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen korrekt, dehogy korai. Gondolom, babakora óta ismeri a nagyszülőket, máskor is aludt már ott, és nincs rágyógyulva a szüleire, ez így jó!
2014. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%
Gyerek és nagyszülőfüggő. Nekünk egy 2 éves lányunk van. Én elengedném, de a nagyszülők nem nagyon vállalják és a gyereken is úgy látom, hogy még nem alkalmas rá. Egyébként azt mondják, hogy akkor érett a gyerek arra, hogy másnál aludjon, amikor már használja az én szót. A lányunk 4-5 szavas mondatokban beszél, de az én szót nem használja. Több helyen pedig 3 éves kort olvastam.
2014. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

Nekem korai lett volna.

És nem azért, mert ne lehetne feltétlenül jó az, csak én biztos, hogy akkor, amikor a fiam 2 és fél éves volt, nem szívesen lettem volna tőle ennyi ideig távol és a férjem sem, mert hiányzott volna. Akkor még a gyerek nap, mint nap egyfolytában itthon volt velem, nem úgy, mint mikor már közösségbe járt és hozzá lett volna szokva, hogy napi szinten több óra hosszat is eltölt a szülő nélkül. Illetve a fiam különösen anyás, így ő el sem ment volna ennyi időre nélkülünk még a nagyszülőkhöz sem, mert biztos, hogy sírt volna állandóan utánunk. Egy ilyen kicsi gyerek szerintem sokkal inkább még hozzá van szokva az állandósághoz és esetleg bizonyos gyerekek, mint pl. a miénk is, nehezen viselte volna a megszokott környezettől való hirtelen elszakadást ilyen időtávra.

De ettől vannak, akiknél ez simán megoldható, belefér, jó így nekik. Ha nekik jó, hát tegyenek így, az ő dolguk.

Nálunk ez nem működött volna.

2014. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha már aludt náluk 1x-1x, akkor simán vállalható. A nagyszülőknek lesz inkább megterhelő :).
2014. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez attól függ, hogy milyenek a nagyszülők. Mi rögtön születése után jöttünk-mentünk vele, ott aludtunk néha hétvégén együtt szüleimnél, így a hely nem volt idegen. Ha jól emlékszem egy-két napra már egy éves kora körül otthagytuk, mert anyum nagyon szeretett törődni vele, minket meg küldött, hogy legyünk kicsit kettesbe is.


Két évesen már egy hétre is ottmaradhatott. Nagyon szeretett ott lenni, nem csinált gondot belőle.

2014. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%
Mi nem adnánk oda még, mert az én szüleim halálra etetnék minden egészségtelen dologgal, a páromnál meg tuti minden veszélyes dolog érné, mert nagyon nem foglalkoznának vele. De ha normálisak a nagyszülők, engem simán ott hagytak ilyen koromban a nagyinál és mentek Olaszba a szüleim :D
2014. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A gyerek bölcsis, szobatiszta és többé-kevésbe érthetően fejezi ki magát.


Nem túl hosszú idő ez neki a szülei nélkül? És az anyukának nélküle?

2014. júl. 31. 15:05
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem korai. Nyilván le kell fektetni a szabályokat, hogy mit vársz el, miből nem engedsz, hogy másként csinálják, de ellenőrizni nem nagyon tudod.

Szerintem mindenkinek jó. A gyerek megtanul kicsit az anyja nélkül lenni, a nagyszülők végre korlátok nélkül unokázhatnak, a szülők kikapcsolódhatnak, olyasmit csinálhatnak, amit gyerek mellett nem. És nagyon jó érzés, mikor a gyereked megörül neked, mikor újra találkoztok! :)

2014. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!