Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Továbbtanulni készülök, középiskolába. Vidéki "kisvárosban" élek és jobbnak látnám a jövőm szempontjából, ha elmennék egy nagyobb városba továbbtanulni. A 2 lehetőség Debrecen és Budapest. Édesanyám már 2 hónapja megmondta, hogy a 300 kilométerre levő Pestet felejtsem el, maximum Debrecenbe enged el, mert hogy Bp-re csak a barátnőmhöz és nem tanulni akarnék felmenni. (Ezt azóta állítja, hogy nyáron jártunk ott és ő is személyesen találkozhatott a lánnyal.)

Többször is megpróbáltam őket meggyőzni arról, hogy jobb lenne ott, de nem hajlandó engedni semmiképp és azt akarja, hogy itt maradjak. Azóta teljesen ki van borulva, szinte minden este sírni látom, soha nincs jó kedve, mindig azt hajtogatja, hogy ő bizony diliházba kerül meg őt már semmi nem érdekli, nincs értelme az életének. Elméletileg munkahelyi nehézségek (meg persze az én esetem is) az oka. Felajánlottam, hogy csak akkor "csak" Debrecenig mennék, amire dacosan válaszolt, hogy menjek ahova akarok és nem érdekli. (Persze nem így van, tehát rájöttem, hogy nem Pesttel, hanem a hiányommal lenne problémája.) Nekem ezt nagyon rossz végignézni és egyre kevésbé bírjuk már.

A szemem előtt 2 lehetőség rajzolódott ki, miszerint valamelyikőnknek mindenképp rossz lesz, és nem tudom, kinek tegyek rosszat: magamnak vagy a szüleimnek.

Ha itt maradok, sérül a kapcsolat a barátnőmmel és valószínűleg alacsony színvonalú középiskolába nyerhetek felvételt. Ha viszont elmegyek, nekem kicsivel jobb lesz, ha a honvágyat nem tekintjük, de itthon folyamatosan cirkuszi hangulat lesz úrrá. Abszolút tanácstalan vagyok és lassan el kellene dönteni, mihez kezdjünk. Ha valaki el tudna látni pár tanáccsal, esetleg személyes tapasztalattal, nagyon megköszönném. Köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és elolvastátok.



2014. szept. 3. 19:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Mások mártírkodása nem a te felelősséged. Én már csak azt mondom egy ilyen "csinálj, amit akarsz, nem érdekel"-re, hogy "jó, a szavadon foglak".
2014. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Valószinű lemérte a barátnőd milyen hatással lenne rád.Azon felül barátnőd lehet ezer is,anyád csak 1.Ne azzal törödj a semmiből beszakadt az életedbe egy barátnő sérül a kapcsolat vele.Nem ő a családod.Egyébként én sem engedném a gyerekem pestre,alacsony szívonalú iskola persze persze:))
2014. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Most úgy őszintén... Te össze tudod hasonlítani egy 10 ezer fős város középiskoláit (összesen van 2, abból 1 szakmunkás és egy gimi) egy budapestivel?

Egyébként meg kedveli a lányt, gyakran beszélgetnek is, szóval szerintem nem ez lehet a probléma.

2014. szept. 3. 20:12
 4/19 anonim ***** válasza:
19%

hm, én a 14 éves gyerekemet nem engedném, megértem.

nem a barátnőre lennék féltékeny, szó sincs róla,

de egy 14 éves még olyan fiatal, zsenge.

még nincs ott az ideje kirepülni.

egyetemre persze mehetne, ahova csak akar. nem vagyok híve annak, hogy az anyja szoknyáján üljön a gyerek, de középiskolába nem engedném el, max ha mondjuk a balettintézetbe vagy konzervatóriumba menne.

2014. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj a debreceni középiskolával, hidd el.
2014. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én is teljes mértékben megértem a szülőket, de se ő, sem én nem tehetek arról, hogy itt ilyenek az oktatási körülmények. 15 és fél éves leszek, mire odakerül a sor és szerintem megvan a magamhoz való eszem, hogy megálljam a helyem egy új helyen.
2014. szept. 3. 20:18
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Én is anya vagyok, és nekem is egyetem előtt álló fiam van. Amikor elém állt, hogy ő több 100 km-rel messzebb egyetemre megy, a szívem szakadt meg. MICSODA?? Hogy nem láthatom mindennap? Hogy este nem teszem elé a vacsorát?? (függetlenül attól, hogy önálló ember, és sosem kellett kiszolgálnom), hogy nincs a szemem előtt??? Hogy lányok is képben vannak?? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ez tragédia!!! Na nagyjából ilyen hideg zuhanyt éreztem ezer hasonló kérdésekkel. Persze volt nálam is sírás, hogy biztos utál, azért megy ilyen messzire, vagy tuti fél év egyetem után jó ha évente egyszer telefonál majd stb. De másrészről: Én igaz soha nem voltam egyetemista, de voltam 18-20-23-25 éves is.. Tudom, hogy az élet velejárója, hogy egyszer mindenki elkezdi élni a maga életét. Ez pedig azzal jár, hogy a gyerek akár több 100 km-re elköltözzön, hogy barátnője legyen, hogy beossza a pénzét, hogy maga főzzön, mosson magára.. Így én bár fájó szívvel, de egyetértek a döntésével. Főleg, hogy elmondta, hogy szeret még mindig, és ígéretet kaptam, hogy hetente egyszer kötelezően telefonál. De végül is nem olyan rossz ez. Így lesz időm magamra, lesz időnk újra a gondtalan szexre, nem kell aggódni, hogy a gyerek hazajön ..:)..

Szerintem ne add fel az álmaidat ha Pestre akarsz menni. Mond el anyudnak, hogy nem végleg hagyod el, csak valami újat akarsz, ahogy anno annak idején ő is újat akart. Ígérd neki, hogy felhívod, a legjobb ha eleve mondasz fix időpontot. (mi megbeszéltük, hogy minden pénteken pontban este 8-kor telefonál. Ha nem ér rá akkor is megcsörget, jelezve hogy mikor hív majd) Valamit ígérj neki..Így lenyugszik majd.

2014. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:33 vagyok

Bocsánat, most olvasom, hogy csak 15 éves vagy... Ez bizony még nekem is korai lett volna.. Szerintem ebben az esetben a közelebbi iskolát válaszd. Az könnyebben járható út lesz.

2014. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Természetesen minden 1-2. nap felhívnám és lehetőség szerint legalább 2-3 hetente haza is utaznék hozzájuk. És igen, valóban ő is újat akart, hiszen ő is elment Pestre, bár 2-3 évvel idősebb korában. Ő utált ott lenni, ezért állítja, hogy nekem is rossz lenne mindenképpen. És csak annyi a probléma, hogy a közelebbi iskolával sem nagyon békül ki, a helyibe pedig lehetőség szerint nem szeretnék menni.
2014. szept. 3. 20:40
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a középutat választanám, ami jelen esetben ugye Debrecen. Ott járhatnál jó középiskolába, de nem lennél annyira távol a családodtól, ez mindkettőtöknek jó lenne. Még ráérsz annyira önállósulni, hogy Pestre költözz, ha egyetemre mész.


Én is fontosnak tartom, hogy a gyerekem 14 és 18 éves kora között annyira közel legyen hozzám, amennyire lehet. (Tehát ebben az esetben, jó, ne maradjon otthon, de legalább egy közeli nagyvárosba menjen.) Ezek nagyon meghatározó évek lesznek az életedben (és a tanulás csak az egyik szempont), amikor kell az "otthon melege", hidd el!

2014. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!