Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők kevésbé szeretik az...

A szülők kevésbé szeretik az első gyereküket, mint a többit?

Figyelt kérdés
Biztos nincs így minden csalában, és nem is provokációnak szánom a kérdést, de egyszerűen akárhova nézek, a 20-30 éves korosztálynál az van, hogy a szüleiknek az első gyerek véletlenül jött össze, ezért egész életében megkülönböztetik a szülei, mindig a kisebbekkel foglalkoznak, a nagyobb meg nem kap egy kicsi szeretetet sem. Ez a mi családunkban sincs másképp, a legidősebb tesómmal sosem foglalkoztak a szüleim, és szétnézek az ismerősök között, mindenhol a kisebb gyerek kapja a többet. Miért van ez? Azt gondoltam biztos benne van az a dologban, hogy sokan az első gyereket nem tervezték be, de könyörgöm, ha már megtartották, miért nem szeretik ugyanúgy mint a többit?

2014. szept. 4. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van, mint nálatok:D Mert neki van a legnagyobb szíve,ő a leggyámoltalanabb, legérzékenyebb lelkű mindegyik közül:)
2014. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így tapasztalom. Az első gyereket ha véletlen ha tervezett mindig örömmel fogadják. (azt, hogy közben a szülők elválnak, nem gyerek miatt van)

Én úgy tapasztalom, hogy középső gyerekként a legrosszabb, mert azok tényleg nem kapnak figyelmet. Ha mégis akkor csakis azért, hogy büntetést kapjon vagy kioktassák a nővére/bátyja mennyivel jobb nála.

Én középső vagyok. Van egy nővérem és 1 húgom. Amíg otthon éltem gyerekként mást sem hallgattam, csak azt, hogy

"bezzeg a nővéred! vegyél példát róla! Jó tanuló, okos, jól nevelt, nem felesel vissza, nem szemtelenkedik! De te??? A nyomában sem vagy..

"A húgodat hagyd békén! Ő a legkisebb, hát miért nem vigyázol rá? Már pedig veled megy ha le akarsz menni a barátaidhoz, és vigyázol rá. Ha nem akkor te sem mehetsz. Az a dolgod, hogy elmenj érte az oviba/suliba..Miért nem adod neki oda ami a kezedben van? hiszen ő még kicsi..."


Nem hiába lettem lázadó, harcias, és szemtelen. 18 évesen amikor elköltöztem, akkor is csak azt kaptam, hogy "te mindig is egy csavargó, lázadó voltál.. sosem változol meg.. de bezzeg a nővéred.... bla bla bla

42 éves vagyok és még ma is megkapom apámtól, hogy a nővérem és a húgom.....

ez van..

2014. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk az se mindegy hogy hány gyerek van, mi pl 7en vagyunk, én vagyok középen, de középső gyerekből még rajtam kívül is bőven akad. Párom első a négyből, ő tényleg le van szarva, ott a második gyerek a kedvenc.
2014. szept. 4. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:

3 Tök mindegy hány gyerek van, mert családfüggő. Én is első gyerek vagyok, és minden felelősség rám volt testálva mint húgom pesztrája. Holt másképp volt a felállás, mint amit most mi élünk meg a családban.

Mi nem születési sorrend alapján, hanem a gyerekek egyénisége alapján rakjuk a megfelelő helyükre a gyereket.

Van aki jobban védelemre szorul, van aki kevésbé, van aki a jéghátán is megél tipus. Szóval ez az egész nagyon változó és összetett. Mindig mindenkit ott erősítünk ahol a legnagyobb szüksége van rá.

2014. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4+


1-es voltam.

2014. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a bátyám a kedvenc. Szerintem ez teljesen változó. Inkább az első, ő azért jó, mert első, az utolsó meg a kicsi.
2014. szept. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont a fordítottját láttam, tapasztaltam. Az elsőszülött gyermeke minden anyának maga a megismételhetetlen csoda. Amikor először adsz életet, az nem nagyon erős köteléket hoz létre. Akárkivel beszéltem, szinte mindenki bevallotta, hogy bár az összes gyerekét imádja, az elsőhöz való kötődés a legerősebb.
2014. szept. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocs, egy "nem" benne maradt. Szóval a legelső szülés nagyon erős köteléket hoz létre.
2014. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban (családpszichológiából ezt tanítják) az első gyerekkel szigorúak, féltik, mert még "gyakorlatlanok" a szülők. Neki kell kitaposni az ösvényt a testvérek előtt, rajta alakulnak ki a szabályok (tanulás, napirend, szórakozás stb) A második vagy közbülső gyerekeknél már lazul a dolog. A legkisebbet pedig azért babusgatják, mert ő az utolsó, a legkisebb, őt próbálják dédelgetni a szülők, mert érzik, hamarosan kirepülnek a csemeték és "magukra maradnak".

A legkisebbel elnézőbbek, bárhogy tanul/viselkedik. Általában a középsők elhanyagoltnak érzik magukat, az ő nyakukba varrják a kicsit. A középső hódoljon be az idősebbnek, engedjen a kisebbnek.

Én 3 közül legkisebb vagyok, anyukám még most sem bírta feldolgozni teljesen, hogy 28 évesen már nem vagyok kislány. Mindannyiunkat szeretnek.

A legjobb barátnőmnek 2 fiatalabb testvére van. Náluk ő járta ki az utat, tőle jobb tanulmányokat követeltek, szigorúbbak voltak mikor tini volt. Mindig panaszkodott, hogy az öccse/húga bármit megtehet és rájuk hagyják. Pedig a szülei elég lazák voltak az enyémekhez képest.

2014. szept. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt mindig. A nővérem a kedvenc. (mindketten véletlenül jöttünk). Anyám így mondta, de egyébként csak nem szedte rendesen a gyógyszert.

Mindig ő volt az okos, a szép... én a csúnya és a tanulás sem ment annyira jól.


Én sose éreztem hogy szerettek volna. Még azt is mondták amikor 12-13 éves voltam, hogy nem is vagyok a gyerekük, csak a kukából szedtek ki.... 3,5 évre lepasszoltak a nagyszülőkhöz is.

2014. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!