Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha anya ebben az...

Normális, ha anya ebben az esetben lehurrog, ha apám hazajön?

Figyelt kérdés

Apám pár hónapja külföldön dolgozik. Legutóbb kb. 1,5 után tudott csak hazajönni. Nem mondom azt, hogy tökéletes apámmal a kapcsolatom, de nem is mondhatom el azt, hogy utálom / utáljuk egymást. Átlagban azt mondanám, hogy jó a kapcsolatom vele, de nem beszélünk meg úgy semmit, meg ilyesmi. Szóval... Nem is tudom... Olyan átlagos.


Viszont tudjátok... A távolság 'megszépíti az emlékeket, kapcsolatokat'. Szóval, legutóbb, amikor apa hazajött, elmentem vele mindenhová, ahová csak akart (egyedül csak inni nem mentem el vele meg egy munkatársával, pedig nagyon akarta, hogy menjek el vele), vásárolni neki ruhát, fagyizni, meg minden ilyen dolgot megcsináltam vele (amikor anya meglátta, hogy milyen ruhákat vásárolt, a fejét fogta egy-két darabtól, utána én kaptam, hogy miért nem szóltam. Szerintem nem volt olyan gáz, mint, ahogy anya beállította, meg különben is, ha nagyon gáz lett volna szólok neki, a másik meg az, hogy nem nekem és anyának kell hordani azt a ruhát, hanem apámnak). Nem álltam le faggatni a végletekig, csak nagy általánosságban kérdeztem a munkahelyéről, és hasonló dolgokról.


Anyával nem a legjobb a viszonya apámnak, de nem is a legrosszabb. Viszont 'megsúgta', hogy apámmal már nem is akar megjelenni még a boltban sem, mert csak 'égeti', meg hogy 'ciki', stb. Megérettem, de csak legyintettem, mert már nem lehet változtatni apámon.


Anya mondta, hogy nem érti, hogy tudok így eljárkálni vele, meg elhülyéskedni. Mondtam neki, hogy ha elmegyünk valahová, meg ha bármit is mondd, akkor csak simán ráhagyom a dolgokat. Azalatt a pár nap alatt, míg itthon vagy, igyekszek mindent úgy csinálni, hogy legyen kedve hazajönni, szeressen, meg ilyesmi. Ráhagyom a dolgokat, nem kötetszem vele, ha egyszer a sárgára azt mondja, hogy kék és hasonlók.


Anya azért is 'letolt', hogy miért adtam apámnak oda a telefonomat, mert 'úgysem ért hozzá' (okostelefon kellett apámnak, pár alap alkalmazás miatt és neki adtam az enyémet, mert már 'kinőttem' azt a telefont, és hagyott itthon pénzt új mobilra).


Jogos, ha anya reakciója?


20l


u.i.: bocsi a kusza gondolatmenetért és az esetleges helyesírási hibákért.



2014. szept. 6. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem normális, sőt.

Apukád értetek dolgozik külföldön, nem egyszerű kint munkát vállalni, itthon hagyni a családot, a megszokott környezetet, barátokat. Anyukád igazán értékelhetné ezt, hiszen érte is teszi ezt a férje. Bezzeg a pénz, amit itthon hagy az jó neki. Szerintem kimondottan visszataszító, ahogy anyukád viselkedik, inkább haszonlesőnek nevezném. A pénze kell apádnak de a társasága nem?

2014. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Előtted pedig le a kalappal.
2014. szept. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!