Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellnétek a rokonság...

Szégyellnétek a rokonság előtt ha a gyereketek gyári munkás lenne? Miközben a testvéred gyerekei nemrég diplomáztak.

Figyelt kérdés
Az egyik jogászként, a másik gyógyszerészként, és már fix munkájuk is van. A te lányodnak csak érettségije és 2 szakmája van. Amikor a büszke család a 2 "okos" gyereket dícséri, és a tiédre szánakozva tekintenek, te mit gondolnál, mit éreznél?
2014. szept. 8. 15:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Igen, azt kihagytam, amit más már írt, hogy mi is lenne velünk munkások nélkül? Nagy szükség van rájuk.
2014. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
61%

Nem szégyelleném.


Aki jogász vagy gyógyszerész, biztos hogy okos, különben nem tudott volna lediplomázni. (Kivéve ha a vállalkozó apuci lefizeti a tanárokat ugye, de ez más téma.) Szóval a diploma azért garancia arra, hogy nem buta az egyén...


Viszont!

Az, hogy valakinek nincs diplomája és pl gyári munkás, az még nem garancia arra, hogy ő viszont buta lenne... Benne van a pakliban, de nem általános. Éppen csak arról van szó, hogy nem az eszével keresi a pénzt, hanem kétkezi munkájával. Attól még lehet esze, amit mondjuk használ otthon vagy a szabadidejében. Még egy szakmunkás papírral is lehet, hgoy valaki annyit olvas, tanul szabadidejében, hogy sokkal műveltebb egy diplomásnál.


A mai világban meg már azt is tudjuk, hogy hiába a diploma, az még nem jelenti azt, hgoy az illető meg tud élni belőle... ha nincs munkája, akkor mit tehet? örül ha gyárban dolgozhat...

2014. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%
Ertem en hogy mire gondolsz. En is rosszul erzem magam hogy a rokonomnak ugyanaz a vegzettsege es betolt vele egy stabil jol vezeto munkakort en meg hiaba keresek meg egy stabil melot sem talalok. Te biztos jobban szereted volna ha a gyereked szorgalmasan tanul kijar egy foiskolat es azert erzed magad rosszul mert a lanyodnak sokat kell dolgoznia a gyarban a fizetesert.
2014. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyellném. Ugyanúgy, ahogy nem szégyellem azt sem, hogy gyári munkás a párom, én pedig nemsokára végzek az egyetemen. A húgomnak egyetemista barátja van, még sincsenek összehasonlítva. Mindkettőjüket szereti a család, okosak, értelmesek, sosem szólt érte senki. Mindenki tudja, hogy dolgozik, nem munkakerülő, és ez a lényeg. Örülünk, hogy van egyáltalán munkája, még akkor is, ha nem a szakmájában.


Szerintem legyél büszke a lányodra, van 2 szakmája, és dolgozik rendesen. Nem születünk egyforma képességekkel, és végképp nem egyforma lehetőségekkel. Sajnálatos, ha ezt a család nem látja be.

2014. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
31%
más 3 egyetemmel az utszát söpri, vagy még azt se...
2014. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy szégyellném, az én munkás gyerekem, lehet sokkal emberibb is, mint egy diplomás idióta. Az, hogy valaki okos, édes kevés.
2014. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

#12 legtöbb dologban igazad van, de a diploma megléte nem garancia arra hogy valaki okos. A gyári munkásokat meg szerintem azért nézik le sokan, mert olyankor az a munkakör lebeg a szemük előtt, hogy az ember áll a szalag mellett, és rakosgatja az egyik helyről a másikra a dolgokat. Na ahhoz tényleg kell egy alacsonyabb szellemi szint, mert azt ép ésszel nem lehet elviselni. Egyszer dolgoztam csomagolóüzemben, 2 napig bírtam. Nagyon lélekölő munka. Mondták is hogy nem nekem való, mert lassú vagyok, szerintem egyszerűen nem tudtam rákoncentrálni arra amit csinálok. Dolgoztam lovardában egy nagyon picit mint lovász. Na az a sok munka semmi pénzért, de vicces egyébként. Dolgoztam művházban is, a könyvelésen kívűl nem volt ott olyan munkakör amit ne csináltam volna. Dolgoztam kertészeten, újságkihordóként, riksásként, utcazenészként, sorolhatnám, de gyógyszerész sosem lennék mert az emberek összekeverik a gyógyszert az orvossággal. Ha értitek, a jogászokról meg vagy jót vagy senkit.


Visszatérve a főiskolára, volt azért legalább egy tantárgy ahol a vizsgán a körülöttem lévő 4-5 mézteres sugarú körben mindenki átment. :)


Bocs az offért.

2014. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

Soha.


Ha szeretem a gyerekem, akkor elfogadom olyannak, amilyennek Isten adta. Márpedig nem mindnekinek ad magas IQ-t. Ha a fiam vagy a lányom gyári munkás lenne, ÉS tisztességesen dolgozna, becsülettel, szorgalommal, akkor nemhogy szégyellném bérki előtt is, hanem BÜSZKE volnék rá.


Nem csak virága van a krumplinak, gumója is. Egy diplomás ember semmivel sem jobb vagy különb egy szorgalmas gyári munkásnál - csak más. Másra jók a képességei.


Láttad a Forrest Gump c. filmet? Nézd meg. Az a nő az ANYÁK GYÖNGYE, szó szerint. Okos, értelmes nőként képes elfogadni egy 75-ös IQ-jú emberkét, akit Isten a gyermekének adott. Nme lázad a sorsa ellen, nem a gyereken veri le azt, ami önmagának fáj, hanem mindig igyekszik a legtöbbet tenni a gyerekéért és a legjobbat kihozni az életükből.

2014. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

nem szégyelném. Ha dolgozik önellátó, boldog, még kifejezetten büszke is lennék rá. Nem valami ellen, hanem csak mert örülnék hogy rendben az élete. egy csomó szakma nem is diplomás. Ha pl a fiam pék akar lenni, és nyitni pékséget, azt majd szégyelljem, mert mondjuk az unokatesója meg orvos akart lenni és az is lett??? ekkora marhasgot!!


vizsont gyerekekként nagyon elgondolkoznék, anym szeret e, ha a papirral törődne csak, meg ki mit gondol, és nem velem...

2014. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%

chh chh chhh... milyen álszentség szag van itt!

Nem a fenét nem szégyenétek!

2014. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!