Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedek így? Már...

Miért viselkedek így? Már felnőttek a gyerekeim - 24 és 26 évesek - de többnyire minden hétvégén haza látogatnak az ország másik végéből, legtöbbször a párjukkal együtt.

Figyelt kérdés

Jó látni őket, de sokszor azon veszem észre magam, hogy elegem van a készülődésből, az alkalmazkodásból.

Másfél szobás lakásban élünk, ilyenkor a gyerekek a nagyobbat foglalják el, mi a párommal 2-3 napra a kicsibe költözünk át. Nehezemre esik elfogadni, hogy ők éjjel érnek haza a szórakozásból és én erre állandóan felébredek, utána órákig forgolódom. Reggel nem mehet minden a megszokott rendben, mert akkor ők ébrednek fel rám. Annyira utálatos ez a részemről. Hogyan kezeljem a dolgokat?



2014. szept. 8. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

leülteteni őke tés elmondani, hogy

- kicsi a lakás

- van egy kialakult ritmusotok, amit tiszteletben kell tartaniuk

-ettől függetlenül szeretitek őket!

2014. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Érthető, ha így érzel. Ahogy idősödik az ember, egyre nehezebb másokhoz alkalmazkodni. Még akkor is, ha éppen a saját gyerekről van szó. Kis lakásban különösen nehéz hetente négy embert fogadni.


Ha neked az a fontos, hogy hetente meglátogassanak, és nem lehet a szállást másképpen elintézni, akkor ez így fog maradni.


Ha nyugalmat szeretnél, akkor beszéld meg velük, hogy ritkábban jöjjenek.

2014. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Most látogatóba jönnek, vagy bulizni?


Minek jönnek, ha úgyis elmennek onnan x időre?

2014. szept. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Már utaltam rá, hogy ritkábban jöjjenek, de nem örültek neki. Az ő szempontjukat figyelembe véve, ez érthető. Itt vannak a barátaik, a gyökereik. Még sem mondhatom azt nekik, hogy aludjatok szállodában. Pedig sokszor alig várom, hogy becsukódjon az ajtó mögöttük és nyugalom legyen végre itthon. Ezért is piszkosul lelkiismeret furdalásom van. Tegnap ment vissza a lányom, de ma bejelentette, hogy holnap 4 napra hazajön, mert váratlanul szabadságot kapott és én képtelen voltam felhőtlenül örülni neki.:(
2014. szept. 8. 16:44
 5/15 A kérdező kommentje:
Vidéki városban lakunk, a gyerekeim Pesten dolgoznak, ott is laknak albérletben a párjaikkal. Hétvégente felváltva járnak haza.
2014. szept. 8. 16:45
 6/15 *Victorique* ***** válasza:
100%

A ti otthonotok, a ti szabályaitok, ráadásul ti vagytok az idősebbek és A szülők. Nekik kell alkalmazkodni, nyugodtan szólj nekik, hogy vegyenek vissza egy kicsit legalább.

Majd amikor ti mentek hozzájuk látogatóba, akkor ti alkalmazkodtok.

2014. szept. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Téged az zavar, hogy a gyerekeid nem elsődlegesen hozzátok jönnek látogatóba, hanem hogy a barátaikkal találkozzanak. És amellett, hogy a barátaikkal találkoznak, még meg is zavarják a ti mindennapi - és főleg éjjeli - ritmusotokat.


Szerintem meg kellene velük beszélned, hogy nálatok ők már csak vendégek, alapvető viselkedési szabályokat tartsanak be.


Egyébként miért is ők alszanak a nagyszobában?

2014. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Szépen ültesd le őket, és mondd el ezt.


1. Ti maradtok a helyeteken, ők aludjanak a kisszobában.

2. Aki este 10 után ér haza, LÁBUJJHEGYEN közlekedjen, mert mások már alszanak.

3. Aki éjjel legény, nappal lepény - ők alkalmazkodjanak hozzátok, ne fordítva. Ti éljétek a megszokott életritmusotokat, nem kell tekintettel lennetek rájuk.

2014. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
abszolút túlzásnak érzem hogy még szobát is cseréltek amikor ők érkeznek. aludjatok a megszokott helyeteken ti, és ők menjenek a kisebbe, legalább annyival kevesebb a készülődés pakolászás és felfordulás a megszokotthoz képest. mondjuk szerintem ez annyira alap, én valahogy nem nem túrnám ki a szüleimet a hálójukból, basszus...
2014. szept. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as válaszoló írta meg a tutit.
2014. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!