Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a babával?

Racska1974 kérdése:

Mit csináljak a babával?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 4 hónapos kisbabánk. A feleségem azt szeretné, ha többet foglalkoznék vele, de én nem tudom mit csináljak. Egy 10 perc után elunom a mütyürgetést. Felajánlottam, hogy elmegyek vele sétálni, mert ott legalább látunk érdekes dolgokat, de a négy fal között én hamar elunom a tutulygatást.

Én otthon dolgozom, és a feleségem emiatt úgy érzi, hogy egésznap ő van a gyerekkel, én meg el vagyok a másik szobába, ha meg ha befejezem a munkát, külön rosszul esik neki hogy én még egy kis pihenésre vágyok. Értem én, hogy nehéz, meg hogy alig várja hogy egy kicsit én is foglalkozzam vele, de hogyan?



2014. szept. 8. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Találjatok középutat. Ha végeztél a munkáddal, érthető, hogy pihenni szeretnél, de a feleségednek mikor telik le a "munkaideje"? Ő is pihenne, de egy baba mellett nem egyszerű. Ha még éjjel is kel, akkkor ez 24 órás meló. Beszéljétek meg, hogy mindenkinek jusson pihenés.
2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyilvánvalóan Neked kell többet foglalkoznod a kicsivel, hát a Te kisbabád is, nem csak az övé! Gondolom a munka se valami izgi, még is megszoktad, akkor ebbe is belejössz! :)
2014. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
A sétálás teljesen jó ötlet. Egyébként egy négyhónapos babával sokat nem is lehet mást csinálni, alszik, eszik.
2014. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd le egy jatszószőnyegre és telepedj mellé. Rá fogsz jönni, hogy milyen jó így. Nézegesd, olvasgass neki, csörgő neki, kapcsolj be zenét. Rögzítsd telefonra a hangját, fényképezd, beszélj hozzá. Elszalad az idő, és az anyuka pihen egy picit. Csak étkezési nehéz. Menni fog. Nem vagy ügyetlen. Minél nagyobb a baba, annál ügyesebb leszel. Az idő az apukaknak dolgozik. Egy csecsemővel nehéz kontaktust találni egy férfinak, de utána, egyre könnyebb. Hidd el. Én is látom,hogy a Férjem egyre ügyesebb és ügyesebb. Sok sikert.
2014. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak elkezdeni nehéz :)
2014. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos felveszed és sétálsz vele , pőeusozod, büfizteted... ez ilyen szempontból még a legkönyebb időszak
2014. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sok tutujgatás, csak etetés, itatás, sétáltatás közben beszélni kell hozzá, de elég annyi, mintha magadban beszélnél (csak hangosan). Nem kell selypítgetni, csak éppen mondani azt, amit csináltok, amit a baba csinál, kommentálni a látottakat, hogy hallja a hangod, ha felveszed, akkor érezze a tested melegét, a szívdobbanásodat, a mellkasod rezgését beszéd közben. Szóval érjék őt ingerek a külvilág felől, mert az fejleszti az idegrendszerét. Nyugodtan etesd, tedd tisztába, mosdasd és kicsit játsszál vele és a játékaival.
2014. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne und el a tutujgatást, a feleséged se teheti meg!! Ő is biztos elunja sokszor de csinálja. Felnőtt ember vagy, vegyél erőt magadon!
2014. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogadd el, hogy szülők vagytok!!! Egy babával foglalkozni kell és egyre jobban fogod élvezni, ahogy növöget. Gondolj bele, hogy amikor dolgozol, nem a babával vagy elfoglalva. Valószínűleg éjjel is az anyuka ébred az etetések miatt. 0-24 óráig csakis egy gondolata van, a baba. Még akkor is, ha mással beszélget, vagy házimunkát végez. Valószínűleg ő is "unja" néha a tutujgatást, cumisüvegmosást, altatást stb. Ha tudsz vele beszélni, hogy munka után pihensz mondjuk egy órát, de utána ő is kap annyit, akkor biztos megértőbb lesz! És ne felejtsd el, hogy a főzés-házimunka nem kikapcsolódásnak számít.... Találj ki dolgokat, amit csinálsz a babával. Nemsokára rossz idő lesz, nem tudod majd sokáig sétáltatni. Vegyél erőt magadon, a gyereked igényli az apja társaságát is! Nem kell tíz percig tutujgatni... 5 percig mondókákat mondasz, aztán leteszed magad mellé és megnézegetitek a játékokat, aztán beleteszed egy takaróba és hintáztatod. Utána beteszel egy kis zenét és ritmusra táncoltok (10 percig is élvezi), majd körbesétáltok a lakásban és te elmondod, mit láttok. Aztán jöhet egy séta, ha visszaértek megint jöhet a mondóka stb. Nem kell, hogy unalmas legyen neked. Ha csak 3-5 percig csinálod ezeket egymás után, akkor is már eltelt fél óra, a séta még fél óra. Ennyi ideig a feleséged tud foglalkozni magával, mert tudja, hogy jó kezekben van a baba! Még jó ideig nem tudsz a gyerekeddel olyat játszani, ami neked is izgalmas. Fogadd el, hogy még picike és minél többet foglalkoztatjátok, annál gyorsabban fejlődik.

Amit írtam, az csak egy tipp. Nem kell megfogadni, biztos neked is vannak ötleteid. Én így csináltam és sokkal könnyebb volt.

2014. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!