Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetek valamit az ellen,...

Tehetek valamit az ellen, hogy depressziós vagyok 11 ÉVESEN, és, hogy ez a szüleim hibája?

Figyelt kérdés
Az anyukám nagyon szigorú. Mindig kiabál, de nagyon, hogy miért nem töröltem le az asztalt, miért nincs rend az asztalomon. Azért is, mert rossz tanuló avgyok matekból (3-mas), de magyarból pedig 5-ös vagyok. Ma anya elkísért a külö matek tanáramhoz, visszafelé pedig megütött a kocsiban, hogy miért kérek folyton ennit, innit, mikor kilépek a háznól. Én ezt nem bírom tovább. Ezt a oldalamat senki se ismeri. Nem tudom elmondani ezt senkinek. Szeretem anyát, de olyan sok fájdalmat okoz. Mindug sírok, és magamat hiábztatom. Megcsináltam egy tesztet, és megírták, hogy közepesen depressziós vagyok. Néha anya azt mondja, el is mehetnék otthonról, egy csövest is jobb nevelni, mint engem. Néha meg akarok halni, egyre gyakrabban, és a szökés se volt most az első gondolatom. De én szeretem a családomat, de én ezt nem tudom elviselni. Én vagyok a hibás, tényleg? Úgy érzem nagy hiba az, hogy megszülettem. Kérlek segítsetek

2014. szept. 13. 15:40
1 2
 11/18 eta8007 ***** válasza:
72%

És erről majd el feledkeztem: a kérdésedre a válasz tehetsz-e valamit, hogy ne érezd magad ilyen rosszul: Először sportolsz valamit, vagy jársz valamilyen szakkörbe ahol ki tudsz teljesedni?

Ha nem akkor keress valamit ami tetszik , a sport sokat segít, levezeted a fölös energiákat és jobban tudsz figyelni az órákon. Így talán a matek is könnyebb lesz.

2014. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 eta8007 ***** válasza:
30%

16.34 régen is voltunk gyerekek, a Anya gondja sokszor több összetevős, én is voltam gyerek. Szerintem Te is.

Én 8 voltam mikor apám a szemem láttára akarta felakasztani magát, anyám örökké sírt, vagy varrt.

A Nagyanyám terrorban tartotta az egész családot, tudnék még mesélni,de minek.

A sport és az elhivatottság sokat segített nekem. Megtanultam dolgozni magamért és Anyám mosolya is előbújt.

Apám meghalt mikor 16 voltam, az ágyában találtam holtan, az egész család összeomlott, pedig addig sem volt nagy szám, de ezt is túléltük.

Tehát kérdésedre a válaszom: igen tudom miről beszélek.

2014. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

8.


" ezt írja a 11 éves: " Néha meg akarok halni, egyre gyakrabban, és a szökés se volt most az első gondolatom".

szerinted nincs vészhelyzet? "


Nincs. Még határozottan emlékszem a kamaszkoromra, meg az osztálytársaimra. 80% átment ezen ebben a korban. A maradék 20% kicsit később. Nincs a világon olyan ember, akiben élete folyamán legalább egyszer ne merült volna fel az öngyilkosság lehetősége. De ne mondd már, hogy a világon minden ember pszichiátriai eset... Ez teljesen normális. A gondolattal nincs baj. Ha valaki meg is próbálja megtenni, onnan kezdődik a probléma.

2014. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 eta8007 ***** válasza:
39%

Egyébként igen az Anyukád emlékezetet az én Nagyimra, nem könnyű ember.:16:34 emlékeket ébresztett bennem. Nehéz ez, de az életed sokkal többet ér mint most gondolod: Én füldugót használtam évekig, mert tanulni sem hagyott, de minden alkalommal kérdőre vont milyen eredményt produkáltam!

Csak azért is lettem aki, és már van saját családom is, én is Anya vagyok, tehát nem lehetetlen a te jövőd sem.

Ne hagyd magad, légy erős, tanulj, sportolj.

2014. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Oké, szerintem anyukáddal sincs minden rendben és te is el túlzod kissé talán a dolgokat. Ennyit a válaszról. Most én kérdezek: 11 évesen mi a fenéért kell gyakorizni, Nem neked való, ennyi időse mégne itt töltsd az idődet, kicsi vagy még ehhez. Nézz vissza pár év múlva! (Ezeket jó tanácsként mondom, nem bántani akarlak.)
2014. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyedül nevel az anyukád?
2014. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a gyermekkori depresszió szinte 100%-ban a szülők hibája.


Tehetsz: kérj segítséget (gyámhivatal, ofő, nagynéni stb.) és menj el egy gyermekpszichiáterhez. Majd ő segít.

2014. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Szerintem ez csak annyi hogy anyukad valami miatt stresszes es rajtad vezeti le. Ne parazz. Neha velem is kiabal anyum de alltalaban azert mert olyat csiltam amit nem kellett volna. Amikor annyi idos voltam mint te, nekem is voltak ilyen problemaim (rossz jegyek stb.) De par even belul elmulik ezaz erzes. Remelem segithettem :)
2015. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!