Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok segíteni? Nem bírom...

Tudnátok segíteni? Nem bírom már ezt.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Van egy fél testvérem. (Más apukája van.) Anya, apa, én és a tesóm együtt élünk. A szüleim semmit nem engednek meg nekem. Nem akarják hogy a barátaimmal legyek. Azt akarják, hogy egész nap itthon üljek és tanuljak. (4,1-es átlagom volt évvégén.) Jó tanuló vagyok, nem szoktam bajba kerülni, nem cigizek és nem piálok. Apa szeret inni. Volt már olyan, hogy részegen megütött, én meg elestem. 3 hétig fájt az oldalam. Anya idegbeteg és önzõ. Komolyan. Minden kis dolgon kiakad. Azt akarja, hogy mindent a saját pénzembõl vegyek meg magamnak. Sose akar nekem ruhát venni. Elvárja hogy tartsam el magam. Ma mondtam neki, hogy elszeretnék menni 2 barátommal Veszprémbe ruhát venni a saját pénzembõl. (Kocsival 20 perc oda az út.) Busszal mennénk, amit szintén én fizetnék. Konkrétan leüvöltötte a fejemet, amikor én tök normálisan megkérdeztem hogy elenged-e. Nem aludhatok ott a legjobb barátnõmnél, aki 100 méterre lakik tõlünk. A testvéremtõl mindig azt hallom, hogy nyomorék vagyok. Az egész családomtól el kell viselnem nap mint nap azt, hogy egy rakás szar vagyok, aki semmire sem jó. Ez miatt kezdtem el vagdosni magam. Kérlek segítsetek, nagyon rosszul érzem magam, minden nap sírok itthon. Nem tudom már ezt elviselni.:'(

2014. szept. 14. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
beszélj az iskolapszichológussal!
2014. szept. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És mit mondhatnék neki? Nagyon félek.:'(
2014. szept. 14. 22:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Amit itt leírtál, azt mondd el neki. Mindenképpen fordulj segítséghez, erre van az iskolapszichológus!
2014. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szólj az osztályfõnöködnek,mondd el,amit ide leirtál.Mutasd meg neki!
2014. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

Azt azért áruld már el, a vagdosás mire jó? Elfertőződik, fáj, vérzik, csúnya heg marad.


De tényleg, mire jó?

2014. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ha magyon magad alatt vagy és megvágod magad, akkor valami felszabadul a testedben amitõl menyugszol. Egy jó érzés árad szét a benned.
2014. szept. 14. 22:42
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Jó érzés az, hogy fáj, átvágod a bőrt? És milyen lesz a heg a karodon, hogy számolsz el vele?

Tényleg menj pszichológushoz.


A te korodban képes az ember mindent negatívan látni, és túlérzékenynek lenni. A pszichológus segít.

2014. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

szia irj privibe segitek :-)

25/L ! ! !

2014. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%
Ne vagdalt magad, nem vagy te szalámi! Aztán meg majd ha végre javul a helyzet, szégyelled meg dugdosod az ocsmány hegeket. Inkább üss bokszzsákot, az is tud fájni. Emellett beszélj az osztályfőnökkel, vagy az iskolapszichológussal, ahogy javasolták mások is.
2014. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a vagdosást is csak azért csinálod mert divat,ahogy ezt megmagyaráztad,na azt tuti a neten olvastad.Nem szabadít az fel semmit.Én azt mondtam a lányomnak,ha 1x meglátok a karján ilyet,megy a pszichiátriára,nagyon nem fogja szeretni ott a légkört.Te se csináld,csak azért,hogy majmolj másokat.Inkább írd ki magadból a sok bántást,sokkal többet használ,vezess blogot az talán mégjobb.
2014. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!