Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok segíteni? Nem bírom...

Tudnátok segíteni? Nem bírom már ezt.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Van egy fél testvérem. (Más apukája van.) Anya, apa, én és a tesóm együtt élünk. A szüleim semmit nem engednek meg nekem. Nem akarják hogy a barátaimmal legyek. Azt akarják, hogy egész nap itthon üljek és tanuljak. (4,1-es átlagom volt évvégén.) Jó tanuló vagyok, nem szoktam bajba kerülni, nem cigizek és nem piálok. Apa szeret inni. Volt már olyan, hogy részegen megütött, én meg elestem. 3 hétig fájt az oldalam. Anya idegbeteg és önzõ. Komolyan. Minden kis dolgon kiakad. Azt akarja, hogy mindent a saját pénzembõl vegyek meg magamnak. Sose akar nekem ruhát venni. Elvárja hogy tartsam el magam. Ma mondtam neki, hogy elszeretnék menni 2 barátommal Veszprémbe ruhát venni a saját pénzembõl. (Kocsival 20 perc oda az út.) Busszal mennénk, amit szintén én fizetnék. Konkrétan leüvöltötte a fejemet, amikor én tök normálisan megkérdeztem hogy elenged-e. Nem aludhatok ott a legjobb barátnõmnél, aki 100 méterre lakik tõlünk. A testvéremtõl mindig azt hallom, hogy nyomorék vagyok. Az egész családomtól el kell viselnem nap mint nap azt, hogy egy rakás szar vagyok, aki semmire sem jó. Ez miatt kezdtem el vagdosni magam. Kérlek segítsetek, nagyon rosszul érzem magam, minden nap sírok itthon. Nem tudom már ezt elviselni.:'(

2014. szept. 14. 22:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

csak mellékesen én veszprémi vagyok :D

na de visszatérve a témára, támogatom az első választ. abból a szempontból, hogy ezt meg kell osztanod valakivel, az ilyet nem szabad magadban tartani. nekem nevelőanyám van, tudnék órákig mesélni, hogy mennyire tönkretette az apukám, a testvérem és az én életemet. a tesóm miatta költözött el 18 évesen, én is ezt tenném legszívesebben, de még nem múltam el 18. a vagdosásról meg annyit, hogy semmivel sem lesz jobb, hidd el. nyugodtan írj privátban.

2014. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

1.


És a vagdosástól megoldódik minden?

Olyan vagy mint az alkoholista apukád. Az is azt hiszi, ha piál, akkor majd másképpen alakulnak a dolgok, majd megoldódnak maguktól vagy csak nem kell róluk tudomást venni.


2.


Gondok vannak a leírásodban. Az valószínű, hogy túlféltenek. De, hogy eltartsd magadat? Nem túlzol te egy kicsit? 14 évesen honnan is lenne pénzed ha nem a szüleidtől? Annyit adnak, hogy tudj ruhákat venni? Nem lehet azért adják, hogy inkább te válaszd ki az ízlésednek megfelelő ruhát?

Kaját neked kell venned, főznöd neked kell magadra?


Lehet azért üvöltött le mert éppen amúgy is rossz passzban volt, vagy a barátaid nem szimpatikusak nekik.


Biztos vannak gondok de az is biztos, hogy te felnagyítod őket, és ez a tipikus "a tinik világfájdalma" érzés tükröződik a leírásodban.


A féltestvéreddel másképpen bánnak? Miért tart ő nyomoréknak téged?

2014. szept. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Ez a válasz annyira le lesz pontozva, de akkor is ide írom, igaza van a kérdezőnek a vagdosassal kapcsolatban. 30 felett kezdtem el csinálni, nyilván nem divatból. Nekem is ciki, tudom, hogy ezt tinik szokták csinálni, de valóban segít valamennyit, talán csak azzal, hogy akkor már a fájdalommal vagy elfoglalva és nem a kétségbeejtő helyzeteddel. Viszont leszoktam róla, mert hülyeség és nem oldasz meg vele semmit és megmaradhat a helye, szóval később mindenki látni fogja, hogy milyen kis idegbeteg voltál tinikorodban és ez nagyon gáz lesz neked később.
2014. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Pontosan ennyi a hatása, amíg a fizikai fájdalomra koncentrál az ember, addig elterelődnek a gondolatai.
2014. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%

Én is felnőtt koromban kezdtem el magam vagdosni, mert szorongásos betegségeim voltak/vannak.


Pontozzatok le, de amikor minden egyes napod konkrétan gyomorgörcsben telik a SEMMI miatt - nem volt semmi stressz az életemben, mégis állandó vizsgadrukkban éltem - , akkor az eszméletlen jó, mikor vágod magad. Minden elcsendesedik, mély nyugalom lesz úrrá rajtad, lelassul a légzésed, úgy érzed, hogy VAGY. Hogy így kéne magad érezned mindig.

2014. szept. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem miért könnyebb vagdosni,mint segítséget kérni...korcsok vagytok nagyon :S
2014. szept. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
Aki felnőttként is vagdossa magát, az nem felnőtt, hanem egy rakás szerencsétlenség. Sportoljatok, az is eltereli és fáj is, ha kell. Pluszban még endorfint is felszabadít.
2014. szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én is olyan környezetben nőttem fel, amit leírtál (pontosan nem tudom, milyenek a szüleid, de az enyémek is hasonlók lehettek).

Ne bántsd magad, mert ahogy írod, már elegen bántanak. Nem kell ez neked!!!! Ha nagyobb leszel, megérted, hogy valószínűleg azért csinálod, hogy észre vegyék végre a problémádat és változtassanak!

Sajnos a gyerek nem tudja megváltoztatni a szüleit. Hiába teszel bármit, a személyiségük nem fog változni. Anyukád biztos azt gondolja, hogy ő tökéletes és mindent jobban tud. Na nehogy már egy 14 éves mondja meg neki, mit kell változtatnia magán... Apud pedig addig nem szokik le az ivásról, amíg ő nem dönt így.

Én nem kértem segítséget, nagyon nehéz volt! A suliban sem voltam nagyszájú, ezért nem kedveltek sokáig.

Islokapszichológus, ha van, segíthet. Ha nincs, menj el a háziorvoshoz/gyermekorvoshoz. Ő is adhat beutalót. Ne félj tőlük, mert titoktartást fogadtak, nem mondják el senkinek a problémádat!

Legalább a suliban szerezz barátokat, beszélgess velük. Ha látják rajtad a hegeket, csak szánalmat ébresztesz bennük és sajnálatból foglalkoznak majd veled. Inkább tanulj zenét, ha van rá mód, vagy járj fallabdázni, úszni stb...Így is kitűnhetsz a többiek közül és még büszkék is lesznek rád a barátaid!

Írj privát üzenetet, én 29 éves vagyok, itthon babázok...

2014. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Az én szüleim is ilyenek csak nekem megveszik de cserebe jo jegyek es ejjel nappal ottjon tanulni-.- bnomhoz is alig engednek el
2014. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szia nem tudom hogy esetleg még tart e ez az allapot amit irtal de ha igen, dürgősen beszelj valakivel én az osztályfonokodet ajanlom.. vagy egy kozeli rokont egy nagymama vagy valaki..
2014. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!