Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért változott meg a viszonyo...

Miért változott meg a viszonyom a nevelt gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Egy elvált férfival élek, már egy jó ideje. Amikor én megismertem őt, tudtam, hogy van két kiskorú gyermeke, és így is fogadtam el őt. A bíróság anno neki ítélte őket, az anyára most nem térnék ki, két hetente láthatja őket. Nem volt -és nincs is- semmi gond, elfogadtak, szeretnek a gyerkőcök, és én is szeretem őket és ragaszkodom is hozzájuk. Csak néha elönt egy érzés, hogy (bocsánat a kifejezésért) : nincs kedvem hozzájuk. Valójában szégyenlem magam emiatt az érzés miatt, valahogy valamin változtatnom kellene magamon vagy magamban..

2014. szept. 16. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális, néha minden anya érez így. Elfáradsz, ez természetes.
2014. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondod? Én meg már azon agyaltam, hogy belülről rámjön az, hogy sajátot szeretnék, és ezért "nem érdekelnek"..
2014. szept. 16. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát az is simán benne lehet a dologban, hogy sajátot is szeretnél.
2014. szept. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj saját gyerekkel is vannak néha ilyen érzései az anyáknak,nevelt gyerekkel meg talán még könnyebben kialakul néha ez.
2014. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Saját gyereknél is lesznek ilyen érzéseid. :)

Kapcsolódj ki, ha teheted, pihenj egyet, töltődj fel, és sokkal jobb lesz.

2014. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Lehet belefásultál kicsit.

A gyerekek egyébként jól viszonyulnak hozzád?

Anyjuk nem kavar?

Hasonló helyzetben vagyok, csak ffi. Meglehetősen nagy a szembeszél, az apjuk, nagyszüleik folyton ellenem hergelik őket. Így aztán lehettem akármilyen jó fej bohóc, többet foglalkoztam velük mint a saját apjuk, ennek ellenére évek múltán is úgy néznek rám mint a véres rongyra. Nos, én már valóban belefáradtam. Ezzel is együtt lehet élni, csak sokkal nehezebb. Szóval pihenj, kapcsolj ki, ha lehet szervezzetek gyerekek nélküli programot, hátha...

2014. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt már én is észrevettem, hogy amikor az anyjuknál vannak a hétvégén, és hazajönnek -főleg a nagyobbik- akkor olyan furi lesz velem, pl nem ad puszit.. Lehet csak én nagyzolom fel. Az anyjukkal sem én, sem a párom nem beszélünk, viszi-hozza a gyerekeket.
2014. szept. 16. 14:23
 8/10 mi a fene ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy néha nincs kedved hozzájuk . Hány éves vagy, szeretnétek-e közöset. Egyébként a gyereknevelés örök teher, még akkor is ha a tied. Igen van igy, mondhatod nekik is hogy fáradt vagy, kiméljenek. Imádom az unokáimat, de van amikor nem bánom hogy nem kell rájuk vigyázni. fáradhat az anyuka és a mama is !60/n
2014. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, még nincs saját gyermekem. Az is a gond, hogy visszatart az, hogy ha esetleg rosszalkodnak, vagy szemtelenek velem (főleg az idősebbik), akkor nem tudok úgy rájuk szólni, ahogy eredményes lenne. Mert attól tartok, hogy esetleg valaki (pl a párom anyja) megszól engem
2014. szept. 19. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
A fegyelmezés nehéz ügy...tisztázni kell a pároddal, hogy meddig mehetsz el, a gyerekekkel pedig tisztázni a viszonyokat, mielőtt minden tekintélyednek annyi.
2014. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!