Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családok kamasz gyerekekkel,...

Családok kamasz gyerekekkel, nagytesók! Előfordult nálatok ilyen szituáció?

Figyelt kérdés

A középső tesóm nem kimondottan zűrös, de a nagy szája és a tiszteletlensége miatt rengeteg a kiabálós-ajtócsapkodós veszekedés otthon. Meg sem próbál higgadtan vitázni - nem: ő elmegy, elvonul és rám hagyja az egészet. Ilyenkor én is elő vagyok véve, és velem folytatják a veszekedést, aztán megmondják, hogy beszéljek a húgom fejével... De nekem ebből elegem van. Nem akarok én lenni az "ütköző", akinek mind a két fél szidja a másikat. Mindig próbálom a szüleimnek is és a tesómnak is megvilágítani a dolgokat a másik szemszögéből, de olyan, mintha meg sem hallgatnának: elmondom, és folytatják ugyanúgy a hőbörgést. Minden egyes alkalommal. Persze, én sem vagyok hibátlan, sőt - de én legalább be tudom ismerni, hogy hibáztam, és megpróbálok kis változtatásokkal javítani a helyzeten. De ők? Igazából tesznek az egészre jó magasról - inkább csak mártírkodnak, meg makacskodnak, hogy "de akkor is nekik van igazuk". Kicsit sem gondolnak bele abba, hogy mindkettő fél hibás lehet, nem csak az egyik, vagy a másik. És higyjétek el, próbáltam velük beszélni (finoman is, határozottabban is), külön-külön, aztán együtt...és semmi. Kicsit elegem van ebből, és kikészít, hogy itthon mindig idegbaj van.

Köszi, hogy elolvastátok, és bármilyen segítséget/véleményt szívesen fogadok!

19/L, legidősebb gyerek



2014. szept. 4. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért te beszélj as húgod fejével?

A szülő dolga nevelni.


Egyszer csapná be az ajtót a gyerekem, elverném a kezét, majd azt csapkodhatja amit ő vesz a saját pénzéből.

2014. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek erőlteted, amit nem akarnak? Mondd mindenkinek azt, amit hallani akar.
2014. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért mondják, hogy én beszéljek vele, mert abból nem lesz két percen belül kiabálás, és a húgom rám valamennyire hallgat...

Miért mondanám mindenkinek azt, amit hallani akar? Csak olaj lenne a tűzre.

2014. szept. 4. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező! 19 éves vagy! Állj a sarkadra és mondd meg a szüleidnek, hogy ők neveljék a húgodat és ne te. Neked nem kötelességed családi békét teremteni.
2014. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!