Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Moszkvába költözöm, a szüleim...

Moszkvába költözöm, a szüleim nem akarják. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Apa azt mondta, hogyha elmegyek, ide még csak látogatóba se jöjjek, mert nem akar akkor többet látni, cserbenhagyom őket és hasonló hülyeségek.

Anya meg csak sír, mióta elmondtam és azt hiszi, hogy azért, mert hogy nem érzem, hogy eléggé szeretnének és ez az ő hibája. Aztán felhozta a bátyját is, aki 23 évesen elment Amerikába és azóta csak Karácsonykor jön haza, azon kívül nem nagyon tartják a kapcsolatot és azt mondja, hogy én is ilyen leszek majd, előre látja.


Elmúltam 18 éves, nem lehetek velük örökké.


2014. szept. 16. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Utálom ha így viselkedik valaki... az egyik dühöng a másik érzelmileg zsarol...

Mond meg nekik, hogy ha így viselkednek akkor nem is mész haza többé. Ne akadályozzanak az álmaid megvalósításában, támogatniuk kellene.

2014. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is elköltöztem otthonról, csak nagyanyám borít ki folyamatosan a "bár hazajönnél" szöveggel... Szerinte nekem nincs semmim amiért elmentem, nem eszem, rongyokba járok, csúnya vagyok (mert állandóan fáradtnak lát, pedig csak ő fáraszt a hülyeségeivel). Tudom, hogy nehéz, ha én mondanám azt, hogy nem jövök hozzá többé ha ilyeneket mond akkor a család többi tagján élné ki a hülyeségeit, fenyegetőzne, veszekedne, inna... Én csak őket féltem.

Első voltam.

2014. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ne engedj, mert soha nem lesz vege, tapasztalatbol tudom.


mondd meg, hogy felnottel, es onallo eletet kezdesz elni, ne akarjanak benned ezert buntudatot kelteni vagy rossznak beallitani, mert ez az elet rendje.

2014. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit lehet tenni? Éld az életed és önállósodj, nagyokorú vagy, ha szeretnek, akkor elengednek, ez az élet rendje, aki ezt nem fogadja el, az magára vessen.
2014. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Végleg oda költöznél?


Egyébként a döntéseidet ne ők vezéreljék. Menj, ha ez a vágyad. Anyukádat biztosítsd, hogy ők is mehetnek hozzád, meg tartani szeretnéd a kapcsolatot. Ha úgy érzed.


De érdekes, hogy egy szülő főleg apád miért zsarolja a gyerekét?

2014. szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont oda akarsz menni?

Végül is mindegy, menj, ha azt érzed, hogy menned kell.


Én is most megyek, ugyan nem Moszkvába, de a szüleim nagyon nagyon nem örülnek neki, pedig 40 felett vagyok :)

2014. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolni, felülni a repülőre. Mást nem tudsz tenni, ha a saját életedet akarod élni, nem a szüleidét.

Anyukádtól azért megkérdezném, az ő anyai szeretetéből lesz karriered, és meg fogsz tudni élni életed végéig? Nem akarom minősíteni, amit művelnek, de nagyon nem kedvelem az érzelmi zsarolást - márpedig ez az.

2014. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy elmész? Vagy az, hogy Moszkvába?

Ha van miért odamenned, pl. valami jó munka lehetőség, akkor menjél. Nem szép a szüleidtől, hogy nem támogatnak a döntésedben.

Majd beletörődnek, ahogy a testvéred döntését is elfogadták. Nem ülhetsz felnőtt létedre örökké mellettük.

2014. szept. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 mi a fene ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esne, ha elmenne a gyerekem, de támogatnám. Egy évig volt önkéntes munkán külföldön, rossz volt elengedni, de neki jó volt.Érdekelne- ha nem titok- mit fogsz ott csinálni, vannak-e ismerősök. milyen nyelven beszélsz ?60/n
2014. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem lehetsz velük örökké. Érdekes, máshol pont az a probléma, ha a gyerek túl sokáig marad otthon. Egyébként nem értem, miért olyan nagy probléma ez, ha tényleg jó okod van Moszkvába menni (gondolom ott lesz munkád, esetleg barát/barátnő?), én nem tartanálak vissza. És onnan is meg lehet oldani a gyakoribb hazajárást, nem csak karácsonykor. Szomorú, hogy anyukád a bátyja esetéből indul ki, hisz te a gyereke vagy, ismerhetne annyira, hogy ne más alapján ítélkezzen. Apukád amúgy miért érzi, hogy cserbenhagynád őket? Támogatod őket anyagilag, vagy hasonló? A családi köteléken kívül miben van még ekkora szükségük rád?
2014. szept. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!