Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan aki örökbe...

Van itt olyan aki örökbe adott vagy fogadott gyereket?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez?Kérlek írjatok le mindent.Én lennék az aki örökbe adna.:( Amikor megszületik a baba akkor mindjárt el is viszik?Vagy előtte még megnézhetem vagy ilyenek?A nevét én választom ki?És olyat nem lehet hogy képet kérjek róla,és néha látogatnám?Kérlek írjatok le mindent.:(
2014. szept. 16. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vedd fel a kapcsolatot valamelyik ezzel foglalkozó alapítvánnyal, pl gólyahír. Ők mindent elmondanak a dologról.
2014. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt örökbeadás. De a nevét akkor sem te választod.
2014. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy akarod örökbe adni. Van a zárt és nyílt örökbe adás. Nővérem zárt örökbe adásnál fogadott örökbe egy kislányt. A nővéreméknél a kislány születésekor meg is kapták, ők választottak nevet is. A biológiai szülei papíron teljesen lemondtak minden jogukról. A nővéremék nem tartják a szülő anyával a kapcsolatot, és nem látogathatja a kicsit. Bár nővéremék nem fogják a kislány előtt titkolni, hogy nem ők a biológiai szüleik, de ők akarják elmondani ha eljön az ideje.

Egyébként meg a megfelelő szervek akik foglalkoznak az örökbe adással mindent elfognak neked mondani.

2014. szept. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
13%
Ugye tudod ezzel egész életedre meg nyomorítod magad?Sírva fogsz feküdni és kelni,egy életen át....bár hogy alakul az életed,ezt sosem fogod megbocsájtani magadnak.:((
2014. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyílt örökbe adást választod, akkor megismered a leendő szüleit, sőt te választhatod ki. Természetesen megmutatják neked a babát, a kezedbe is veheted, kivéve ha te magad kéred, hogy ne is lássad. Nevet adsz neki, de ezt meg fogják változtatni az örökbefogadó szülei nagy eséllyel. Ugyanígy nyílt örökbe adásnál kérheted, hogy kapcsolatban maradjanak veled a szülei, küldenek neked időközönként képet, írnak róla, nyilván ha velük meg tudod beszélni és ők nincsenek ellene, akkor meg is látogathatod.

Nővérem örökbefogadott nyílt örökbefogadással egy kislányt 2 éve, innen tudom, hogy megy. Ha kérdésed van még, szívesen válaszolok.

2014. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!