Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyám kiakadása emiatt?...

Jogos anyám kiakadása emiatt? Tényleg túl antiszociális vagyok?

Figyelt kérdés

Anyának meséltem, hogy egyik egyetemi tanárom milyen rossz, semmit nem magyaráz, stb. Kérdezte, hogy többieknek is van-e ilyen gondja. Hát mondom fogalmam sincs, a csoportból egyetlen embert ismerek, őt zavarja, a többieket eddig kétszer láttam életemben, arra a másfél órára, nem beszéltem velük se erről se másról.

Erre teljesen kikelt magából, hogy mi az hogy én nem beszélgetek a csoporttársaimmal, hogy lehetek ennyire antiszociális.. Mikor rákérdeztem, hogy ezt hogy gondolta, óra közepén üljek át xy mellé, hogy "szia mizu?", akkor azzal jött hogy hát a folyosón meg az aulában nem találkozok velük? Nem képes felfogni, hogy csak az én évfolyamomon van 500 ember, és van 3 évfolyam, plusz a másik kar ami ott van, mindegy lényeg hogy roohadt sok ember mászkál az épületben, nem középsuli hogy mindenki mindenkit ismer.. Az embereket általában egy óra erejéig látom.

Aztán azokat is a fejemhez vagdosta, hogy általános iskolában nem tudtam, hogy kinek ki az osztályfőnöke, meg ki melyik osztályba jár, és ordított velem mikor azt mondtam, hogy rohadtul nem érdekelt akkor, és most se érzem hátrányát hogy nem tudtam.

Meg amiatt is cseszeget, hogy miért nem beszélgetek az exemmel (egy évig voltunk együtt, pont egy éve szakítottunk, naponta látom), és nem értem hogy már miért kéne vele beszélgetnem? Nem vagyunk rossz viszonyban, nincs egymással bajunk, de nem vágyunk egymás társaságára....

Szóval egy órás lecseszést kaptam, hogy nem érdekel semmi, meg antiszoc vagyok.

Igazából rettegek ha szóba kell állnom emberekkel, ehhez képest magamra tudom erőltetni és jól ki tudok jönni kb bárkivel. Vannak ismerőseim akikkel dumálok, és anya nem tudja hogy gondjaim vannak az ismerkedéssel.. de rohadt szarul esik, hogy vért izzadok hogy merjek szólni emberekhez, ő meg így lecsesz....

Igaza van?

20/L


2014. szept. 16. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy könyv, személyiségünk rejtett tartalékai... ha az alapján nézzük, nincs veled semmi baj, csak más személyiség típus vagy, mint ő. Nem mindenkinek a lételeme, hogy mindenkit ismerjen, és mindenkiről mindent tudjon. Vannak, akiknek elég 1-2 ember barátsága is. Én is ilyen vagyok.
2014. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem. Szerintem nem kéne beleszólni. Azt csinálsz amit akarsz 20 évesen.
2014. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

szia. szerintem nincs igaza. mindenki azokkal beszélget akikkel akar. ha valaki nem akar beszélgetni és inkább egyedül akar lenni akkor tegye azt. maga döntése.

szerintem ez nem tekinthető antiszociálisnak. biztos van valahol egy olyan ember akivel te is jol el tudsz beszélgetni.

vagy ha már nagyon szükséged van valakire akkor nyugodtan irj rám :d.:dd

17/F

2014. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szerintem nem vagy antiszociális. Max, nincs szükséged másokra. Az pedig, hogy nem mersz beszélgetni, lehet anyád miatt is, mivel a beszelgeteseitek negatív hatással vannak rád. Ha találsz egy olyan barátnőt, akivel megtudsz osztani pletykákat. (a közelben lenne Jó, pl padtars v szekrényszomszéd) és máris leraztad. Sok sikert!
2014. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Igazából rettegek ha szóba kell állnom emberekkel"


Szociális fóbiáról hallottál már?


"anya nem tudja hogy gondjaim vannak az ismerkedéssel.. de rohadt szarul esik, hogy vért izzadok hogy merjek szólni emberekhez, ő meg így lecsesz.... "


Beszéld meg vele, hogy problémáid vannak. Magától nem fogja kitalálni.

Mindenkinek szíve joga ismerkedni vagy nem ismerkedni emberekkel. De 20 évesen már biztosan hallottál olyasmiről, hogy kapcsolati tőke. Lehetsz bármilyen kimagasló tehetség a szakmádban, ismeretség nélkül sajnos nem fogsz olyan könnyen előre jutni. Ehhez pedig barátkozni, beszélgetni kell. Szerintem ezt ő is tudja, és csak jót akart, bár tény, hogy nem a legmegfelelőbb módszer választotta erre.


Olvass utána a szoc.fób-nak, nagyot lépsz előre, ha segítséget kapsz, és kigyógyulsz belőle.

2014. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem akarom vele megbeszélni, nincs olyan kapcsolatunk. :( Mindennapi történésekről eldumálunk, de ennél soha nem volt mélyebb témánk.

A barátommal szoktam megbeszélni az ilyesmiket, ő próbál segíteni, és benne meg tudok bízni ami szerintem jót tesz.

Egyébként írtam, összeszedem magam és beszélgetek meg minden, csak belül rettegek és sikítva menekülnék.... de egyetemen pl ismerem akiket érdemes, tudom miben ki tud segíteni, milyen problémával kihez fordulhatok, stb. Igyekszem beilleszkedni minél jobban. Csak úgy érzem, random csoporttársakkal nem kell beszélgetnem, nincs rá szükségem.

2014. szept. 16. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát anyukád elég fura, nem tudom, minek erőlteti ezeket.

Viszont valóban fura, hogy egy ember ismersz a csoportból.

Mi is több százan voltunk az évfolyamon, a csoportban is majdnem százan, de mindegyiket ismertem és rengeteget pontosan névről, meg tudtam róla, hogy mit csinál még, stb. Többen össze is jártunk, akár szórakozni, akár tanulni. Ez nagyban megkönnyítette a vizsgákra való készülést is, az anyagok beszerzését. Pedig én sem vagyok egy nagy ismerkedős, de még így is sok ismerősöm lett ott is.

Szóval valami biztosan van veled.

2014. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nekem a könyvek sokat segítettek, míg a szakemberek vagy bogyót írtak fel, vagy maguknak is legalább annyi bajuk volt, mint nekem.


Teljesen érthető az antiszocság, ha az embernek nem jó a kapcsolata a szüleivel, főleg, ha a szülő úgy reagál dolgokra, ahogy fentebb írtad, nem csoda, hogy nincs kedved emberekkel kommunikálni. De mivel felnőtt vagy, innentől a Te felelősséged a legtöbbet kihozni magadból. Mint írtam, én is hozzád hasonló vagyok, nekem a könyvek sokat segítettek abban, hogy egy kicsit szociálisabb legyek, ha arra van szükségem.


Pl. Dale Carnegie - Hogyan fejezzük be az aggódást és kezdjünk el élni, Brian Tracy - Önbizalom

2014. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyád kiakadását nem értem, mivel nem is indokolja meg, hogy szerinte miért kéne megismerkedned és jóban lenned mindenkivel. Nem kell mindenkivel jóban lenni, de az a helyzet, hogy az egyetemen érdemes. Az egyetem nagyrészt a kapcsolatépítésről is szól, nemcsak arról, hogy meghallgatod az előadást, levizsgázol, ennél sokkal több kell. Ha munkát is akarsz később, akkor muszáj beilleszkedni, ez van. Én is csak onnan tudom, hogy nekem sikerült ezt a részét jól elcs.eszni. Dolgoztam a tanulás mellett, nem volt se időm, se kedvem pajtizni, sőt röhögtem azokon, akik minden óra után odamentek az oktatóhoz csevegni, nekem csak annyi jött le, hogy milyen kis stréberek, ők meg közben olyan kapcsolati hálót építettek fel, hogy ma már baromi sokat keresnek és nagyon jó cégekhez kerültek. Én nem szeretem a se.ggnyalást és nem is erre akarlak buzdítani, de az tény, hogy az oktató nem fog mind a 600 hallgatóra figyelni, mert ez képtelenség lenne, tehát valamilyen módon fel kell, hogy hívd magadra a figyelmet. Az évfolyamtársak, ha jóban vagy velük adott esetben tudnak neked munkát szerezni.

Azt sosem értettem, hogy attól miért kell parázni, hogy valakitől megkérdezz valamit, bár tudom, hogy létező jelenség. De mégis mitől félsz? Hülyének néznek, mert meg mertél szólalni? Nem hinném.

2014. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, folyton piszkál, hogy barátkozzak, mert szerezzek barátokat....mintha nekem olyan könnyen menne. 20/L
2014. szept. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!