Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnak szeretnék ajándékot...

Anyukámnak szeretnék ajándékot venni szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés
Dolce gustos kávéfőzőre gondoltam. Szerintetek megéri megvenni? Ti örülnétek neki?
2014. szept. 18. 13:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

9- nagyon nehéz jó szemes kávét kapni, ami a magyar piacon kapható, az a szemét kategória, én azt nem tudom meginni.

Olvass utána, a kapszulában semmilyen adalékanyag nincs.

2014. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es te ugye viccelsz? Az egész szemes kávét ha lehet ne hasonlítgasd a kapszulához.

Minden, a kávéhoz egy parányit is értő ember tisztában van vele, hogy a kávé aromája kb. fikarcnyit sem ér, ha nem frissen őrlik. Elszáll az íze, ereje a nem megfelelő tárolásnak köszönhetően.


Ja és kiváló szemes kávét lehet kapni Magyarországon is, vannak kávészakértő és kávékülönlegességekkel foglalkozó boltok, a helyi kínálatból is válogathatsz és rendelni is lehet. Attól, hogy te lusta vagy ezeket a helyeket felkeresni, még léteznek.

2014. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, észrevetted-e, hogy a kérdező nem abba az egyébként elég vékony rétegbe tartozik, akik a bruttó 150-es alsóközépkategóriás kávégép mellé megvásárolják a havi, 10-20 ezer forintot kóstáló, ám igen jó minőségű szemes kávét?

A kapszulás kávé jkifejezetten ó. Jobb, mint az instant vackok.

2014. szept. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
12- hogy mihez vagyok lusta és mihez nem vagyok elég sznob, vagy fogyasztói majom, az egy másik kérdés.
2014. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

" akik a bruttó 150-es alsóközépkategóriás kávégép mellé"


A kávégépekből csak teljesítmény szintjén vannak kategóriák. Amelyik gép nem pörköl magától, csak habosít és őröl, az a 100.000-től millióig tartó kategóriában pontosan ugyanazt nyújtja, azzal az eltéréssel, hogy az előbbi 1-2 személyes háztartások kiszolgálására alkalmas, és nem örökéletű, az utóbbi pedig nagyüzemi illetve vendéglátóipari gép, többtízéves működési idővel.


A lefőzött kávé minősége viszont csak és kizárólag a kávébab minőségén áll vagy bukik.


Ha nem értesz hozzá, szerintem felesleges vitatkoznunk rajta.


Nem vagyok tisztában a kérdező anyagi helyzetével - ahogy te sem -,de mivel a kapszulás gépek közül is vannak 30.000-esek, ha már ennyit rászán az ember, jobban megéri többet rákölteni és valami használhatót venni.

2014. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha már kötöd azt a szerencsétlen ebet a karóhoz: ha igazán jó kávét akarsz nem veszel bóti szemeskávét. Azok a melléktermékek. A bóti szemeskávénál jobbak a jó kapszuláskávék.

Hogy miért?

Mert a jó kapszuláskávékban a legjobb szemek vannak ledarálva és darálás pillanatában zárják őket a kapszulába. Olyan jó minőségű kávék vannak ezekben a kapszulákban, hogy azt csak kimérve tudnád megvenni, dekára, ha szemesen szeretnéd.

NINCS adalékanyag, meg aroma, azt azok a sznobok találták ki, akik, azt hiszik, attól finom a kávé, hogy a gépük akkor darálja. Attól függ, mit darál.

2014. szept. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

És szerinted a "bóti" kapszuládba mit darálnak, ha nem a legszemetebb, legolcsóbb szemes kávét? Ne nevettess már légyszíves.


A kávébab lehet gyenge minőségű, de a por állagú szemétbe, amit a műanyagba beletöltenek, akármit hozzáadnak nélkül, hogy ráírnák.


Azt meg elég nagy botorság benyalni, hogy egy mocsok műanyagkapszulába a legjobb minőségű, frissen pörkölt kávékat töltik, úr isten. Elárulom hogy zajlik a folyamat: a sérült, túl apró kávébabokból készülnek zömében ezek a porok, mert porként nem látod, egész babként viszont eladhatatlan. Természetesen így a minősége is sokkal rosszabb.

2014. szept. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17- már elmondtam, mit darálnak bele. Igyad csak a szemét bóti babkávédat.:) Csak ne vágj fel vele.:)
2014. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, már leírtad hogy álmodban mit darálnak bele...
2014. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!