Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám miért magasztalja...

Az anyám miért magasztalja annyira másnak a gyerekét?

Figyelt kérdés

Anyukámnak volt egy nagy barátnője, és annak egy lánya (hívjuk Zsófinak). A lánnyal jóban van, de az anyjával már nem. A lényeg az, hogy én bármit csinálok, anyámat nem érdekli, lesz_rja, csak "jaj a Zsófika így, jaj a Zsófika úgy".


Ez a lány még az érettségit se tudta letenni, csak esti tagozaton, szórólapozást csinál meg hostesskedik.

Én meg egyetemen vagyok végzős hallgató, decemberben fogok államvizsgázni. És azt látom, hogy anyám állandóan ezt a csajt magasztalja, mintha már doktoriátust szerzett volna...


Történt egy eset, hogy munkát kerestem. Anya mondta, hogy van munka egy ismerősünk kajáldájában, mondta, hogy menjek oda, de én nemet mondtam, mert nem szerettem volna ott dolgozni (ez egy másik sztori, nem lényeges). Na és persze a Zsófika oda jelentkezett, felvették, én meg hallgathattam anyámtól, hogy "jaj hogy a Zsófikának ott arany élete lesz, milyen jó sora lesz ott", és bár nem mondta, de láttam rajta, hogy engem meg legszívesebben letagadna...

Aztán jelentkeztem egy céghez és felvettek labortechnikusnak, aminek nagyon örültem, jó fizetést kapok ott és azt csinálhatom amit szeretek és tanultam. Amikor anyám ezt megtudta nem is szólt nagyon semmit, és másnak sem mondta el ezt, bezzeg ha a Zsófika elfingja magát, akkor már rohan elújságolni a barátnőknek...


Komolyan nem értem. Miért csinálja ezt? Fogadja akkor örökbe azt a csajt...


2014. szept. 19. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mert irigy rád, ám is állandóan irigykednek, ha valakibe keresik a hibát, az ezt jelenti, vagy mással példálóznak.
2014. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek kérdező.

Én is egyfolytában azt hallgatom, hogy "Jajj az xy gyereke milyen csodálatos, meg ezt meg azt csinálja és én miért nem tudok olyan lenni, mint az xy gyereke".

Pedig kitűnő voltam mindig, versenyeket nyertem, elsőre fölvettek orvosira!

De nem beszélek 32 nyelven folyékonyan, nem játszok 5 kézzel 10 hangszeren, nem vagyok élsportoló, de bezzeg az xy gyereke ma már 3x mentette meg a világot...

Szóval teljesen átérzem, viszont fogalmam sincs, hogy miért, és azt se tudom hogy lehetne leállítani.

2014. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert buta, önző, de legfőképpen rosszindulatú ember. Azt akarja, hogy fájjon neked az, hogy másvalaki a szemében több, mint te. Egy normális anya soha nem tesz ilyet. Még ha a saját gyereke tényleg kevesebb is, mint egy másik gyerek, akkor SEM okoz neki szándékosan fájdalmat.


Legközelebb mondd meg neki egyenesen: ha szerinte a Zsófi ennyivel többet ér nálad, akkor talán cseréljetek: szívesen választod helyette a Zsófi anyját, mert az bizonyára jobb anya, mint a tied.


Hidd el, használ! :)

2014. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy idegesít.

Te meg próbáld más édesanyját magasztalni mindig, akkor hátha leesik neki.

2014. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyesnél a pont.
2014. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
anyád ledumál neked egy munkád neked meg degradál, ezek után csak nem várhatsz virágcsokrot fel kéne nőni...
2014. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Ezek után szerintem (elnézést a kifejezésért) kakáld le anyud véleményét.

Ha meg tőled kér segítséget, vagy véleményt, vagy akármit, akkor szimplán vállat vonva közölném vele, hogy ott van Zsófika, kérje meg Zsófikát, minek segítenél amikor ott van Zsófika. Ennyi. Megmondanám neki, hogy ha szeretné, szívesen helyet cserélek Zsófikával, mert az ő anyja 100%, hogy jobb, mert nem magasztalja és isteníti más gyerekét úgy, mintha a sajátja lenne.

Ha nem esik le neki még így sem, akkor hadd foglalkozzon csak Zsófikával, te meg éld az életedet.


Azért mondjuk kíváncsi lennék, hogy Zsófikának mi anyudról a véleménye, vagy egyáltalán tudja-e, hogy anyád ennyire rá van Zsófikára cuppanva.

2014. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
És akkor mi van kedves válaszadó, ha az anyja ledumál neki egy munkát? Ha nekem szerezne valaki egy munkát - mondjuk mit tudom én utcaseprő - és nem fogadnám el, mert a saját szakmámban szeretnék dolgozni abban, amit szeretek, kicsivel később pedig találok is én legyek a szar?
2014. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!