Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Dolgozó fiatalok, akik otthon...

Dolgozó fiatalok, akik otthon laknak! Hogyan telnek a hétköznapjaitok?

Figyelt kérdés
Szülők is válaszolhatnak, hogyan telik a felnőtt gyermek napja miután hazaér munkából.
2014. szept. 30. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz takarítok, főzök-e?

Nem, mivel friss nyugdíjasok a szüleim (kései gyerek vagyok) és mindenki egész nap otthon van én meg még plusz napozok is, alig vagyok otthon, ha pedig otthon vagyok, hagynak pihenni.

A saját szobám elintézem, saját ruhám teregetem, magam után mosogatok.

2014. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és mielőtt belekötnétek, délutános vagyok ma.
2014. szept. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

OFF: Ez az "otthon lakik" kifejezés mindig megmosolyogtat:) Mert persze értem, mire gondolsz, de végülis mindenki "otthon" lakik:)


ON: szerintem úgy, mint bármilyen más közösségben... Ha hazajövök, teszek-veszek, intézem a dolgaim, beszélgetek anyámmal, simogatom a macskát, elmegyek találkozni a barátaimmal (vagy néha meghívom őket)... A házimunkát megosztjuk, mint ahogy bárki mással is megosztanám, ha együtt élnék valakivel.


Annyi a különbség, hogy

1. ha egyedül élnék, kimaradna a beszélgetős rész, maradna a telefon, és mindent egyedül csinálnék

2. ha párkapcsolatban vagy ha egy velem egykorúakból álló lakóközösségben élnék, talán máshogy osztanánk el a házimunkát.


Nem tudom, erre voltál-e kíváncsi, vagyis hogy pontosan mi érdekel?

2014. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmi érdekelt.
2014. szept. 30. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Én 30 éves leszek, dolgozom, a szülői házban lakom.

Hajnali 4-kor kelek, fél ötkor indulok, és este 7-8 között érek valamikor haza, így hétköznapokon sokat nem csinálok otthon. Természetesen elmosogatok, néha filmezünk, vagy gépezek, ennyi. Szinte csak fürdök és alszom.


Hétvégén szoktunk közös programot csinálni, nagytakarítani, vagy elmegyek, és barátokkal találkozom.

2014. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem otthon lakom, de leírom, hogy telt korábban:


Fél hétkor keltem, hétkor elmentem otthonról, négyig dolgoztam. Hazafelé mindig felhívtam a szüleim, hogy kell-e valamit venni? Ha igen, elintéztem a vásárlást. Otthon csináltam mindig valami apró házimunkát, aztán beszélgettünk kicsit, vagy tévéztem, olvastam.

2014. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, otthon lakom édesanyámmal, heti 20 órát dolgozom, valamint nappali tagozaton tanulok egyetemen.

Mindig hatkor kelek, aztán vagy nyolcra megyek órára, vagy fél nyolcra dolgozni. Ha nincs órám dolgozom, ha órám van, azon ülök. Hétfőn külön angolom van, negyed nyolckor érek haza, kedden külön franciám, fél kilenckor érek haza, szerdán este meg úszok, ahova otthoni kis pihenő után megyek este kilencre. Hétfőtől szerdáig nincs szabadidőm, csütörtökön tanulok öttől, miután hazaértem, pénteken meg általában kikapcsolódom, vagy otthon vagy barátokkal, párommal. Anyukám sokat segít, mert van otthon étel, így nekem nem kell még azt is megcsinálnom, de ha rászorulok, elvégzek mindent mellé. Estére általában semmi erőm már, főleg netezek, vagy olvasok, játszok a papagájaimmal.

20L

2014. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznap öt órakor kelek fel és irány melózni. Este hét-nyolc óra felé erek haza, úgyhogy nem sokmindent tudok csinálni. De egyébként a mosáson és vasaláson kívül bármilyen házimunkát megcsinálok otthon. 28/f
2014. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Változó hogy mikor megyek dolgozni, ha délután akkor reggel megfőzök, eltakarítok magam után. Este hazajövök elviszem a kutyákat sétálni (kertben vannak de igénylik a napi sétát) van hogy anya is jön velem.

Ha délelőttös vagyok akkor anyukám főz. És ugyan úgy esti séta.

De változó, hogy melyikünk főz, és melyikünk vásárol általában előre megbeszéljük.

Szoktunk nagy bevásárlásra is menni oda apa is jönni szokott.

22/L

2014. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!