Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen ember lesz azokból,...

Milyen ember lesz azokból, akik 18-20 évesen nem dolgoztak még soha (nem is akarnak) és otthon a szüleikkel csináltatnak meg mindent?

Figyelt kérdés

Ismerek pár, vagyis elég sok ilyen fiatalt.

Akik egy percet se dolgoztak még, nem is akarnak, otthon elvannak, a szüleik eltartják őket, de tanulni se szeretnek, max elmennek egy pár hetes, hónapos OKJra aztán megint otthon döglenek hónapokig!


A szüleik mindent megcsinálnak nekik, kitakarítják a szobájukat, fizetik a bulizást, nyaralást, nem várnak el semmit!


Mi lesz az ilyenekből? Mindig tánogatni fogják őket a szülők? Vagy észbe kapnak, és fognak ők is dolgozni?



2014. szept. 23. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ezek mennem a levesbe, de ne foglalkozz velük, ettől te nem fogsz többet érni...
2014. szept. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes, én 21 éves vagyok, és 20 éves koromtól dolgozom.

Elvárják, hogy adjak haza, ami érthető és adok is, a maradék (nem sokkal több) pénzt pedig félrerakom.

Nem kértem soha bulizásra és semmire pénzt, nem is jártam soha sehova ami pénzt igényelt volna, és soha nem is mertem volna kérni.

Mostmár magamnak finanszírozom a ruhákat, egyéb szükséges apróságokat, de próbálok ebben is spórolni, és alig veszek valami ruhát pár havonta, abból is az olcsóbbakat.


Szeretnék lassan elköltözni is, de teljesen ellene vannak, azt viszont elvárják, hogy adjak haza bőven és örüljek, hogy nem veszik el az összes fizetésem, ami nem sok egyáltalán.

2014. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem igen, mindig támogatni fogják őket a szülők, aztán rendes állásuk lesz. El kell, hogy keserítselek, de valószínűleg az életük vagy jobb, vagy ugyanolyan jó és sikeres lesz, mint azé, aki 18 éves kora óta dolgozik...:( 27L többdiplomás, 20 éves korom óta dolgozom, de még mindig adnak a szüleim pénzt, mert amúgy nem tudnám fizetni az albimat meg ilyesmiket a fizetésemből...
2014. szept. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen mégis mennyit kellett volna dolgozni? Oké, látom, ez egy "szidjuk a fiatalokat, akik nincsenek befogva a házimunkába" kérdés, de azért túlzásokba ne ess, kérdező. Én sem helyeslem, ha valaki nem csinál otthon semmit, de mivel nem az én lakásomban csinálja, semmi közöm hozzá.

Hidd el, te attól még nem fogsz Nobel-díjat kapni, mert az ilyen fiatalokkal ellentétben képes vagy rendet rakni a zoknis fiókodban.

2014. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ezekből lesznek a fő-fő GYK-sok...meg az unatkozó HTB-kből
2014. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát... Én most, 23 évesen kezdek el majd dolgozni, mert egyetem mellett nem tudtam, nagyon nehéz szakot választottam, napi 8-10 órában bent lenni, labor, plusz hetente zh meg beugrók csak az órákra, nyáron terepi meló és gyakorlatok, emellett nemcsak, hogy nekem nem lett volna időm dolgozni, de nem is adtak volna munkát úgy, hogy max csak 2-3 hetes munkaidőt tudtam volna garantálni egyhuzamban.

Nem hinném, hogy közben a szüleim nyakán ültem, az ösztöndíj lósz.rra nem elég, hiába voltam végig 4-5ös tanuló, anyagi támogatás elkél, mert inkább ez, mint a diákhitel, hogy még 40 éves koromban is azt nyögjem.

Itthon munka alig van, pénz meg még annyira sincs. Diplomával helyezkedjek el mekinél (már amelyiknék, mert az egyik helyen pl közölték, hogy túlképzett vagyok), vagy auchannál (jah, elnézést, 23 évesen nincs munkatapasztalatom a pénztárhoz, mekkora gáz már...), az egyetlen hely, ahol alkalmaztak volna egy lovarda, természetesen feketén, hogy napi munkaidőn túl, és jóval minimálbér alatt dolgozzak, hát ebből én nem kértem, mert kb ha az odajutáshoz szükséges buszbérletet megveszem, már mínuszban vagyok, hiába pénzt keresek elvileg.

Szóval igen, hiába güriztem már kb érettségi óta azon, hogy jól kereső munkám legyen, gyorsan végezzek az egyetemmel, kb b...hatom.

Nyárom államvizsgáztam, és mindjárt október, szóval hogy a kérdező szavaival fogalmazzak, én is olyan fiatal vagyok, aki már hónapok óta otthon döglik.

Viszont, most fordult a kocka, országhatáron kívül egy hét alatt találtam melót, úgyhogy az anyám nyakán ülés már csak három hétig tart, meglátjuk mire viszem a jó öreg Angliában.

Most visszaolvasva, lehet kicsit negatívnak hat a kommentem,de ez nem nektek szól, és provokatívnak sem szánom, azt is tudom, hogy nem feltétlen rám értetted, de szeretném megértetni veletek a kilátástalanságot, ami miatt most per pillanat én is a szüleimen élősködök. Nem láthattok bele a mostani otthon ülő 20on évesek lelki világába, lehet nem mondjuk pénztárosként képzelték el a jövőjuket, vagy nem mekiben, vagy nem semmi pénzért, és nem akarnak felébredni a szomorú valóságba, külföldre menni meg nem akarnak, mert félnek. Észbe kapnak majd, nem tudhatod, hogy az szülői otthonban vegetáló 40 évesek ezekből növik-e ki majd magukat, vagy nem.

2014. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nocsak, 6os te is biológusként végeztél ? :D

Üdv a klubban! :D

2014. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem valami jó a helyzet ilyen téren az országban. Egy fiatal 18 évesen leérettségizik, elvégez valami okj-s képzést, ha van pénz akkor egyetemre megy(támogatottra csak azokat veszik fel akik a gimis éveket végigtanulták, majdnem..) vagy kimegy külföldre. és 20 évesen nagyon ritka aki munkába is tud állni. eladonak is már a diákmunkásokat rakják be, mivel nekik kevesebbet kell fizetni. Valószínűleg ezért ülnek otthon. De azért egy 20 éves ki tudja takarítani a szobáját.
2014. nov. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!