Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza? Apukámnak,...

Kinek van igaza? Apukámnak, vagy nekem? A barátom fizetéséről van szó.

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, aki részmunkaidőben dolgozik az egyetem mellett. Apukám a minap megkérdezte, hogy pontosan mennyit keres ezzel a barátom. Azt mondtam neki, ez az ő magánügye, ő sem örülne, ha elmondanám az ő és anyukám fizetését a barátomnak. Erre azt reagálta, joga van tudni pontosan, milyenek a barátom anyagi körülményei (otthon él egyébként a szüleivel, annyit tud apukám is, hogy a munkával nem sokat keres), mivel lehet, hogy neadjisten egyszer egy család leszünk,és ráadásul én most még hozzájuk (apukámhoz, a családomhoz) jobban kötődöm, mint a barátomhoz....szóval ezért van erre neki nagyobb joga, mint a barátomnak tudni pl az övét. Ez nem kíváncsiság, ez teljesen jogos kérdés szerinte.

Mondtam neki, hogy ilyen erővel a barátom szüleinek a fizetését is tudnia kellene, mert annak sokkal nagyobb hatása van a barátomra. Azt válaszolta, igen, majd egyszer azt is jó lenne tudni.

Közben meg ő hülyét kapna, ha anyukám és az ő fizetését elmondanám a pasimnak...Ráadásul ilyen alapon a barátom szüleinek is tudniuk kéne nekem pl mennyi zsebpénzt adnak szüleim, stb..

Na mindegy, azt mondta, milyen hálátlan vagyok, pedig ők mennyi pénzt költöttek rám, hogy támogatnak, ismeri ő az ilyen fajta embereket, a végén még a saját fizetésemet sem fogom elmondani neki... Erről szó sincs, csak úgy érzem, hogy a barátom fizetése, amíg még nem vagyunk egy család/nem élünk együtt, nem igazán tartozik rá, minimum megkérdezném a barátomat, elmondhatom-e a szüleimnek mennyit keres.. Számomra ez kicsit álszent viselkedés, bár ő azzal indokolta a dolgot, mint ahogyan írtam, hogy hozzájuk még jobban kötődöm, mint a barátomhoz, ezért nekik jobban van joguk ilyen dolgokat tudni.


Hmm :/ Jól össze is vesztem vele ezen, meglepődtem, hogy így gondolja.


Sajnálom, hogy hosszú lett, tele szóismétlésekkel, de csak így tudtam most kifejezni magam.


Szóval, szerintetek kinek volt igaza? :)


a barátom és én 20/F

(apukám 48/F :D:D)


2014. szept. 30. 17:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
bocsánat, nem a barátom és én 20/F, hanem a barátom 20/F, én 20/L
2014. szept. 30. 17:14
 2/21 anonim ***** válasza:
35%

Azon mennyit problémázott hogy meleg vagy?

Amúgy meg semmi köze hozzá, még ha majd együtt laktok akkor se lesz szerintem.

2014. szept. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
szerintem azért akkor már lesz köze hozzá, mivel előreláthatóan sokáig fognak szerencsére támogatni a züleim, mivel orvosira járok, ahol nem rövid túlságosan aképzés..és ennek ellenére azért szeretnék 25 éves korom előtt elköltözni otthonról :D szóval ha majd a barátommal költözöm össze (ez nem most lesz) és ők támogatnak anyagilag akkor azért lesz közük a fizetéséhez. most, 2 év után, még nem szerintem :/
2014. szept. 30. 17:19
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"a barátom és én 20/F"


Hát ezen én is jót röhögtem xD

Apukádnak természetesen semmi köze egy másik ember fizetéséhez.

Ez amúgy ilyen magyar sajátosság, hogy állandóan más zsebében akarunk turkálni?

2014. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha összeköltöztök sem lesz köze hozzá.

Nekem a szüleim sosem kérdezték mennyit keresek, akkor sem mikor otthon laktam és akkor sem mikor már elköltöztem otthonról. A most már férjem fizetéséről meg pláne nem kérdeztek sosem.

2014. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad.
2014. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem nyújtasz bizalmat, ne is várd el. Nálunk nem titok, hogy ki mennyit keres. Attól még ugyanannyi ideig van bent a munkahelyén, és ugyanannyit dolgozik érte, hogy másképp fizetik. És persze a családtagok segítik egymást jobbat találni, ha kiderül, hogy valaki nagyon alul van értékelve. Persze nem kötelező elmondanod neki, és nem kötelező szóba állnod velük, vagy szeretned őket.. családon belül nagyon kevés dolog kötelező, mégis sok dolog magától értetődő. Normális családban felesleges a szükségesnél több titkokat tartani, mert csak a segítségtől vágod el magad vele.
2014. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

4es, 5ös, kérlek olvassátok el a 2. kommentemet a kérdés alatt :)

ha ők támogatnak akkor is, ha már együtt lakok valakivel, tudnik lell majd, hogy alapból mennyiből gazdálkodunk, mennyit adjanak még.

2014. szept. 30. 17:28
 9/21 A kérdező kommentje:
7es, én értelek, családon belül meg kell, hogy legyen a bizalom, meg is van, de a barátom még nem a családom tagja. addig, amíg nem lesz az, szerintem ez az ő magánügye. ha apukám nagyon szeretné tudni, kérdezze meg tőle, vagy én előbb megkérdezem baj lenne-e. de apukám szerint ez így már nem jó.
2014. szept. 30. 17:30
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, elolvastam a kommentedet és akkor sem gondolom, hogy köze van hozzá. Támogassanak annyival amennyivel tudnak vagy akarnak, ne a barátod fizetésétől függjön ez.
2014. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!