Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok ha nem...

Rossz ember vagyok ha nem adok nekik penzt? Ti mit tennetek? 26/L

Figyelt kérdés

Angliaban dolgozom a ferjemmel egyutt es hazra + babara gyujtunk. Mindenkeppen hitel nelkul akarunk hazat venni. + a baba is azert varat magara, mert most gyujtogetunk. Szoval 3 batyam van es egy kozuluk Londonban dolgozik es nincs senkije, a masik europaban kamionos es van 2 fia, a harmadik anyamekkal el a baratnojevel es van egy babajuk. A Lenyeg az, hogy a fiuk nem adnak csak kernek es, hogy aki ott lakik veluk oket eltartjak a babajukkal egyutt. Alig jonnek ki a penzukbol, mert csak apam dolgozik. (batyam is dolgozik, de az elfolyik nekik mintha nem is lenne) A kamionos is csak kolcsonkereget es most segitettem neki hazat venni, hogy a ket fiaval ne menjenek az anyostol a hid ala.( persze majd vissza adja) A Londonban levo batyam vesz nekik ezt azt, de o regen sokat kolcsonkert es semmit nem adott vissza. En sosem kertem egy fityinget sem meg zsebpenzem sem volt. (sokszor eheztem suliban) Neha en is veszek ezt azt es penzt is szoktam nekik vinni, de mostanaban nem akarok, mert akkor sosem erunk el a baba projektig. Szerintetek onzoseg ha nem segitek nekik anyagilag? Kellene? Eleg nagy hazakat nezegetunk es eleg szepen fel is tudnank ujitani. Szoval lehet hogy szo erne a haz elejet, hogy nem adunk. + ez mar nem csak az en penzem, mert mar van ferjem es az o csaladjanak nem kell segiteni. Ott mindenki normalisan dolgozik es sporol.

Minel tobb velemenyt kerek legyszi!


2014. szept. 28. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnék sztem már így is bőven adtál nekik. Anyukádék ha nem jönnek ki a pénzből miért nem attól kérnek akit gyerekkel együtt eltartanak? Sztem foglalkozz a ti saját életetekkel, ők fejős tehénnek néznek.
2014. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy ettől rossz és nem is vagy önző.

Egy felnőtt ember a saját életéért felelős, nem mások életéért, és el sem várhatja, hogy mások legyenek felelősek érte.

Gondolom jól kerestek, vagy jobban, mint itthon az átlag, de saját életre takarékoskodtok. Saját házra, hogy ne kelljen hitelt felvenni és arra, hogy normális körülmények közé vállaljatok gyereket. Ami meg teljesen normális és okos dolog. Ti a saját jövőtökre való tekintettel teszitek ezt.

Nem úgy vagytok, hogy megvan mindenetek, nyertetek 2 milliárdot a lottón, hanem magatokról is gondoskodni szeretnétek a jövőben.

És ezért nem ítélhet el titeket senki!

Ha mindenkinek csak adnátok, holott nekik is megvan a lehetőség, hogy boldoguljanak, akkor meg nektek nem lenne normális életetek és ti szorulnátok rá esetleg másokra, amit meg el akartok kerülni.

2014. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj nekik egy fillért se.

Mondd meg, hogy majd ha megadják a kölcsönöket, amivel neked régóta tartoznak, majd esetleg abból jótékonykodsz.

2014. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Egy fillért nem adnék nekik a pénzemből.


Mindenkinek ott a lehetősége hogy jó életet teremtsen, másrészt ez is az az eset, hogy a kisujjad nyújtod de nekik az egész karod kell.


Még ha az lenne hogy nekem minden megvan, és tényleg rászorulnak, akkor megoldanám, de ne a saját életem kárán kelljen már pénzelnem másokat.

2014. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hozza kell tenni, hogy azert erzem magam rosszul tole, mert folyton nyavajog anyum, hogy nincs eleg penzuk es hogy ezt kene venni es azt. Gondolom ezert is vesz neki az egyedul allo batyam is, mert neki is mondja. De kozben anyam sosem dolgozott pedig elmehetett volna, mefrt onalloak voltunk, raadasul 8 evvel idosebbek a batyamek szoval volt bebiszitter. A kamionos batyam meg nalunk is tobbet keres, de hogy hova teszi? nincs eredmenye es csak adossaga van es mindig azt mondja, hogy mert neki van gyereke es majd meglatom ha nekem is lesz. Hat nem hiszem hogy ket pici gyerek viszi el azt a rentgeteg penzt. + raadasnak, nem csak nyavajognak, de kernek is es kerlelnek, hogy adjak. Es akkor rossz nemet mondani alltalaban adok is. De mar eleg volt. En is elszorhatnam. :(
2014. szept. 28. 17:07
 6/20 A kérdező kommentje:
Altalaban lelki terror is van, hogy hat ha en nem vagyok kepes segiteni, akkor hitelt vesznek fel es akkor mi lesz veluk stb. Amugy is van nekik nem is egy. :(
2014. szept. 28. 17:09
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják mert tudják h adsz is ha kicsit fenyegetőznek hitellel stb... tudjàk h a szívedre hallgatsz és adsz... így egyszerűbb mint dolgozni.


De ha mindig adsz akkor sosem lesz se hàzat se gyereked mert őket fodog eltartani. Állj a sarkadra.

2014. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Olyan messziről hogy tart lelki terrorban? Én csak 7 km-re lakom a mérgező szüleimtől, de mégis ki tudom őket kerülni, titeket több száz kilométer választ el.
2014. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Babaprojekt, jaj.

Amúgy valószínűleg azt gondolják, ha kimentél, "az a dolgod", hogy segíts nekik, "szegényeknek".

Megmondanám, hogy eddig így volt, most már magunkra gondolok.

Én is ódzkodom a hiteltől, ezért vándorolok tizeniksz éve albérletről albérletre, pedig úton a baba, és kéne valami állandó... Úgyhogy megértelek.

2014. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hat Skype-olunk. De kul nem hivnak, altalaban en hivom oket, de ha kell valami akkor rogton csorog a skype-om. Es Ugy veszik fel na mi van? Nem tudom szeretem apumat, mert o rendes sajna o sem szol egy rossz szot sem nekik, pedig o tart el midnenkit otthon. Szoval apum miatt hivom oket meg a mamam miatt. O is aranyos. Alltalaban o is ad nekik kolcson. Igy leirva nagyon rosszul hangzik a szitu. Ennyire meg bele sem gondoltam.
2014. szept. 28. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!