Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne hálasnak lenni a...

Miért kéne hálasnak lenni a szüleimnek amiért felneveltek?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom hogy masoktól hogy "hálatlan a gyerek pedig felneveltük; legyel hálas a szüleidnek amiert felneveltek"


De miert is kéne halásnak lenni?

Ha a szülők megcsinaljak és elvállaljak a gyereket akkor szerintem alap hogy felnevelik. Nem a gyerek döntött úgy hogy megszületik nekik..ehhez képest mintha egy szívességet tennének azzal hogy felnevelik es nem vagjak intezetbe.

Halasnak akkor lehet lenni ha 18 éves kora felett is támogatják.

Vagy ha maguktól vonnak el mindent hogy a gyereknek a legjobb jusson.

Csak én gondolom így?

27/F


2014. okt. 2. 21:45
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*hálás
2014. okt. 2. 21:46
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem értek egyet. Én hálás vagyok a szüleimnek mindenért, amit kaptam, függetlenül attól, hogy akartak-e engem vagy nem tervezett gyerek voltam-e. Igenis évekig komoly munkát és pénzt fektettek abba, hogy ÉN jó ember legyek, értékes tagja a társadalomnak. Ott voltak velem, vigyáztak rám, bármiben fordulhattam volna hozzájuk.

Akár nevelhettek volna úgy is, hogy hagynak nőni, és nem foglalkoznak velem különösebben, de jó szüleim voltak.


Én hálás vagyok nekik és minden erőmmel támogatom őket most, amikor ők szorulnak rám.

2014. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Ezt altalaban olyan gyerekre mondjak akik a rendes,szereto szuleiket nem becsulik meg. En halas vagyok a szuleimnek azert mert mindenben tamogattak ha te a penzert vagy halas az nem szeretet.
2014. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
21%

Csinálhatnák azt is, hogy betesznek egy intézetbe, örökbe adnak, akkor valószínűleg egy legutolsó műveletlen tahó lennél, tahó cigányok között.

Még bunkók és igazságtalanok is veled a szüleid akkor is hálás kell, hogy legyél, hogy felneveltek.

2014. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell hálásnak lenni. Ezt csak az mondja, aki tudja, hogy szar ember, de majd ő is mondani akarja egyszer, hogy "ez nekem jár".


És ezt úgy mondom, hogy imádom az anyukámat, és ha kellene segíteni, egy szó nélkül tenném.

2014. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Erről beszélek amit a 4-es írt. Azert legyek hálas mert miutan tudatosan elvállaltak mégse dobtak el mint egy rongyot?
2014. okt. 2. 21:59
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el, amit a második hozzászólásban találsz. Azzal sem értesz egyet?
2014. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
44%

"Vagy ha maguktól vonnak el mindent hogy a gyereknek a legjobb jusson."


Egy gyerek a felnőttkorig körülbelül 14-16 millió forintjába kerül a szülőknek. Ezt mind saját maguktól vonják el.

2014. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
97%

Ennyi erővel, ők meg neked legyenek hálásak, hogy megszülettél! :D

Egyel komolyabbra fordítva a szót; én mindig úgy gondoltam, hogy ezalatt a hálálkodás alatt nem kell igazán nagy dolgokra gondolni, például már az is elég, ha a kellő tiszteletet, figyelmet, törődést biztosítod a szüleid felé. Az én álláspontom szerint ennek egy családban alapesetben oda-vissza meg kellene történnie. Viszont abban igazad van, hogy a gyerekvállalás megkerülhetetlen utófeltétele a születendő gyermek felnevelése lenne. Sajnos ezt valamennyi szülő a felelőtlen döntéseik miatt többé-kevésbé tudja/kívánja csak teljesíteni.

2014. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

Ez olyan dolog, hogy az természetes dolog, hogy a szülő szereti a gyermekét, valahogy ösztönösen. De a gyermekben már nem feltétlenül alakul ki a szeretet a szülei iránt.


Szerintem maga a hála érzete egy sajnálkozóan hangzó dolog, én mindig is negatívumként gondolok erre. Abszolút alap, hogy a szülő mindennel támogatja a gyermekét, amivel és amiben csak tudja, és a gyermek is tisztelettel,szeretettel tekint rá, nem pedig hálálkodik mint egy kiskutya egy falat kutyakajáért.

2014. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!