Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok gyereket, de mások...

Nem akarok gyereket, de mások ezt nem tartják tiszteletben. Miért kell elítélni azokat, akiknek nem ez a boldogság?

Figyelt kérdés
Sohasem akartam, és mindenki azt mondja, hogy majd akarni fogok később, de már 24 vagyok, és ugyanúgy vélekedek erről a témáról. Voltam már nagyon szerelmes, nem erről van szó, nem ezért nem akarok. Egyszerűen ez tökéletesen távol áll tőlem. Nem tudok mit kezdeni a gyerekekkel, nem érdekelnek. Nekem nem kell ez a boldogságomhoz. Azért meg nem fogok gyereket vállalni, mert ezt várja el a társadalom, meg majd később jaj mi lesz velem, ha mindenki kihal mellőlem, és magányosan fogok meghalni. Szeretek egyedül lenni, mert a kedvenc tevékenységem is magányos foglalatosság, és ha lenne gyerekem, nem tudnám csinálni. Nekem az az életcélom, nem egy gyerek. Miért nem lehet ezt elfogadni? Az agyamra megy, hogy mindenki azt mondja, hogy fiatal vagyok még, majd később úgyis meggondolom magamat. Nem fogom. Nekem nem kell ez. Nem az önzőség szól belőlem, bár sokan biztos vagyok benne, hogy annak fognak tartani. Mindösszesen csak arról van szó, hogy nekem más céljaim vannak az életben, és gyerek nélkül is tökéletesen jól érzem magamat. SŐT.

2014. okt. 4. 19:28
1 2 3 4 5 6
 1/51 A kérdező kommentje:
(lány vagyok)
2014. okt. 4. 19:31
 2/51 anonim ***** válasza:
38%

nem mindig célravezető az embernek felvállalni önmagát.

Ha ilyen nehezen viseled a mostani döntésedet ért véleményeket, mondd azt, még nem akarsz gyermeket. És lőn nyugalom.

2014. okt. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
73%

Tudd meg, hogy a nő a szülésre van tartva - x éves korától.


Egyébként senkinek semmi köze hozzá, akarsz-e, mikor, miért nem, stb.

Ha felhozzák, válts azonnal témát, ha feszegetik hagyd ott őket, ennyi.

2014. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
"Tudd meg, hogy a nő a szülésre van tartva - x éves korától. " - Erről Cersei mondata jutott eszembe, amikor is kijelentette, hogy nem tenyészkanca. Nos, noha ki nem állhatom a fentebb említett nőszemélyt, de egyetértek ezen állításával.
2014. okt. 4. 19:37
 5/51 A kérdező kommentje:
Nem akarom azt mondani, hogy MÉG nem akarok gyereket. Mert én SOHA nem akarok.
2014. okt. 4. 19:38
 6/51 anonim ***** válasza:
86%

Nekem sem kell,én is így gondolom,minek még egy probléma! Nekem is mindig mondják,hogy kell az,meg boldogság stb...

Én mindig annyival háritok,ha az illetőnek nincs még gyereke,hogy csináljon ő! Ha van neki,akkor meg foglalkozzon vele,ne velem,ha már megcsinálta! :)

Amúgy teljesen jól gondolkozol! Sokaknak kellene így!

2014. okt. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
9%

Ki az aki nem tartja tiszteletben a dontesed?? A parod?? Akkor csereld le egy olyanra aki nem akar gyereket es nem lesz baj.

Idegenek?? Azoknak mi kozuk a te maganeletdhez?? Nem kell kibeszelni mindenkinek az "otthoni, csaladi" dolgaid!!

A rokonok, szulok?? Termeszetesen unokara vagynak. Mond hogy meg nem akarsz majd meglattod mi lesz!!!

Amugy biztos van valam (lelki oka amirol meg te sem biztos hogy tudsz), hogy ennyire ellenzed a gyerek dolgot.

2014. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez megnyugtat, én már 29/N vagyok, és ugyanígy gondolom. Nem kell gyerek, se most, se később.
2014. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

Nem, nincs semmi lelki oka. Egyszerűen nem akarok gyereket vállalni, és kész. Ez ugyanolyan, mintha valaki nem szereti pl. a spenótot. Mint írtam, arról van szó, hogy én másra vágyom, ezért én nem érzem magamat betegnek vagy nem tudom... Azért, mert valaki máshogy akar élni, mint az átlag, még nem jelenti azt, hogy gyógykezelésre szorulna. Egyszerűen csak nem áll be a sorba.

Örülök, hogy azért rajtam kívül vannak még olyanok, akik így látják, jó tudni, hogy nem csak én vagyok így ezzel a kérdéssel.

2014. okt. 4. 19:44
 10/51 A kérdező kommentje:
Egyébként a szüleim nem tudják elfogadni ezt, és mondják nekem folyton, illetve a volt barátom is mondta, és elég furcsán nézett rám, mert ő 3-4 gyereket akart. A barátaim elfogadják ugyan, de képtelenek megérteni.
2014. okt. 4. 19:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!