Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért viselkedik velem igy a...

Miért viselkedik velem igy a saját anyám?

Figyelt kérdés
Hetek óta igy megy, mindenért üvöltözik. Szó szerint mindenért, nem lehet vele beszélni, egy ideig magamba folytottam, aminek következményét a szivem bánta, kardiológushoz megyek jövő hét pénteken, mert szaporán ver, hol pedig lassan. A háziorvos azt mondta idegi alapon van. Jövőhét kedden pótvizsgázok, félek, arra is próbálok készülni, próbálom itthon elvégezni a feladataimat, de anyu semmivel nincs megelégedve. Amikor látta, hogy már napi rendszerességgel sirok, kérdezte mi a bajom, mondtam nem szeretném vele megbeszélni, mert nem lehet, mert ha ráhagyom, és azt mondom igaza van akkor is kiabál, ha meg érvelek amellett, hogy nincs akkor is üvöltözik és én vagyok a hibás. Elmondtam neki sirva, hogy mindig midnent megigér, aztán kiabál mert Ő NEM tartja be, hogy nem enged sehova, bezár, mindent elvár tőlem de a másfél évvel fiatalabb hugom úgy viselkedik mint egy 20 éves és rá nem szól, hogy igazságtalannak érzem ahogyan nevel, hogy mindig mindent nekem kell és ha nem akkor nem érti meg, és kifejtettem a gondjaimat, mire kikelt magából és azt mondta nem ő a hibás hanem az én agyamban vannak a gondok... ha elmegyek vásárolni, mire feljövök megint üvöltözik, mikor még be se léptem az ajtón... egyre nehezebben birom idegileg, mit tehetek?
2009. aug. 19. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű a történeted tényleg. Talán túl nagy stressz lehet anyukádon, hogy ennyire türelmetlen veled, lehetséges? Mint minden anya, gondolom ő sem akar rosszat neked, de feltételezem a hétköznapok felőrőlték az idegrendszerét neki is, és sajnos rajtad vezeti le a feszültségét. Próbálj meg valahogy beszélgetni vele, kérdezd meg mi a baj, segíthetsz e neki, meg tudjátok e közösen oldani a problémákat.Hidd el, fontos vagy neki, csak lehet, hogy ő nem az a tipikus anya, aki mindig pátyolgat, de attól még nem rossz, csak talán nem tudja kimutatni a szeretetét.
2009. aug. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sokszor próbáltam már vele leülni, de mindig üvöltözés lett vége. Csak az a baj, hogy erre én is rámegyek testileg-lelkileg, és ezt meg ő nem érti meg. Ha megemlitem, hogy nem szeretnék veszekedni, mert fáj már a szivem igyis a válasza "jaj mindjárt megsajnállak"...
2009. aug. 19. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg olyan problémája van, amit veled nem szeretne megosztani. Én idősebb vagyok, és csak most keztem megérteni, miért ordibál néha az édesanyám... Minden anya álma, hogy mindent megadhasson a gyerekének, legtöbbször az anyagi okok okoznak ilyen idegességi állapotot. De persze nagyon sok oka lehet még. Sőt, a kevés sex is okoz ilyet... és ezt persze végképp nem fogja veled megosztani, hogy nem olyan szexuális élete.
2009. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ennyire durva a helyzet, akkor pszichológust javaslok. Nem tudsz esetleg koleszba menni, vagy valahogy távolabb kerülni egy időre? Persze nem tudom, hány éves vagy.
2009. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
16. Nem, nem enged koleszba.. sehova nem enged :)
2009. aug. 20. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:
jót tenne,ha valakihez elköltöznél a vizsgaidőszakra!ha ez nem lehetséges,akkor beszéld ki magadból az egyik barátnődnek,ha leszid,vagy sírj máshol,mondjuk a barátnődnél..lehet h anyud klimaxos:S
2009. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az én anyukám is sokszor stresszes a munka helye miatt és olyankor a feszülcségét a családon tölti le pláne rajtam.Vannak napjai amikor mondjuk olyan kis dolgok miatt mit egy poharat rossz helyre tettem,elkezd üvöltözni.Ezek bennem is gyülemlettek és az lett az eredménye hogy ha valamin felhúzom magam vagy ideges vagyok vagy félek akkor légúti görcsöt kapok amit nem lehet kezelni ilyenkor le kell nyugtatni mert külömben megfúlladok.én leültem anyukámmal apukám kiséretében és tiztázni bróbáltuk a dolgokat és ment.A te helyzeted más itt úgy látom ez így nem megy,de azért próbálkozz.Amikor megkéred hogy üljetek le beszélni legyen ott egy nagyon közeli családtag aki melleted érvel és amikor megkéred hogy beszéljetek az nyugott hangon kezd ne kezdj el sírni csak nyugotan és aztán mond anyukádnak hogy bármi próblémája van amiért ennyire feszült te mellete álsz mindenben és segíteni akarsz aztán lassan kezd el neki mondani hogy mi a te problémád vele.Nem tudom hogy ezzel mennyit segítettem,de sok sikert!És kitartás


15/L

2009. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia Betti vagyok szintén stresszes és nekem is volt (néha még van is) szívdobogás érzésem (ugyanúgy érzelmi alapon, mint neked)az a különbség hogy nekem a suli miatt volt, a háziorvosom azt mondta menjek el pszichológushoz, mert egy külső szemlélő többet lát, NEM voltam hajlandó, ezért anyu úgy segített, hogy leült velem beszélgetni. Arra gondoltam ha a te anyukád nem hallgat meg talán megbeszélhetnéd ezt mással, olyannal aki figyel rád. (az se baj ha több embernek mondod el többször, hidd le segíteni fog. Én már kezdek kilábalni)
2009. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Figyelj nekem ugyanez a helyzetem csak 1 fokkal roszabb rám már kést is fogott:D szal tűrj ezerrel vagy kiabáld le és ha bánt menj el otthonról és ne menj haza egy darabig hidd el hívni fog téged!
2010. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nálunk ugyanez van, csak nem hetek óta, hanem 10 éve, annyi különbséggel, hogy nálunk senkivel nem kivételez. Az egyetlen ami visszatart az öngyilkosságtól az a kárhozat, és a testvéri összetartás. Anyám nálunk egy diktátor, apám meg sajnos papucsférj. A viselkedése egyébként látható kihatással volt/van a jellemfejlődésemre. Egy lelketlen idegroncs lesz belőlem felnőtt koromra. 18/f
2017. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!