Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megtilthatják, hogy...

A szüleim megtilthatják, hogy férjhez menjek?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem volt felhőtlen a viszonyom a szüleimmel, főleg apukámmal. Nem tudott rendesen nevelni, csak büntetni, tiltani meg fenyegetni.

20 évesen összepakoltam és leléptem otthonról a barátomhoz külföldre. Ő itt él és dolgozik. Én is dolgoztam, most épp otthon vagyok, mert suliba szeretnék járni.

A barátom felvetette, hogy összeházasodhatnánk, mert akkor könnyebb lenne jogilag. Persze már korábban is téma volt a házasság, nem csak emiatt.

A szüleimmel azóta béke van, de anyukám a lelkemre kötötte, hogy 5 év jegyesség előtt hallani sem akar házasságról vagy babáról (nem vagyok várandós, nem is tervezzük). A mi családunkban későn házasodni "divat", az unokatestvérem 33 évesen ment férjhez 10 év jegyesség után, a másik unokatestvéremnek 7 éves kapcsolata van, 27 éves, de nem is terveznek esküvőt a jövőben.

Anyu szerint egyrészt sértődés lenne az idősebb nőrokonok részéről, hogy megelőzte őket egy csitri, másrészt szájára venne az egész város, mert milyen dolog ez már.

A párom jövőre szeretné, ha esküvőnk lenne (2. évfordulón), én még halogatnám, de csak anyuék miatt, magam miatt nem.

Félek, ha bejelentem ezt otthon, hatalmas balhé lesz, és még itt is utolérnek az utálkozó üzenetek, hogy mit pattogok.



Mit tegyek?


21l


2014. okt. 7. 12:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

"A párom jövőre szeretné, ha esküvőnk lenne (2. évfordulón), én még halogatnám, de csak anyuék miatt, magam miatt nem. "


Kedves huszonegy éves lány, nehogy a szüleid és a városod ósdi nézetei miatt ne menj férjhez, ha te is szeretnéd! Ha megsértődnek, így jártak! Ez a te életed, a te boldogságod! Minden jót kívánok :)

2014. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


A szüleim tényleg elég régimódiak, pedig nem idősek (apu 52, anyu 47), csak elmaradott kis falukból származnak, ahol még élnek ezek a szokások. (hogy kor szerint kell férjhez menni, meg ilyenek)

2014. okt. 7. 12:31
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg hidd el, hogy a város magasról lekakálja, hogy mikor mész férjhez.

99% jó esetben azt se tudja kik vagytok.

2014. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, mégis, hogyan tilthatnának meg bármit is!? Ezt te sem gondolhatod komolyan.
2014. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen kiakadtam:

,,sértődés lenne az idősebb nőrokonok részéről, hogy megelőzte őket egy csitri"

HOL ÉRDEKEL EZ TÉGED?????

Álljon már meg a fáklyás menet, te pedig nehogy már mások életét éljed, neked is csak egy van!

2014. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%

idén egyik unokatesóm 29 évesen házasodott, jövőre a másik akkor 27 évesen fog, én meg 2 év múlva akkor 23 évesen. mikor nagymamáméknak elmondtuk, kb a nyakamba vetette magát, hogy na végre, az egyik unokája normálisan házasodik :DD persze nem ez a követendő, csak egy példa.

egyébként nem tudom, ezen mit pörögtök, összeházasodtok, és kész. még a rokonoknak is tudtok félretenni, akkor meg? minden probléma meg van oldva. sok voldogságot! :)


21L, 4 éves kapcs. :)

2014. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kéne más emberek szokásival foglalkoznod, ők a 20. te meg a 21. században szocializálódtál, légy életrevaló és ne olyan dolgokhoz alkalmazkodj, amik már rég elmúltak! És ha majd az lesz a szokás a családban hogy mindenki kékre festi a haját akkor te is? mert az a családi szokás? ne hülyéskedj! Ettől függetlenül 22 évesen azért gondold meg. Én 30 éves vagyok, házas, az egykori osztályomból én házasodtam utoljára, átlagban 21-23 között voltak az esküvőjük idején. Mind elvát azóta :( :s Szóval a szokástól függetlenül azért ha vártok még 1-2 évet, nem dől össze a világ. Meglepődtök majd hogy 25 éves korotokig mennyit változtok még sokmindenben és kérdés akkor is passzoltok e még egymáshoz.
2014. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

nem szamitva a "lelki" dolgokat, megertem hogy kulfoldon mennyire sokat szamit adozas szempontjabol a papir.

eves szinten sulyos ezer eurok ropkodnek itt kerem.

anyunak le kell dugni a torkan hogy ennek meg kell lenni vagy fizesse azt az adokedvezmeny amitol elestek emiatt.

nem kell nagy hacacae, anyakonyvvezeto ket tanu.

a csaladot meg anyudat lecsitithatod azzal hoyg ez most "tenyleg csak az ado miatt kell", aztan majd tartotok nagy egyhazit, meg lagzit ezer fovel 3napig, 2ev mulva, "mert addig ugyis sporolnotok kell"

Ilyeten formaban anyud akar el is hallgathatja a rokonsag elott hogy volt vmi eskuvo, win-win, mindenk jol jar

2014. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!