Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevissza beszélnek a...

Összevissza beszélnek a költözésről?

Figyelt kérdés

Lassan 22 leszek, elindulnék önállósodni, a közeli városban szeretnék a párommal összeköltözni.

Apa és anya nehezen fogadja el ezt a lépésemet, ill. próbálnak hatni rám, de inkább a szigorral, hogy nem mehetek, amit viccesnek tartok.

Apa szerint amúgy albérlet mellett sosem lesz lakásom, és maradhatnék 2-3 évig otthon még gyűjteni. De annyi idő alatt se lenne több pénzem, és nem akarok 30-40 éves koromig otthon lakni, mert az kész nevetséges lenne és helytelen.

Anya szerint meg ideje lenne többet hazaadnom, eddig 70e-ből 20e-t adtam haza, a többi félre ment gyűjtögetésre, és azt akarta hogy kicsit még lakjak otthon pár évet és támogassam én őket. Nah de akkor hogyan tudtam volna gyűjteni 2-3 évig? ellentmondások azért vannak, látszik...

A testvéremnek is mondták, hogy adjon, ő simán beleegyezett mert a kapcsolata sem állna úgy hogy költözzön. Apa meg is jegyezte, hogy anya egyébként is folyton testvéremet nyalja, engem meg szinte lelki terrorban tart, meg okoskodik hogy majd elbeszélget erről a párommal.

Mit gondoltok?


2014. okt. 9. 08:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, ezen egyáltalán minek gondolkodsz?


Jövedelmed van, a barátoddal össze akarsz költözni, otthon meg továbbbra is gyereknek tartanak.


Ebböl egyértelmü, hogy költözz, nem árt felnöni és önállósodni.

2014. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Húznék a p..csába, így szépen szólva.


Én is úgy gondolom, hogy aki otthon lakik, az valamennyit adjon haza, rezsi, kajapénz címén. Bár szerintem normális szülő ezt nem fogja elvárni.


Viszont az undorító helyzet, ha magukhoz akarják láncolni a gyereket, csak azért hogy "tejeljen" nekik. Akkor már inkább adok bele többet egy albérletbe ahol nyugtom van.

2014. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Azért havi 50-et félretenni nem rossz. Albérlet mellett semennyit nem fogsz félretenni.


Viszont tényleg gyerekes vagy, ha 22 éves létedre itt keresel magadnak önigazolást. Csomagolj 'oszt költözz!

2014. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem keresek önigazolást, érdekel ki mit gondol.

valóban helyes lenne 2-3 évig otthon maradni és többet hazaadni?

Addig el sem költözhetek? én nem akarok engedélyre várni, és nem is fogok.

2014. okt. 9. 08:14
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát havi 40et raktam inkább, mert mindent magamnak kellett megvennem ha adódott olyan hogy szükséges volt. nem elszórtam 10ezret, csak ha elszakadt a táskám, vagy szükségem volt egy pulóverre, vagy pár havonta pénzt tölteni a telefonomra, akkor meg kellett vennem valamiből.
2014. okt. 9. 08:15
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy olyan sok gyakoris lenne, aki 22 éves és a szüleinek nem tetszik, hogy költözne és hogy keveset ad haza és most lenne itt az ideje, hogy többet fizess haza, így a tanácsom a további kérdések megelőzése végett.


Állj már a sarkadra az istenért. Ha költözni akarsz és van rá költözz. Elmúltál 18 éves, elvileg jogilag felnőtt vagy a hozzá tartozó döntéshozással és felelősségvállalással. Én is elköltöztem otthonról, amint volt rá, nagyanyám azóta is hajtogatja, hogy így sose lesz saját lakásom. És tudod mit? Én leszarom. Nekem így pont jó és a páromnak is.

2014. okt. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És rossz, amikor olyanokkal jönnek, hogy a testvéremnek hamarabb lesz szerintük lakása, és folyton hozzá hasonlítgatnak, meg őt szeretgetik. :(
2014. okt. 9. 08:24
 8/16 A kérdező kommentje:
6-os, hidd el van több, múltkor olvastam hasonló kérdéseket. És érdeklődéssel olvasom más helyzeteit. Ne nyissunk vitát ebből.
2014. okt. 9. 08:25
 9/16 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdésed?


Te magad írod hogy menni akarsz. Leírtuk mi is hogy menj, legalább 3-an. Mások kérdéseit is olvastad.


Most tényleg a véleményünk érdekel, vagy csak hisztizel?

2014. okt. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az én döntésem lesz, ha megyek, nem másé.

Csak érdekel ki mit gondol.

Ne kötekedjetek kérlek, lehet tovább lapozni.

2014. okt. 9. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!