Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevissza beszélnek a...

Összevissza beszélnek a költözésről?

Figyelt kérdés

Lassan 22 leszek, elindulnék önállósodni, a közeli városban szeretnék a párommal összeköltözni.

Apa és anya nehezen fogadja el ezt a lépésemet, ill. próbálnak hatni rám, de inkább a szigorral, hogy nem mehetek, amit viccesnek tartok.

Apa szerint amúgy albérlet mellett sosem lesz lakásom, és maradhatnék 2-3 évig otthon még gyűjteni. De annyi idő alatt se lenne több pénzem, és nem akarok 30-40 éves koromig otthon lakni, mert az kész nevetséges lenne és helytelen.

Anya szerint meg ideje lenne többet hazaadnom, eddig 70e-ből 20e-t adtam haza, a többi félre ment gyűjtögetésre, és azt akarta hogy kicsit még lakjak otthon pár évet és támogassam én őket. Nah de akkor hogyan tudtam volna gyűjteni 2-3 évig? ellentmondások azért vannak, látszik...

A testvéremnek is mondták, hogy adjon, ő simán beleegyezett mert a kapcsolata sem állna úgy hogy költözzön. Apa meg is jegyezte, hogy anya egyébként is folyton testvéremet nyalja, engem meg szinte lelki terrorban tart, meg okoskodik hogy majd elbeszélget erről a párommal.

Mit gondoltok?


2014. okt. 9. 08:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Oké, lapozzunk mintha nem te tennéd fel mindennap azt a kérdést, ja igen, kihagytam, 2 éves a párkapcsolatod ugye?


Egyébként tartom a véleményem. Felnőtt ember vagy. És komolyan azon sírsz, hogy bezzeg a testvéred seggét nyalják a tiéd meg nem? Képzeld, a családok jelentős részénél ez előfordul. Nálunk is húgommal többet foglalkoztam, jobban támogatták. Hogy miért? Mert én volt a csendesebb, a jó kislány, a jég hátán is megél típus. Ő meg kb a cipőjét se tudja egyedül bekötni. Hogy mi lett mikor kicsit megzuhantam? Lecsesztek, amíg tökéletes voltam semmi dicséret. Hogy hogyan reagáltam rá? Nem érdekelt. Fájt, fáj, minden gyereknek fáj ha nem értékelik és úgy érzi nem szeretik, ezért már 16 éves korom óta arra készültem, hogy el fogok költözni. Gyűjtöttem pénzt is, akkor még diákmunka, nyári munka, stb. illetve infokat hova hogyan miként lehet. Aztán ahogy lehetett léptem. Felnőtt lettem, az ajtót nem zárhatják rám, hogy márpedig itthon maradsz. Igen, féltem, hogy megutálnak és többet nem beszélnek velem, de ha csak ülsz a langyos fosban sose jutsz egyről a kettőre. Léptem, kicsit duzzogtak aztán rendeződött a viszonyunk. Eldöntöttem valamit és tartottam hozzá magam. Tanácsokat szívesen vettem aztán vagy megfogadtam vagy nem. Pl anyámtól, hogy szerinte mire van szükség egy alap háztartáshoz. Jó meglátásai voltak így megfogadtam a tanácsait. Apám szerint mindenképpen szükség van barkács felszerelésre, mert ki tudja mikor mi megy tönkre. Végül egy alap szerszámkészletet szereztünk csak be, a felét még kb sose kellett használni. Így az ő tanácsa félig jó, félig felesleges volt. A maradj itthon és gyűjtögess tanács egyik fülemen be, másikon ki. Menni akartam, mentem. Volt elég megtakarításom de nem annyi, hogy lakást vegyünk, viszont így berendeztünk egyet. Ha szóba kerül a családalapítás addigra összegyűlik egy nagyobbra elég pénz, addig pedig tudunk spórolni azon, hogy egy szobakonyhásban lakunk, kevesebb a rezsi. 5 év plusz mínusz törlesztő meg már nem számít.

2014. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk eleve az a szégyen, hogy 70ezerrel kell számolnod, de hát ez Magyarország, ezt kell szeretni. Ha ennyiből így félre tudtál rakni, akkor nem vagy egy herdálós meggondolatlan valaki. Józan ésszel meg fogod látni, hogy meddig nyújtózkodhatsz. Milyen árban vannak az albérletek arrafelé? De ezek szerint már egy ideje dolgozol, úgyhogy nem a szórakozásra meg önmegvalósításra ment el az utóbbi pár év. A szüleidnek az kellene lennie a fontosnak, hogy elindulj az életben. Ha nem tehetik meg, hogy segítsenek, legalább ne akadályozzanak. A párod hogy áll anyagilag?

Esetleg venni egy kis lakást, vagy egy telket, és addig maradni, amíg oda nem lehet menni? Számold ki, hogy menne-e, mert lehet, hogy egy kisebb hitelt is ugyanúgy fizetnéd, de legalább már van miben lakni. Mi 3 éven keresztül fizettünk albérletet, de akkor még csak 20-25 ezer volt. És csak egy szoba. Nem kellett a rezsivel külön bajlódni. Közben folyamatosan fizettük a lakástakarékot. Azt ajánlom nektek is. Mindkettőtöknek külön is mehet a nevére. Párod szülei hogy állnak hozzá a költözéshez? Gondolom, az fel sem merült, hogy a szüleidnél költözzetek össze. És az ő szüleinél?

És miről akar elbeszélgetni, kicsoda? Apukád arról, hogy anyukád milyen, vagy anyukád arról, hogy ne költözzetek össze?

2014. okt. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Szülőknél semmiképp nem akarunk, több önállóságra vágyunk ennél.

Anyu akar elbeszélgetni a párommal, hogy le kéne nyugodni 2-3 évig még. Vicces.

2014. okt. 9. 08:55
 14/16 A kérdező kommentje:

11-es, ezek szerint neked sem ment felhőtlenül a dolog, és csak ez fáj neked most is.

Ezért nem kell nekem esned, nem én bántottalak 16 éves korodtól fogva. Megmaradt a lelkedben és ezért vagy ilyen most. Kár bántanunk egymást, örülök, hogy neked már összejött. További Szép Napot!

2014. okt. 9. 08:58
 15/16 anonim ***** válasza:
#11-es vagyok és nem fáj és nem is bántani akarlak, viszont attól, hogy itt siránkozol nem lesz jobb. Indulni kell és csinálni. Egyről a kettőre, vagy életed végéig siránkozol, hogy nem jött össze, bezzeg a testvérednek... Próbállak felébreszteni a tespedésből, és a jajj mi legyen helyzetből. Dönteni kell és viselni a következményeket, akár jók ezek, akár rosszak. Az egyhelyben ácsorgással semmit sem lehet elérni.
2014. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Menekülj
2014. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!