Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha most ennyire komolyan...

Ha most ennyire komolyan kijelenti az anyám, hogy nem akarja, hogy gyerekem legyen még, akkor ez a jövőre esedékes költözésemmel sem változik?

Figyelt kérdés

Volt már valaki ilyen helyzetben, ahol szinte minden héten közli az anya, hogy nagyon nem szeretne még nagymama lenni, nem akarja, hogy gyerekem legyen, reméli, hogy van annyi eszem, hogy védekezünk...

Soha nem tartott nekem "előadást" az anyám, hogy mivel, hogyan védekezzek, soha nem beszélgetett velem ilyesmiről, és nőgyógyászhoz sem vitt el soha. Az egyetlen dolog amit tett, hogy 17 éves koromban közölte, hogy "meg ne próbálj gyógyszert szedni!".

3 éve vagyok együtt a barátommal, ő vitt el először dokihoz, minden ilyen gondomat vele beszélem meg, és mivel az anyámtól anyagi támogatást sem kapok, így olcsóbbnak találtam, ha gyógyszer szedek immáron 2 éve.


A lényeg, hogy leérettségiztem, tavaszra a szakmámmal is végzek, úgyhogy össze költözünk barátommal külföldön. És babát is szeretnénk az összeköltözésünk után maximum egy évvel már.


Szóval ha most ennyire ellenszenves az anyám ilyen téren, akkor később is az lesz?

L20


2014. okt. 10. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem az ő dolga megmondani, mikor szülhetsz. Ha neki nem kell unoka, nyugodtan lemondhat róla, maximum kevesebb lesz a gyereketek egy undok, parancsolgatós nagymamával... Nem marad le semmiről.
2014. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nos, jelenleg otthon elsz, jovedelmed nincs, igy teljesen ertheto, hogy anyad nem szeretne, hogy az o nyakara meg segelyre szulj. Ez nem olyan bonyolult es ettol epp nem lesz ellenszenves.
2014. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Otthon élek, nekem nincs jövedelmem, viszont a páromnak van, aki már el tudna tartani egy babát is. Csak még nem tudunk együtt élni, mert neki külföldön van a munkahelye. Az anyukám meg ha a pénz része miatt aggódna, hogy drága egy gyerek, akkor talán besegítene anyagilag a védekezésbe (mint ahogy azt nagyon sok más családtól már hallottam, hogy náluk ez így megy..), mert az azért bőven olcsóbb.
2014. okt. 10. 18:33
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg egy év múlva sem fogja magát nagymamakorban érezni, de akkor már nem ő tart el téged, szóval nincs beleszólása. Az abszolút buta hozzáállás, hogy 17 évesen nem szedhetsz gyógyszert. Nem nagyon érdemli meg, hogy figyelembe vedd "bölcs" tanácsait életed során. Viszont ha jövőre tényleg kiköltöztök a pároddal külföldre, a helyedben várnék pár évet a családalapítással. Előtt inkább beilleszkednék, megkeresném a megfelelő munkát, ahonnan szülni mehetek, és összehoznánk egy lakást, ahova aztán jöhetnek a gyerekek. Valószínűleg ott sokkal jobbak erre a lehetőségek, mint itt, szóval pár év alatt meglenne. Nem anyád miatt, hanem magatok miatt.
2014. okt. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Hátha a védekezésbe be kell segíteni akkor még nagyon gyerek vagy és tőled én sem akarnék még unokát.

Aki 3000Ft gyógyszert nem tud kifizetni az ne akarjon gyereket mert egy heti pelenkára nem elég ennyi.

2014. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

"komolyan kijelenti az anyám, hogy nem akarja, hogy gyerekem legyen még"


Ehhez anyukádnak kb pont annyi köze van, mint nekem. Akkor szülsz, amikor akarsz, felnőtt ember van.

Mivel azonban felnőtt ember vagy, anyukád nem köteles semmilyen formában támogatni, az unokáját meg pláne nem.

Mérlegelj, dönts, de jól dönts ám, mert itt visszaút nincs.

2014. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sosem kértem tőle, hogy támogasson.

#5-ös, az én gyógyszerem 8ezer forint 3 hónapra, és ezt úgy rakom össze saját pénzből, hogy még iskolába járok.

Sőt, minden gyógyszeremet amire szükségem van, magamnak váltom ki, és sokszor minden mást is én oldok meg magamnak attól függetlenül, hogy a gyerektartást még kapja rám, mindenféle gyerekek után járó segélyt kap még rám, mert iskolás vagyok... És a férje szintén hozza haza a külföldi fizetést.

2014. okt. 10. 18:46
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
A gyerektartásnak még véletlenül sem az a célja, hogy a gyerek (!) fogamzásgátlását oldják meg belőle...
2014. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Akkor még olcsóbb 2600Ft sem elég egy csomag pelenkára sem.
2014. okt. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, kerdezo, de ha nem irtad volna oda, hogy 20 eves vagy, azt hinnem 15 max. Azok ilyen bekepzelt kis mindentudok, azok terveznek a "parjuk" jovedlemere es azok nem kepesek megkeresni a penzt fogamzasgatlora. Kapaszkodj: felnott no onalloan is el tud menni a nogyogyaszhoz es fel tud iratni gyogyszert. Fizetnie meg meg veletlenul se az anyjanak kell, hanem neki, meg a parjanak.
2014. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!