Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom a szüleimre...

Jogosan haragszom a szüleimre amiért kövérré tettek gyerekkoromban?

Figyelt kérdés
Emlékszem már az oviban is én voltam a dagi, már akkor csúfoltak miatta, de igazán általános iskola végén kaptam a legrosszabb bántásokat...amikor szinte minden osztálytársam iránt érdeklődni kezdtek a fiúk, csak irántam nem, helyette undorodó arccal megjegyzéseket tettek a külsőmre, ha melléjük kellett ülnöm órán kihúzódtak a pad szélére, tesiórán senki nem akart a saját csapatába beválasztani stb. Ugyanez folytatódott középiskolában is, csak ott már nem ennyire durván, akkor már fogytam egy kicsit, elkezdtem figyelni a külsőmre hogy a legjobbat hozzam ki magamból, smink, haj, ruha terén, azóta már voltak férfiak az életembe... De mégis ahogy felnőtt fejjel átgondolom, haragot érzek emiatt. A sok gyerekkori sérelem miatt, kiközösítés miatt, amit a szüleim okoztak végülis, azzal hogy egészségtelen, nagy mennyiségű kaját tömtek belém, az egyetlen jutalmazási módszerük az édesség, chips, mekis kaja volt. Sportolni nem akartak engedni soha, pedig a tanáraim ajánlgatták nekik a különfoglalkozásokat a suliba. Nyilván tizenévesen amikor már van saját akarata az embernek, akkortól már csak rajta múlik hogy változtat, lefogy, sportol, énis ezt tettem, csak éppen már soha nem lesz olyan testem mint annak akin nem volt 30 kg felesleg. Laza, striás bőr mindenhol, lógós csúnya mellek már huszonévesen, és műtétre sajnos nincs pénzem, örökre ezekkel a nyomokkal kell élnem. Mit gondoltok az ilyen szülőkről?
2014. okt. 12. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Az enyémek is ilyenek voltak, szerintem nekik fel se tűnt, hogy mit művelnek, őszintén szólva nem valami művelt emberek, akármennyire is szeretem őket. Anyukám tonnaszámra vette nekem a nutellát, mert egy időben kitaláltam, hogy én csak azt eszem, meg is híztam tőle rendesen... Aztán egy gyerektől meg nem lehet elvárni, hogy magától álljon neki fogyózni, azt se tudja hogy kell. Sportolni engem se járattak soha. Aztán persze, mikor kicsit nagyobbacska lettem, hetedik osztály körül elkezdtem fogyózni, de akkormeg úgy, hogy szinte semmit se ettem, rosszul lettem, stb. Anyukámnak fogalma se volt arról,. hogy mi egészséges, mi nem, ezeket mind tőlem hallotta először, mikor elkezdtem fogyózni. Hogy a kenyér hízlal és nem kéne enni. Még összeveszett velem apám, mikor először ezt mondtam. Meg hogy az olajban sült dolgok hízlalnak és egészségtelenek.. Stb...

Szerintem nem rosszból csinálták, csak vagy ők nem voltak hajlamosak a hízásra és ezért nem is gondoltak erre, vagy ők is kövérek, így fel se tűnt nekik, hogy a gyerek is az.

2014. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

Van ilyen.... Lehet hogy hisztis, allandoan kajaért könyörgö kisgyerek voltál. Ha nem adtak volnál most azert vernek a balhét.

Amúgy meg 30 kiló felesleg biztos nem volt rajtad gyerekként, mert akkor kórházban kötöttél volna ki eleg gyorsan.

2014. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Nyilvan nem tartottak a szuleid pisztolyt a fejedhez,h azonnal edd meg a csokit es chipset:-))))


En is kover gyerek voltam de ez nem a szuleim hibaja volt,nem ok kertek repeta kremest nekem hanem en magam:-)))A kolat sem ontottek belem,ok elmondtak h koverit,azt is h egeszsegtelen ettol fuggetlenul en osontam ki ejszaka es ittam meg.


A szuloket hibaztatni barmiert is haaaaat ize...nem egy fair dolog.

2014. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg a szulok nem tudtak azt amit most. Mediaban sem volt szo az egeszseges taplalkozasrol. Kaja volt a jutalom, buntetes, minden. Kulon foglalkozas is penzukbe, energiajukba kerult volna. Lehet genetikai is a problemad. Amugy nagyon keves embernek van igazan jo alakja, tokeletes bore.
2014. okt. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,igen jogosan haragszol rájuk,de ez már elmúlt.Nem az a kis kövér gyerek vagy,aki voltál, hanem felnőtt ember. Gimnáziumban,amikor irigykedve tekintettél a szebbnél szebb és vékonyabb osztálytársaidra, összekaphattad volna magad annyira, hogy elégedett legyél.


De elárulok egy titkos,soha nincs késő változtatni. Ha végre elégedett leszel magaddal,akkor nem fogsz bűnbakot és bűnösöket keresni.


Szépen járj el konditerembe és izmosodj, meglátod a bőröd is szebb lesz. Minden szinte a táplálkozáson és a sporton múlik. Persze ha nincs fizikai fogyatékosságod, menni fog.


Hogy kicsit könnyebb legyen én is kipanaszkodom magam az én szüleimről:


Én sem voltam soha vékony alkat, de én magamtól sportoltam éveken át, hogy legalább fitt legyek,ha már vékony nem leszek. A szüleim és a rokonaim már kiskoromtól kezdve szekálltak a súlyom miatt, és egészen a mai napig(20 év felett!) is meg tudtak nagyon keményen sérteni. Nem voltam igazán sosem kövér, mint ahogy ők beállították, mindig is csinosnak és szépnek tartottak mások, de az anyám rögeszméjének és elmebetegségének köszönhetően megpróbálta elhitetni velem, hogy nem jól látok a tükörben és valójában undorítóan kövér vagyok. Próbált tömni fogyókúrás szerekkel,tablettákkal,porokkal amiket én elutasítottam.

Egyszer az ő kedvéért naponta hányattam magam és futottam 10km-eket, hogy lefogyjak 3hét alatt,mert azt akarta, hogy lefogyjak arra a bizonyos időpontra. (ja és sok diétán is persze túl voltam az évek során!) A barátaim és ismerőseim le voltak döbbenve, hogy hogy nézek ki,felesglegem nem volt egyáltalán. Nem is éreztem jól magam a bőrömben, hiszen én amolyan nőies,gömbölyded alkat vagyok,akit csípnek a pasik. A lényeg, hogy anyám még akkor is kövérnek látott, és akkor jöttem rá végülis, hogy felesleges bármit csinálnom, ha változni akarok, majd magamtól változok. De más kedvéért többet soha.


Szóval gondolj bele,hasonló helyzetben voltunk, csak engem úgy bántottak, hogy nem volt okuk.


Otthon egy jó kis fitness videó előtt ingyen is tudsz tornázni, 1-2 hónap alatt bombanő lehetnél,HA AKARNÁD.

2014. okt. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem a külső számít, kérdező. Én mindig túlsúlyos voltam, nem is akármennyire, mégis volt pasim folyamatosan.

Nézz magadba, milyen a személyiséged? Aki igazán szeret, elfogad úgy, ahogy vagy.

2014. okt. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hú 5-ös, nagyon durva a történeted.

sajnálom, hogy van olyan anya, aki ilyenre képes.

2014. okt. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten jogos, de ha nem rendelkeztek a megfelelő tudással, akkor nem várható el tőlük, hogy úgy neveljenek. Amijük nincs, azt nem tudják odaadni, átadni. Ha nem rendelkeztek még alapszintű ismeretekkel sem a kövérségről, akkor mégis hogyan neveltek volna belőled egészséges gyereket? Naugye? Sajnos ez van, de ez már a múlté, te csinálhatod másként is a saját gyerekeddel, illetve most már a saját kezedben van az életed, a te döntésed, hogy miként bánsz a testeddel. Szerintem kár haragudni rájuk, csak felemészt a harag, inkább dolgozz meg egy jobb testért.
2014. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg haragszol addig dagadt g... maradsz. Engem meg gezemicének neveltek, mégis kitörtem az 55 kiló fogságából. Évek alatt lettem 85 kilós, izmos srác. Izmot felszedni (természetes úton) sokkal nehezebb mint lefogyni.
2014. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!