Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelhetném magam az...

Hogyan kezelhetném magam az apakomlexusosságom miatt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, pszichológusra nincs se pénzem, se időm. Egyetemen tanulok pszichológiát is, de ott szinte minden mentális problémának csak az okait és a következményeit tanítják, a kezelését nem. Mivel vallom, hogy a legtöbb dolog fejben dől el, szeretném kezelni magam valahogy, változtatni a hozzáállásomon. Apámmal soha nem voltam jó viszonyban, talán gyerekkoromban vannak még szép emlékeim róla, amúgy nem iszik, jól keres, sikeres, a maga módján jóindulatú és értelmes ember, de iszonyú hideg velünk és néha agresszív is. Sajnos szüleim válásuk után Édesanyám "ellene nevelt", mindig ő volt a rossz példa, gondolom azért, hogy megakadályozza, hogy olyanok legyünk, mint ő. (ez 100%-osan sikerült)

Amiket észreveszek az apakomlexus (/más) miatt:

- önbizalomhiány

- megfelelési kényszer

- idősebb férfiakhoz való vonzalom

- elnyomott agresszió (ha ez mond valakinek valamit, tekintélyelvű módszerrel nevelt (akinek nem mond semmit: nem elfogadó és követelő)

- más embereknél minden mozdulat/mondat/nézet gyűlölete, ami csak egy kicsit hasonlít apáméira.


Beszélni vele elég lehetetlennek találom, mivel ő teljesen biztos abban, hogy ő mindent jól csinál és még a lehetőségét is elveti annak, hogy elront valamit. (Valószínűleg ha azt ajánlanám, hogy menjünk el együtt pszichológushoz, akkor is ezt mondaná.)


Tudom, hogy nem könnyű kérdés, de nagyon örülnék, ha valaki (főleg aki ért hozzá, vagy átment/átmegy ezen tudna válaszolni! :)



2014. okt. 12. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden egyetemnek van saját pszichológusa...., nekem több csoporttársam is járt heti rendszerességgel, és egy forintjukba sem került.
2014. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
ez nem feltétlen akkora baj...
2014. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


(Nemtudom neked segít e szerintem szuper oldal/hozzáállás. Meg ugye angol)

2014. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
majd ha elér a szép szerelem, ezeken a butaságokon nevetni fogsz :) Egyébként meg ne hasonlítgass, semmiben. Az igazi szellemi tevékenység nem hasonlítgat, hanem belülről elemez. Minden ember, minden helyzet más és más. Csak figyelj.
2014. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
mennyire idős férfiakhoz vonzódsz?
2014. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

kedves utolsó, ez miért fontos?

Szerintem ez teljesen mindegy!

2014. okt. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A címben feltett kérdésre nem tudok válaszolni, de az biztos, hogy a családi viselkedések "öröklődnek". Feltehetőleg apád sem kapta meg azt a meleg, törődő szeretetet, ami kell a gyerekkorban a kiegyensúlyozott személyiség kialakulásához. Talán ő is bizonyítani akar az esetleg már rég elhalt apjának, aki talán szintén kissé hideg volt őhozzá.
2014. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
lehet, hogy apádat igí nevelték és ezért ilyen. Te pedig anyádat hibáztasd hogy ellene nevelt, mert ezt nem szabad tenni 1 gyerekkel. Anyáddal beszélj ezekről a dolgokról és meglátod miért tette amit tett. Próbálj változtatni magadon lépésről lépésre. Apád nem tud bensőséges kapcsolatot kialakítani veled, mert anyád nem hagyta amikor kicsi voltál, most talán neked kéne megtenni az első lépéseket apád felé és akkor talán megnyílna.
2014. okt. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%-ban ugyan ez a helyzet velem is! annyi különbséggel hogy anyám nem nevelt apám ellen válás után.
2014. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kistál_és_a_bor válasza:
Pedig valahogy meg kellene oldani, hogy a szaksegítséghez juss!
2021. júl. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!