Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek ezt a lányoto...

Ti megengednétek ezt a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Ti megengednétek a 20 éves egyetemista lányotoknak, hogy hétvégente utazgasson?

Nem jár haza koliból, hanem csütörtökön összepakol, és lelép a barátjával Csehországba, Németországba hétvégézni.

Aztán hétfőn reggel jön haza, és egyből megy be órára, ahogy leszáll a buszról/vonatról.

A srác Németországban él, és így látogatják egymást havonta 1-2szer.

A lány egyedül utazik éjszaka nagy városokba busszal, vonattal, órákat várakozik a pályaudvarokon. (legalább egyszer át is kell szállni buszról vonatra)


Ti nem aggódnátok, ha a lányotok ezt csinálná? Felügyelet nélkül, kíséret nélkül neki a nagyvilágnak milliós városokba, ahol korábban még sosem járt?


Normális, ha egy 20 éves ilyen meggondolatlan?


2014. okt. 14. 14:03
1 2 3
 11/21 csabika1971 ***** válasza:
100%
Miért miképpen akarod ezt megtiltani egy felnőtt nőnek. Csak azt éritek majd el ezzel, hogy elhatárolódik tőletek. Segítsétek tanácsokkal és ötletekkel, legyetek a bizalmasai, tudassátok vele, hogy bármikor számíthat rátok bármiben. És a szeretetekkel ne akarjátok gúzsba kötni. Mert különben lehet elveszítitek, mert nem egy szülő vesztett csatát szerelmes gyermekével szemben.
2014. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Aggódnék, de nem tartom ezt egyáltalán meggondolatlanságnak. (Igazából bármit tesz, mindig aggódnék :))

Engedném? Hát nem hiszem, hogy 20 éves nőnek engedély kell, hogy meglátogathassa a barátját.

2014. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen én is ezt csináltam. (mondjuk nekem nem volt annyi pénzem, hogy Csehországig menjek, így csak a környező országokat jártam be a barátommal)


Ha anyagilag megengedheti/megengedhetitek + ha a jegyei nem romlanak, akkor miért ne. Nem kislány már, felnőtt ember. Egy kisvárosban is történhet baleset/bűncselekmény, nem muszáj ahhoz nagyobb városba menni.


Én nem nevezném meggondolatlannak. Élje az életét, élvezze a szabadságát. Most teheti meg. 10 év múlva 2-3 gyerek mellett már nehezen "ruccanhatna ki" Prágába. Akkor lenne felelőtlen, ha más (pl a gyerekei/munkája) kárára utazna, de míg ilyen fiatal és szabad, addig hadd menjen.

2014. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engedném meg neki,de 20éves.Nem tudsz sok mindent tenni ha ilyen.
2014. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

azért van saját pénze? haza tud jönni saját költségén is?

ha ez is meg van oldva, akkor OK

2014. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze aggódnék érte, ennek ellenére támogatnám is. Mikor utazgasson és lásson világot, ha nem most? Ha nem felelőtlen, miért baj ez? 20-22 évesen én is egyedül utaztam Anglia és Magyarország közt, míg ott dolgoztam. Nagyvárosokat is célba vettem, bár ezek a kirándulások már egy barátnőmmel történtek. Aztán most így 28 évesen itthon vagyok a férjemmel, és várjuk a babánkat. Ha lesz hasonló lehetősége felnőtt korában, biztosan nem tiltom el tőle.
2014. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%
Aggodnek, de engednem.
2014. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
a mai fiatalok sokkal talpraesettebbek, határozottabbak és önállóbbak mint a régiek. Én anno Budapestre se mertem egyedül feljönni és szerintem ez gáz, sokkal jobb a lányod hozzáállása. Nyitott a világ felé és nem fél új helyektől, új emberektől. Ahogy előttem írták megengedni már nem tudod neki...Viszont beszélj vele hogy nagyon vigyázzon magára, ne bízzon azért feltétel nélkül senkiben, meg ilyesmi... Szerintem legyél rá büszke hogy ilyen önálló.
2014. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt nő azt csinál amit akar,de természetesen sz anyai féltésed megértem. Ha a barátja fizeti az utat nem a te zsebedre játszanak szerintem neked nincs jogod engedni vagy nem engedni

Bocsi

2014. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ahogy a többiek is írták, felnőtt nő, így nem beszélhetünk megengedésről. Másrészt ha nem mehet olyan városba, ahol még sose volt, akkor lényegében sehová sem mehet, hiszen nem lenne meg első alkalom. És egyáltalán nem meggondolatlan, csak talpraesett és nem otthonülő.


Különben hány éves korától bíznál meg benne? Mikor engednéd mozogni, munkába járni? Mi lesz, ha kiküldik valahová a munkahelyén? Nem engeded, hogy fél évre pl. New Yorkba menjen? Mikortól tekintenéd annak, ami? Vagyis felnőtt, akinek szabad akarata van.

2014. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!