Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, hogy viselnétek, ha...

Anyukák, hogy viselnétek, ha a kamaszlányotok így megváltozna?

Figyelt kérdés

-nagy összegeket költene el külsőségekre (ruhák, cipők, ékszerek, táskák, smink és társaik, nem a pár tízezres kategóriára gondolok)

-kitalálná, hogy érettségi után nem megy azonnal egyetemre, hanem 1-2 évet utazgat a világban, pihen, szórakozik

-nem tanulna olyan jól, mint régen, mert úgyis felveszik önköltségesre az egyetemen

-elkezdene merészebben, nőiesebben öltözködni

-nem enne otthon semmit, hanem inkább eljárna étterembe, kávézókba, cukrászdákba

-ha megkérnétek, hogy takarítson ki a szobájában és segítsen picit otthon, kitenne x összeget az asztalra, azzal a mondattal, hogy "ennyi biztos elég lesz takarítónőre"


A lány amúgy 17 éves, gimnazista. Eddig nem ilyen volt.


2014. okt. 14. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
És honnan van erre pénze?
2014. okt. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Megyek hozzátok takarítani! :-)
2014. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
honnan van a pénze?
2014. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 csabika1971 ***** válasza:
97%

Bocsánat amiért ezt mondom, de a leírásod erre enged következtetni.

Gratulálok amiért pénzzel akartatok gyereket nevelni. És most meg csodálkoztok, hogy nem jött be?

Ti tanították arra szeretet és nevelés helyet, hogy pénzzel mindent meglehet oldani. Most ti csak ugyanezt kapjátok vissza.

Jól élhettek, ha a lányotoknak telik ilyesmikre az iskola mellett.

Ötletem nem nagyon van a megoldásra, mert nem pénzzel kellett volna tömni, hanem foglalkozni vele.

2014. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én apuka vagyok, de azért én is válaszolok. :)

Elkezdtem bepötyögni minden pontra valami választ, de rájöttem, hogy felesleges. Ne haragudj, de valamit nagyon elcs*sztetek a lányod nevelésében. Bizonyára sok pénzetek van, ami nem baj. Viszont úgy tűnik, a pénz értékéről, az amögött lévő sok munkáról nemigen tájékoztattátok. A helyedben elzárnám a pénzcsapokat. Nem irigységből, hanem hogy elkezdje értékelni azt, amije van. Bár egy 17 éves lánnyal nem tudom, mit lehet kezdeni. A lényeg: egy év múlva jogi értelemben felnőtt. Csinálja, ami tetszik, de önköltségen. Ha támogatjátok, akkor csak annyival, amiből a NORMÁLIS szükségleteit fedezni tudja. Tehát ha vesz egy negyvenezres kistáskát, akkor utána kevesebb pénze lesz kajára. Éhen ne halasszátok, de mondjuk napi szinten egy ötszázas elég lesz kajára. Biztos megtehetnétek, hogy többet adtok, de ha mindent a s*gge alá toltok, azzal csak ártotok neki. Megmarad a sekélyes, önző világképe.

2014. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez itt a nagy kérdés? Honnan van pénze nem pártízezres kategóriájú holmikra, 1-2 év utazgatásra, új ruhákra, önköltséges egyetemre, étteremre? Ha tőled, akkor magara vess, amiért hagytad idáig fajulni a dolgot. Elzárhatod a pénzcsapot, és háború lesz, a következő lépésben pedig fog egy/több pénzes öregurat, aki megadja neki mindazt, amit ti már nem. Ha a pénz nem tőletek van, akkor most is az a helyet. Egy 17 éves nem engedheti meg magának ezt a viselkedést, hacsak nem rontották el alapból a nevelését.
2014. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a szülő pénzeli, hiszen mint a kérdésben szerepel, eddig nem ilyen volt. Ha folyton pénzelték volna, akkor nem lenne mindez meglepő az anya számára sem.

És viccesen nézne ki, hogy amit az anyja adott pénzt, azt vágja az asztalra nekik a büdös kölke, hogy takarítóra elég lesz.


Egyértelmű, hogy nem a szülőtől van a pénz!

2014. okt. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A nagy kérdés itt az, hogy áll hozzá a témához az édesapa. Az, hogy a gyerek hirtelen így kezdett viselkedni, bár nem dicséretes, de "belefér" a kamaszkori lázongás kategóriájába, viszont határt szabni neki csak következetességgel lehet. Simán fel lehet állítani egy határt, amit neki is teljesítenie kell ahhoz, hogy ez jólét a számára továbbra is fennmaradjon, de csak akkor, ha az, akitől a pénzt kapja, szintén következetes. Egyébként édesanya tehetetlen.
2014. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

A lányod most van az identitáskrízisében.


azért kicsit aggodalomra ad okot, hogy a r1banc identitást akarja magáévá tenni :D

2014. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos rájött hogy megteheti, mert megengedtek neki mindent. Gondolom kicsiben kezdte, piti hülyeségekkel és mivel már kamasz így szintet lépett. Mi a fenéből jár el kajálni állandóan például? Aztán ha meg én hazafelé benézek a sztárbákszba ilyen fiatalokkal van tele a hely, tolják az ezer forintos italokat órákon át én meg inkább kifordulok onnan mert...inkább hagyjuk.

Komolyan beszélgessetek el vele hogy működik az élet, ez neki is az érdekét szolgálja. Ha nem tehetné meg az efféle tervezgetést akkor nem is tenné. Meg kell neki mondani hogy álomvilágban él.

2014. okt. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!