Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyukátok ellenséges lenne...

Ha anyukátok ellenséges lenne a barátnőddel, akkor kioktatnád, vagy kiállnál a barátnőd mellet?

Figyelt kérdés
És ha kiállsz mellette ,akkor nem félsz hogy a szüleid besértődnek ? Fiú vagyok,csak mostanában sokat megfordult a fejembe hogy,mit tegyek ha anyukám nem fogja elfogadni a barátnőmet,
2014. okt. 15. 13:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*.
2014. okt. 15. 13:54
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Én lány vagyok, nálam anyám elég piszkálódó tud lenni a barátommal (a gyerekeivel is). Én simán tudomására szoktam hozni, hogy ez nekem nagyon nem tetszik, ha nem lát minket szívesen, nem járunk haza látogatni, mert ha őt bántja, engem bánt. Ha a barátom csinálná ezt a szüleimmel, vele is elbeszélgetnék.. A súrlódások egyébként csökkennek.
2014. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Ki kell állni a barátnőd mellett és normális hangnemben, értelmesen megvitatni a kérdést a szülőkkel. Kommunikálni kell.
2014. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én ki állnék mellette,nem is az a baj hogy félek anyukámtól,csak én nagyon indulatos vagyok főleg ha olyat piszkálnak akit szeretek és hát azért az lehet nem szép ha anyukám fejét leüvöltőm+még káromkodok is
2014. okt. 15. 14:04
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Volt ilyen. Én anyám mellett álltam ki. Jól is tettem. Soha ne hanyagold el a családodat egy lány miatt. Tiszteld a csajod meg érezd vele jól magad, persze.. de anyád mellett mindig állj ki, bárki legyen is az. Anya csak egy van.
2014. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez azért nem így van, ahogy az utolsó írja. A család fontos, de amellett állj ki, akit igazságtalanul bántanak. Hogy is jut valakinek eszébe hátat fordítani az áldozatnak?:S A szülő sem mindig kezeli jól a barát/barátnő témát, egyengetni kell a dolgokat.
2014. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 csabika1971 ***** válasza:
74%

Egy; ha a barátnődnek igaza van természetes, hogy megvéded. De csak akkor!

Kettő; anyádék pedig már ismernek, és ha a lánynak igaza van, esetlegesen jogtalanul bántják. Akkor megfogják tanulni miképpen viselkedjenek vele szemben, miután párszor leüvöltötted őket.


Mert az a lényeg, hogy jogos szükségben a barátnőt (feleséget) meg kell védeni a vitákban. Mert ez így igazságos. Érdekes azt senki nem kérdezi meg kell a védeni a barátnőt ha fizikailag rátámadnak, mert ez mindenkiben egyértelműen természetes. Pedig a vitás helyzetekben is annak kellene, hogy legyen. Főleg, hogy fordított esetben mi is elvárjuk részükről szüleikkel szemben ha kell oda tegyék magukat.

2014. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Amellett állj ki, akinek igaza van. A másikra sem kell üvöltözni, szép nyugodtan is meg lehet mondani, hogy nincs igazad, hagyd békén.
2014. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, természetesen kiállnék ha igaza van, és ha ezen a szüleim besértődnek, na az meg az ő bajuk. A "barátnő elfogadásban" a szülőnek nincs lap osztva, az a fiú döntése, a szülő jogosítványai kb odáig szólnak, hogy elmondhatja a saját véleményét egyszer.

Szeretni nem kötelesek persze (nem is lehet parancsszóra szeretni) de kötelesek tudomásul venni, és neki az alapvető emberi tiszteletet megadni, pont úgy, mint ahogy a barátnő is köteles elfogadni a szülőket, és nekik az emberi tiszteletet megadni.

Az meg természetes, hogy minden emberi kapcsolatban vannak viták, normálisék ezeket megbeszélik egymással, nem utálkoznak meg ellenségeskednek.

2014. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Miért ellenséges? Van valami oka rá? Amellé állnék, akinek igazat adok.


Másrészt barátnőd lehet ötszáz, a szüleidből csak 1 van. Ha van oka annak, hogy nem fogadják el, keress másikat.

2014. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!