Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem érdekli, hogy mit...

Ha nem érdekli, hogy mit csinálok, akkor miért nem költözhetek el? Miért akarja, hogy itthon öljük egymást?

Figyelt kérdés

Anyával elég viharos volt mindig is a kapcsolatunk és a hétvégén eljutott arra a pontra, hogy közölte, nem érdekli mit csinálok, mostantól nem szól bele az életembe (eddig is szinte 0 eséllyel sikerült Neki, de mindegy).

Ma hazajöttem és kérdezte, hogy mégis hol aludtam, meg hol voltam egész nap. Mondtam, hogy a legjobb barátnőm hazajött külföldről, szeptember óta nem találkoztunk személyesen és volt egy kis lakásavató összejövetel nála, aztán hajnalba már inkább ott aludtam, nem vártam a taxira.

Most mondtam neki, hogy a barátnőm mondta, hogy odaköltözhetnék és én szerintem is jó ötlet, bla bla bla. Erre aztán újra elkezdett veszekedni, pedig nem értem, miért.


Legutóbb közölte, hogy nem szól bele abba, amit csinálok. Lehetetlen rajta kiigazodni.

Mindenkinek jobb lenne így, nekik is és nekem is.

Ahogy leérettségizem, úgyis mennék, szóval nem értem, miért szívatjuk itt egymást.


Mit csináljak, hogy tartsa magát ahhoz, hogy békén hagy?


(Kérlek Titeket, hogy a kérdésre válaszoljatok, ne azzal gyertek, hogy neki van igaza, én látom rosszul, stb. Nem Ti életek vele, nem vagytok tisztában a részletekkel.)


2014. okt. 15. 17:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mi nem világos abból, hogy apától mindenre kapok pénzt?

Ez attól nem változna, amiért elköltöznék.

Így se vagyok nagy szigorban, mert azt csinálok, amit akarok (pl. a tegnap este/éjszaka), vagy az, hogy napközben mit csinálok, a hétvégéket hol töltöm, stb.

Csak így hallgatnom kell az örökös kiabálást, veszekedést pluszba, mert szerintük attól jobb lesz.

2014. okt. 15. 17:59
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Na, ha nem múltál el 18, akkor füled-farkad behúzod, oszt csendben ülsz a sarokban. Vita 18 éves korodig lezárva.
2014. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Azért nem költözhetsz el, mert

1. nem töltötted be a 18-at

2. anyádat igenis érdekli, hogy mi történik veled, csak mérgében mondja azt, hogy nem...


Ismerős:)


De jót akar. Valószínűleg azért veszekszik olyan sokat, mert tehetetlennek érzi magát attól, hogy nem tud rád hatni, és látja, hogy "lepattan" rólad, amit mond.


Nem tehetsz mást, minthogy megpróbálsz némileg alkalmazkodni hozzá, amíg még ott laksz. Végső soron eléggé szabadon enged... Ha betöltöd a 18-at, akkor meg kipróbálhatod, mire jutsz a magad erejéből.

2014. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%
16 éves korban már a törvény írja elő,hogy elköltözhetsz,de csak szülői engedéllyel.18 éves korod után pedig azt csinálsz,amit akarsz.AZért én szégyelném a pofámat,ha az "apám" fizetne nekem albérletet csak azért,mert nem tudtam befogni kiskorúan a pofámat és tanulni.Nekem is voltka nézeteltéréseim,és vannak is,de amíg egyedül vagy lakótársakkal nem tudok egy albérletet fenntartani,addig nincs pofám itthonról eltartatni magam.Egy érettségivel mehetsz utcátsöpörni.
2014. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én nem szégyenlem, ahogy a legtöbb barátom, barátnőm, ismerősöm sem szégyenli.

Érettségi után egyetemre megyek, nem szándékozom befejezni a tanulmányaimat a gimnázium végével.

2014. okt. 15. 18:25
 16/17 anonim ***** válasza:

"jöjjön már értem x helyre, mert történt egy kis gond és ott álltunk az éjszaka közepén pénz nélkül az egyik barátnőmmel, egyedül egy elég fura kisvárosban. Közölte, hogy nem érdekli hogy, de azonnal induljak haza és ajánlja, hogy mire reggel felébred, legyek otthon."

Ha nem anyukád küldött oda, akkor miért is menne egy dogozó nő éjszaka az igen felnőtt lányáért, aki ilyen ügyesen ottfelejtődött a bulijában?

Kicsim mit nem értesz ezen? Ha felnőtt voltál elmenni, légy felnőtt hazajönni. Ha meg gyerek vagy, maradj otthon, ahogy egy iskoláshoz illik, és ahogy anyud mondja.

2014. okt. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyon elszaladt veled a ló, anyukád szegény már nem bír kordában tartani. Apuka mindent megvesz, téged is!!!!!, és azt hiszed, tiéd a világ. Aztán minél inkább elrugaszkodsz a valóságtól, annál nagyobbat koppanhatsz. Most még van alkalmad elgondolkodni azon, hogy tulajdonképpen mit tettél eddig, és mit fogsz TE csinálni a magad érdekében. Vagy mindig el fog tartani valaki, meg érted megy az éjszakába?
2014. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!