Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a lányotok...

Mit tennétek, ha a lányotok megszállottan törődne a külsejével?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó literes csalánsampont használni, mint mindenki más a családban. Neki drogériás samponok kellenek, mint a reklámokban (Elseve, Gliss Kur). Ugyanez a tusfürdővel. Neki nem kell literes a Lidl-ből, minimum, hogy Palmolive legyen, és csakis krémes. Ilyenekre költi el a zsebpénzét.

Képes volt kidobni egy félig teli dezodort, mert nem vállt be. Újat úgyse kap, ha kidobálja.

Mindig sminkel, bár csak a szempilláit festi. A haja a dilije. Már a derekáig ér, és képes hetente kétszer megmosni, holott olyan drága a meleg víz.

Ha meglát egy tükröt a lakásban, azonnal megnézi magát, pedig már milliószor rá lett szólva, hogy a hiúság rossz tulajdonság. Meg kérdezgeti, hogy jól áll neki ez vagy az, néha meg is jegyzi, hogy "ez a cipő jó választás volt, örülök, hogy ezt vettem", vagy "jól néz ki ez együtt, kimehetek így". Az apja már ordít vele, hacsak meghall valami hasonlót.


Megszállottan hiú, ugye?


(19 éves)


2014. okt. 16. 13:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu, ennyire igenytelen nem lehet a szulo, h a lanya csak heti egyszer moshat hajat, meg nem vesz neki deot ha az egyiktol esetleg kiuteses.. hozzatennem ekcemas a borom, a literes markazlan cuccoktol ugy elojonnek a kiuteseim es olyan szaraz lesz a borom, h nem birom hetekig helyrehozni!
2014. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%
A leírásodból az jön le, hogy a lányod normális, ti viszont igénytelenek vagytok. Bocs, és nem hiú.
2014. okt. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Tetszik ez a draga a viz 'erv' :)! Remelem azert hetente egyszer megfurodhet mindenki, vagy a patakba nyaron?! :)
2014. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
6%
Megértelek és részvétem. Nálam is ez a helyzet, csak duplán, két lány van és kétnaponta mosnak hajat, két szekrény van tele vegyszerekkel a fürdőszobában nekik. Sajnos ma ők ezt nevezik igényességnek, ez jön le nekik a TV-ből, hogy a reklámoknak szót kell fogadni és a világon a külső a legfontosabb. Én sem tudtam hogy kezelni a helyzetet. Az agyukra nem igényesek, tisztelet a kivételnek, de az utcára csak úgy lehet kimenni, mintha éppen fellépésre mennének, mint valami sztárok. Eleinte bosszantott, hogy ennyire sekélyesek lettek, aztán úgy voltam vele, ha ez érdekli őket, legyen, az egyik fodrásznak a másik kozmetikusnak tanult, így legalább amiket használnak cuccok ingyen/olcsóbban vannak és egymást megcsinálják na és engem is. Azt hittem a fodrász suliban majd megtanulják milyen károsak ezek a vegyszerek, milyen rákkeltő anyagok vannak benne és akkor majd nem fogja használni, stb. hát sajnos nem így lett, viszont nagyon ügyes volt, országos versenyeket nyert, és már nagyon jól dolgozik, mindenki dícséri! :) Szóval hagyd rá, legyen hiú, ma ez a divat, mi már csak beletörődhetünk.
2014. okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen normális 19 éves lánynak tűnik a leírás alapján. Ha az osztálytársai szüleivel vagytok olyan viszonyban hogy ilyen témákról beszélgettek, biztos vagyok benne hogy megerősítéseket kapnál rá hogy a többi korabeli lány is ezt teszi. Ebben a korban a legtöbb lányt az érdekli hogy megtalálja önmagát a világban, és szépnek lássák ebben a világban. Keresi a stílusát. Ne vegyétek el az önbizalmát, inkább szeretetteljesen terelgessétek az izlését ( pl.: túl mini szoknya, vagy túl erős, vattacukorszagú parfüm, stb.) Lása hogy nem a legjobb formájának megtalálása ellen vagytok, hanem csak akkor figyelmeztitek amikor leégetné magát.

Kedves kérdező megértem az aggodalmad és értékrended is, de ha szétnézel a világban azt fogod látni hogy a jó kinézet sok ajtót megnyit a világban. Sajnos többet mint az okosság. Előny állásinterjúkon, vizsgákon is, nemcsak a párválasztásnál. Ezt a lányod is tudja, mert ezt sulykolja a média akaratlanul is.

2014. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
95%

Én elhiszem hogy van ilyen. Léteznek ilyen spúr igénytelen szülők, sajnos az enyémek is ilyenek voltak. Dugdostam anyám elől a borotváimat, titokban vettem tampont magamnak, volt hogy kiabált velem indulás előtt 2 órával hogy minek mosok hajat. Enni is csak a legolcsóbbat kaptuk, ruhákat is selejteket, jó az.

Alig vártam hogy elköltözhessek és saját fizum legyen.

Ha ezt az alap igényességet is sajnáljátok a lányotoktól, azt fogjátok elérni hogy szégyelljen titeket és úgy költözzön el hogy többet nem is látogat majd meg titeket.

Lehet hogy nektek jó a nagy tubusos olcsó sampon, de lehet hogy ő nem szeretné ha csimbókokban állna az amúgy gyönyörű haja. Lehet hogy nektek megfelel az olcsó sampon, de ő nem szereti ha kérgesre szárad a bőre. A szempillaspirál pedig még bőven a legkevesebb! Az szinte semmi!

2014. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
97%

Remélem hogy kamu. A TE érdekedben is.

Ha nem kamu, akkor viszont Kérdező téged sajnállak a legjobban a történetből, de nem azért mert ilyen "hiú"lányod van, hanem azért amilyen te magad vagy.

2014. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%

Én ugyanez vagyok, de nem érzem, hogy ez most akkora nagy cucc lenne, szüleim elég spórolósak, de emiatt nem vették a fejemet, nem szóltak, pedig mindenért szólnak ami pazarlás, mert sajna szegények vagyunk, így MINDEN forint számít.

Nos, én BIO dolgokat használok, mielőtt megveszek valamit megnézem a neten az összetevőiről mit írnak, nem veszek meg akármit. Nálam reklám márkák vannak az utolsó sorban, vásárlás sokáig tart, mert mindennek elolvasom az összetevőit. Sorolhatnám. Ettől nem tartom magam hiúnak meg extra igényesnek. Heti 2x hajat mosni nem gáz, van akinek mindennap kell, mert a szőke haja 2 nap alatt barna lesz a zsírtól mégsem cseszegeti az anyja, mert naponta mos hajat.

Van egy sanda gyanúm, hogy Te vagy a csaj akinek ezért szólnak a szülei.

Üzenem nekik, hogy én TAKARÍTÓNŐ vagyok és naponta fürdök és 2 naponta vagy 3 naponta mosok hajat.

Jó mondjuk nem nézegetem magam meg az összes tükörben pedig látok nap, mint nap kb 20-at is azokon kívül ami itthon van.

Tisztaság fél egészség.

Jó tanács: Palmoliv és társai nagyon károsak a bőrre. Nekem extra száraz volt a bőröm mindig, de mióta áttértem ezekre a vegyszermentes szerekre egy idő után kb 2 hónap után semmi baja nem volt a bőrömnek. Ha valamiért mégis kell tusfürdőt használni, utána viszketek.

Üdv.

26/N

2014. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
96%

A hajamra én is érzékeny vagyok. Egy időben próbáltam ezeket az olcsó samponokat, hát viszketett tőle a bőröm, volt amelyiktől hullott a hajam, ráadásul annyira hamar zsíros lett tőle a hajam, hogy az addigi heti kettő helyett minden másnap mosnom kellett, mert annyira csimbókos lett, hogy én nem voltam hajlandó úgy utcára lépni. Dezodort már én is dobtam ki ami félig volt, mert büdösebb voltam tőle, mintha nem használtam volna, volt olyan amitől kiütéses lettem, másiktól meg viszkettem. Most meg van a tökéletes, nem a legolcsóbb, de bevált. Tusfürdőnél mondjuk én olcsóbbakat használok kivételesen. De csak mert betegesen rajongok a cukorkás illatokért ilyen téren (parfümben soha) és a legjobbak, mindig a legolcsóbbak, de ott is drogériás saját márkás inkább, a lidl-snek nyugdíjas szappan szaga van, az aldié simán büdös lett.


Illetve én is megjegyzem ha tetszik egy vásárlásom, hogy na jó választás volt, mert órákig tipródom a boltban, hogy vajon jó lesz-e, mert ha kiadok érte pénzt nem szeretnék befürödni. A tükröződő felületeken én is megnézem magam, hogy nem kócolódott-e nagyon össze a hajam vagy ilyesmi. Szeretek jól kinézni, mert ad egy magabiztosságot. Nem tartom hiúnak magam, mert én is maximum egy szempillaspirált használok (a valódi szempilláimat rendszeresen műnek nézik, ezért szeretem hangsúlyozni) sminkként, de ha valaki igényes, jól néz ki, azzal az emberek kedvesebbek, nyitottabbak és segítőkészebbek. Amikor morcosan, kissé kócosan, karikás szemekkel melegítőfelső, farmer, tornacipőben mászkálok valahogy sose mosolyognak rám még a pénztárosok se.


24N

2014. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megszállottság, az nagyon messze van ettől! Az mondjuk más kérdés hogy megengedheti-e magának hogy kidobáljon dolgokat. Én is heti kétszer mosok hajat és ha kell reggel háromszor is átöltözök ha nem tetszik az összkép a tükörben. 31 vagyok :) én is mindig kérdeztem régen aputól hogy jól nézek -e ki a szerkómban ó pedig mosolygott és mindig mondta hogy bármit felvehetek minden jól áll (persze ez hazugság volt, de akkoris, ő szerette ha kérdezgettem ilyenekről)

Egyébként erről egy sztori jutott eszembe, egyszer mesélte nekem egy anyuka (bakancsos, zsebesnacis, zsíroshajú) hogy a kislánya (kb 5 éves) elkezdte hogy neki kisszoknya kell, rózsaszín meg hajpánt és csillogó fülbevaló és hogy ez milyen szörnyű, ő nem érti honnan szedte ezt a gyerek... Hát, annyit tudtam válaszolni hogy én sem értem...

2014. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!