Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy a baba nem az övé és ne keressen? Miért nem érti meg, hogy ez az ő érdeke is?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok, a (volt) barátom 20 éves.

10 hetes terhes vagyok, de szakítottam Vele és azt mondtam, hogy nem az övé a baba. Ezt azért tettem, mert nem szeretném, ha miattam adná fel a jövőjét...

Most még egyetemre jár, azután pedig átveszi az apjától a vállalkozásokat, szóval sikeres élet lesz. Nem szeretném ezt tönkretenni.

Viszont nem hagy minket, állítja, hogy én képtelen lennék arra, hogy mással legyek (ami igaz is) és hogy mondjam meg, miért csinálom ezt.

Hazarepültem Magyarországra, anyukámhoz egy kicsit és azóta is hívogat.

4 és fél évet voltunk együtt, nagyon jó volt a kapcsolatunk és még mindig szeretem, de az ő érdekében döntöttem így.


2014. okt. 23. 09:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Most azt hiszed, hogy jót tettél ezzel neki, de nem így van. Attól még mehet egyetemre, mert neked gyereked született.
2014. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Hülye vagy és önző, hiába gondolod magad önzetlennek. Hogy miért? Mert a gyereknek meg JOGA VAN az apjához, te pedig megfosztod tőle, holott az apuci is akarja.
2014. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Bírom én is ezt a "jót akartam neki" dumát...ez szimplán önzőség.


Meg azért nézd fordítva is a dolgot, van barátnője 4,5 évig, aki egyszer csak bejelenti hogy mástól terhes és lelép búsba...


Meg biztos "nagyon szeretted" ha félrekeféltél...

2014. okt. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A baba az övé, csak azt gondoltam, ha azt mondom Neki, hogy megcsaltam, nem fog többet keresni.
2014. okt. 23. 09:23
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
A srác felnőtt ember. Hadd döntse el ő, mit akar. A gyerek se fogja megköszönni neked, ha megfosztod az apjától. Nagyon nagy hibát követsz el...
2014. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Álszentség és önzőség, amit tettél.

A gyerekednek mit fogsz mondani, amikor ezredszerre is megkérdezi majd, nekem miért nincs apukám? "Van, csak nem akartam, hogy elrontsd az életét."

2014. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Ügyet Lenke ***** válasza:
92%
Te ne dönts az ő érdekében!!! Hagyd őt dönteni, ne hazudozz. Ha együtt vagytok s mellette álsz akkor így is nyugodtan befejezheti az egyetemet s a karrier is előtte áll. Ne legyél buta. Neked a családodban senki sem tud egyet húzni a füleden?
2014. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De az Ő életébe nem férne bele még egy kisbaba is.

Neki a lételeme a szórakozás, a hajnalig/reggelig tartó bulizás, a barátokkal töltött idő.

Nem akarom, hogy néhány év/évtized múlva azt mondja, hogy ezt én vettem el Tőle.

2014. okt. 23. 09:34
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Miért ő nem volt ott, amikor a gyereket csináltátok?


Egyébként meg attól hogy megtudja, hogy az övé, még akár dönthet úgy is, hogy nem kell neki, de legalább TUDJA MÁR MEG, hogy dönthessen!


Mégis kinek képzeled te magad, hogy helyette határozol?

Csak az a te döntésed, hogy vállalod-e. Az már nem, hogy ő akar-e részt venni benne!

2014. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
Ha több mint 4 év együttlét után kivágod és letagadod a gyerekét akkor hogy szeretheted? Ne itt kérdezz, hanem vele beszéld meg, hogy mi fér bele, ne dönts helyette, a pénikodat, paranoját s kétségeidet félretéve vele kell dönts, nem egyedül. Kegyetlenül nagy butaságot csinálsz.
2014. okt. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!