Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire támogatnátok, ha a...

Mennyire támogatnátok, ha a 18 éves lányotoknak 30-32 éves barátja lenne?

Figyelt kérdés

Én vagyok a lány. Az olyan válaszokat kérlek, hagyjátok, amik azt taglalják, hogy vége lesz, elhagy, kihasznál.

Mert ez egy olyan kapcsolatban is megtörténhetne, ahol pl. én lennék az idősebb.

Már tettem fel kérdést azzal kapcsolatban, hogy a válaszadók szerint szeret-e (leírtam, hogy miket csinál, tesz meg értem) és ott 100%-ban olyan válaszokat kaptam, hogy szeret és hü..e vagyok, hogy ezt nem veszem észre.


Elég régóta tart ez közöttünk és szeretném, ha anyukámék is megismernék és néha talán nálunk alhatna, vagy nem is tudom.

A hétvégén lesz a 18. szülinapom miatt egy családi ebéd és arra gondoltam, hogy akkor elhívhatnám.


2014. okt. 23. 13:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Valószínüleg elöször sokkolna a dolog, de igazán sokat nem lehet ellene tenni.

Igazán nem támogatnám, maximum elfogadnám, mivel változtatni nem tudok rajta.


Szerintem egyébként nem az a gond, hogy ki az idösebb, hanem eleve nagy a korkülönbség, ezért kérdéses, hogy vane közös érdeklödési terület köztetek.

2014. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Hívd meg, és majd meglátod, hogyan reagál a családod.

Ha énnekem lenne ekkora lányom, nem szólnék bele. Ha a férfinek jó, és az ő anyja is elfogad, akkor minden rendben.

2014. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Kérdeztem a szüleidet,hogy az ebédre hívhatsz-e egy vendéget,mert be szeretnél nekik mutatni valakit.

Természetesen előtte világosítsd fel őket a barátod koráról,hogy ne érje hirtelen “sokk“ a szüleidet,amikor megérkezik.

2014. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%

Egy jól működő kapcsolathoz nem elég a szeretet. Milyen jövőkép van benned kettőtökről?

Mi az ami közös bennetek? A dolgokról a véleményetek általában azonos? Az életfelfogásotok hasonló? Ugyanolyan elvek szerint éltek?

Mi lesz 10-20 év múlva? (Már ha házasságot is terveztek, mert ugye elméletileg örökké tartónak tervezzük). Nem tudom az előző kérdésedből mi derült ki rólatok - de attól még hogy most nagyon szeret - elvarázsolhatta a fiatalságod, az új kapcsolat izgalma, a szépséged - ha az emberfia összekerül, akkor csalódhat is. Mindezt anyaként írtam. Én ezeken gondolkodnék, ha a lányom a te helyzetedben lenne...

2014. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Bocsi,az nem kérdeztem akart lenni,hanem kérdezd meg. :)
2014. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

20 vagyok, a barátom 38 éves. A szüleim sosem szóltak bele ezekbe a dolgaimba. Leültem, elmondtam nekik őszintén már az elején, egy percig sem titkolóztam. Meséltem róla, ki ő, mivel foglalkozik, hol él, van egy gyereke, nem volt házas, ilyen meg ilyen tervei vannak a jövőre nézve, és már nincs ideje arra, hogy szórakozzon, vagy kihasználjon.


Mellesleg ismernek annyira, hogy nem vagyok az a gyenge kislány, nem olyan egyszerű engem kihasználni, mert én hamarabb megteszem másokkal. Lényeg a lényeg, elfogadták, azt mondták, az én dolgom. A leírás alapján szimpatikusnak találták a barátom, azóta találkoztak, tök jól elbeszélgettek, semmi feszkó nem volt.


De szerintem ne hívd meg a szülinapra előzetes bejelentés nélkül, először ülj le a szüleiddel és mondd el, mi a helyzet.

2014. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Újra én: szerintem szóbelileg készítsd fel anyukádat mielőtt odaállítasz vele. Nem is tudom, hogy ha már egy ideje tart hogyis nem szóltál még róla.
2014. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Már rég el kellett volna mondanod. Ne a születésnapi bulidon sokkold ezzel a családodat, mert rosszul is elsülhet!

Vagy elmondod előtte, vagy vársz, és elmondod utána.

2014. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp mond el először a szüleidnek és ne sokkold őket a szülinapodon.Igazság szerint sokat nem tudnak tenni a dolog ellen csak elfogadhatják.De én mint anya ellenezném a dolgot! Túl nagy a korkülönbség.
2014. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Azért nem szóltam, mert először egyáltalán nem vettem komolyan sem Őt, sem a kialakult helyzetet közöttünk.

Utána meg már nem mondhattam el, hogy a barátnőimmel töltött nyaralásra Ő is becsatlakozott, vagy hogy mennyit vagyunk együtt. Szóval miután először hallgattam, utólag már nem akartam beszélni és így maradt a titkolózás. Tudom, hülyeség volt.



Most őszintén, honnan tudjuk, mi lesz 10-20 év múlva? :)

Mármint, jó persze, minden lánynak az az álma, hogy férjhez megy, családja lesz, stb. De én nekem nem ez az elsődleges.

Jövő szeptemberben egyetemre megyek, utána karriert szeretnék és természetesen mindezt úgy, hogy Ő mellettem van.


Nem csak úgy beállítanék Vele, először beszélnék arról nekik, hogy van valaki, akivel elég komolyan gondoljuk a dolgot és szeretném nekik bemutatni, stb stb.

2014. okt. 23. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!