Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Diploma? Hogy ne lógjak ki a...

Diploma? Hogy ne lógjak ki a sorból?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek.Van egy 31 éves bátyám.Ő andragógia szakon szerzett diplomát,de éveken át nem sikerült elhelyezkednie,így külfödön hajózik már 3 éve.Nagyon keveset van itthon,alig látjuk.

Van egy 20 éves öcsém.Ő mérnökinfó szakon van az egyetemen.

Tehát diploma esélyes.

És vagyok én. 26 éves nő vagyok.Annak idején nem mentem egyetemre,nincs diplomám.Egy 3 éves képzés alatt szereztem egy OKJ-s ápolói szakmát.

Sikerült is elhelyezkednem egy magánklinikán,már 4 éve dolgozom ott.A fizetésem is elfogadható havi nettó 200-250 ezer között keresek.

Már külön élek a szüleimtől,saját családom,férjem,gyerekem van.

De!A mai napig azzal nyüstölnek,hogy diplomázzak le.

A bátyám is,ha itthon van,mindig mondja,hogy "de hugi,csak kéne egy diploma".

A szüleim is mesélnek rólunk olykor-olykor és szóba kerül,hogy nekem nincs diplomám,megjegyzem,hogy a szüleimnek is "csak" szakmájuk van!

Nektek mi erről a véleményetek?Szerintetek is kéne az a diploma.

Ja,és persze a férjem is diplomás,neki a szülei is,és az öccse is.Szóval mindenhonnan csak én lógok ki!

26/N


2014. okt. 24. 10:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Felesleges.
2014. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha VAN, ami érdekel, és KEDVED is van, akkor tanulj valamit, CSAK AZÉRT, mert a többienknek van diplomája, NE.


Adott esetben a szakmai továbbjutásodhoz elönyös lehet a magasabb képesítés, de csak akkor van értelem valamibe belekezdeni, ha neked is van kedved hozzá.

2014. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
én a bátyádnak azt mondanám, hogy ott van az andragógiás diplomája és a seggét törli vele, úgyhogy neki van a legkevesebb joga téged nyüstölni, hogy csinálj egy diplomát.
2014. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Csak azért, hogy legyen diploma teljesen felesleges. Annak kell diplomát szereznie, akit nagyon érdekel egy szakterület és ott majd később kiemelkedőt tud nyújtani. Ha nem így van, akkor csak kínszenvedés a tanulás és még értelme sincs, mert nem fogsz jó állást találni. A te esetedben, ha a szkmádon belül akarsz maradni és tudod, hogy diplomásként, mondjuk 100 ezerrel többet fogsz keresni, esetleg a munkahelyed beiskoláz, akkor van értelme. Egyébként is milyen szakra kellene járnod? Telsjesen mindegy a családodnak, csak legyen diploma? Pl. andragógiát nem nehéz megcsinálni, nem is lehet vele állást találni, tehát sok értelme nincs, jobb egy komolyabb OKJ.
2014. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Nem a diplomától leszel ember. Az okosok azt mondják, hogy a diploma megakadályoz abban, hogy önállóan gondolkodj.

Arra való, hogy a jobb eszű embereket lekössék felesleges dolgokkal, hogy ne gondolkodjon. Nem tanít meg gondolkodni, csak ismeretet ad. Hallgass Papp Gábort, Bogár Lászlót, Tóth Gyulát, és egyéb alternatív embert, akik kilógnak a sorból, és meglátod mi a lényeg. Ha belül gyomorgörcsöd van e miatt, vagy nincs békességed ezzel, akkor ne csináld. Mert ne más akaratának engedj. Ha Te úgy érzed, hogy kell, akkor csinálj. Ha beállsz a sorba, akkor egyen ember leszel, és a rendszer diplomával jutalmaz.

2014. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem. Csak belső indíttatásból csinálj diplomát. Ha most állnál neki egy kamudiplomának levelezőn, akkor is elvenné a szombatjaidat 3-4 évig. Mondjuk ha épp otthon vagy a picivel akkor beleférhet.


Azt az időt a gyerekeiddel és a férjeddel, esetleg nyelvtanulással is töltheted.

2014. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

3 évig ugyan azt tanulnám,mint az OKJ-n.Vagyis csak szereznék egy ápolói diplomát a főiskolán.Így már diplomás ápoló lennék,ami a szakmámban feljebb jutást és magasabb fizetést eredményezne.

Őszintén szólva már annyit mondták,hogy néha én magam is azon vagyok,hogy belevágjak,de aztán mégse.

A lányunk most ment bölcsibe én pedig vissza dolgozni,szóval az,hogy mellette tanuljak otthon,arra már nincs esély.

2014. okt. 24. 11:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7 Ebben az esetben naná, hogy megcsinálnám a diplomát, több pénz és jobb munka, hát persze, hogy érdemes, főleg ha még a tananyag sem terhelne le túlságosan, mert már tanultad. Gyerek mellett pedig nem te lennél az első, aki megcsinál egy diplomát. Ugyanakkor viszont, ha te nem akarod, akkor a családod kedvéért ne kezdj bele, ebben neked kell dönteni.
2014. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha több juttatást érne a diplomád a saját szakmádban, és érzel hozzá elég erőt a család mellett akkor szerintem érdemes belevágni.

Ha csak a diploma miatt tennéd nem. Sajnos most egy diploma nem biztosíték arra hogy állása is lesz az embernek.

2014. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%

Diplomás ápoló és feljebb jutás? Nagyon el vagy tájolva, kedvesem.


Eddig is a szrt törölted a betegről, ezután is fogod, csak épp diplomával a kezedben.

Pont ezen a szakon nem jelent kb. semmit a papír. Alulról kezded, ugyanúgy, mint most. De, ha megéri eltoszni 3-4 évet az életedből, akkor hajrá.

2014. okt. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!