Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek elvárás volt a társatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek elvárás volt a társatok felől, hogy min.1 diplomája legyen?

Figyelt kérdés

Pl. ismerkedésnél mennyire néztétek, hogy mûvelt legyen a leendõ társatok? Volt olyan hogy azért szakítottál meg egy kapcsolatot mert a másik fél nem volt veled olyan szintû értelmi beállítottságon, mint te?

A másik oldal: vannak itt olyan házaspárok, akik túl tudtak lépni ezen a szinten, s nagyon eltérõ végzettséggel kötöttek házasságot? S boldog kapcsolatban élnek?

Tegyük fel, hogy a férj van magasabb szinten.

Privátot is szívesen olvasok!

Köszönöm!



2013. nov. 16. 23:10
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
42%

A diploma nem volt sosem elvárás (nekem sincs még), de az intelligencia igen.

Bár a kettő valahol együtt jár. Most például a páromnak nincs diplomája, de már beszélgettünk róla, hogy talán értelme lenne belevágnia. Én mindenképpen támogatnám.

2013. nov. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
81%

Férjem villanyszerelő érettségi nélkül. Én diplomás bérügyes és könyvelő vagyok.

Nagyszerűen vagyunk. Köszönjük kérdésed.

2013. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Julianne Moore válasza:
39%
szerintem ezt embere válogatja.előfordul olyan diplomás,aki semmi esetre sem folytatna viszonyt mondjuk egy elemi iskolát végzett emberrel.nyilván egy éjszakás kalandnál kevésbé számít h milyen a végzettsége az illetőnek.ha azonban komoly kapcsolatról vagy házasságról van már más a helyzet.véleményem szerint ez presztizs kérdés.
2013. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
93%

Sosem volt elvárás,és sosem lesz ilyen buta elvárásom.Ugyanis az a durva,hogy lexikális tudással együtt is lehet valaki egy idióta,tudatlan,unintelligens "ember",nem csak szakiskolával,vagy szakközéppel,vagy gimivel.

Viszont az élethez való normális hozzáállást elvárom.

2013. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
98%

Nem elvárás, hogy a társamnak legyen diplomája. De legyen értelmes, művelt. Tapasztalatom szerint ez nem a diplomától függ.

Attól, hogy valakinek nincs diplomája, még lehet normális, jó munkája, pl. ha van egy jó szakmája. Akár többet is kereshet, mint egy diplomás.

A magasabb szint pedig nekem nem a diplomát és a műveltséget jelenti, hanem, hogy valaki mennyire jószívű, normális ember. Sok diplomás bunkót ismerek. Ezek a kérdések nem ilyen egyszerűek. Egy ember sokkal összetettebb annál, mint hogy az alapján meg lehessen ítélni, hogy kinek van minél magasabb iskolai végzettsége.

2013. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
97%

Nem volt elvárás a diploma, de olyan miatt már szakítottam, mert nem voltunk egy "értelmi beállítottságon" = a másik fél sem tanulni, sem dolgozni nem igazán kívánkozott...


Egyébként jelenleg a férjem képzettsége alacsonyabb az enyémnél, de egy nagyon ritka és speciális tudást igénylő munkát végez. Az érdeklődési körünk is eltérő ilyen téren, tehát a "magasabb szintet" nem nagyon tudom meghatározni. Én a béka segge alatt vagyok elektronikából és gépészetből, ő meg kereskedelemből és nyelvekből. Na és? Más a szakterületünk, de valamihez mindketten értünk. Azt, hogy ki milyen szinten, nem az én tisztem meghatározni.

2013. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
93%

A diploma, az intelligencia és a műveltség három egészen más fogalom. Inkább legyen egy intelligens, kedves, érdeklődő párom, mint egy bunkó diplomás :P A diplomán nem múlik semmi, ha van, ha nincs.

Nekem speciel van, neki nincs.

Az intelligencia, beállítottság, érdeklődési kör, értékrend az kellően közel áll egymáshoz, ez jó, mert nem szeretek kompromisszumokat kötni a magánéletem ama részében, ami egyedülállóként csak rajtam múlna :)

2013. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
74%

Nem volt elvárás sosem.

Az értelmi szint NEM a diplomától függ.

Van rengeteg hülye diplomás ismerősöm és sok értelmes, alacsonyabb végzettségű is.

Olyan emberrel ugyanakkor nem tudnék mit kezdeni, akivel nem vagyunk egy szinten. Nem értjük meg egymást, nem tudunk bármiről elbeszélgetni.


(van diplomám, úgy írom ezt)

N

2013. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan azt képzeled, hogy a műveltség, kulturáltság egy diploma meglétének előfeltétele? Nagy tévedésben vagy, tudod-e?! A páromnak van. Több is. Doktor is, nem mellékesen és nem ilyen viccdoktor. (Mondjuk jogi "doktor" amit hozzád vágnak ha képes vagy végigseggelni egy iskolát.) Mégis, azért van velem, mert elismeri, hogy én vagyok az okosabb, műveltebb, olvasottabb, intelligensebb. Nekem nincs. Nem volt rá pénzem soha. De szerintem hülyeség intellektust méricskélni egy kapcsolatban, ott már komoly baj van, ha szükséges(nek véled). Az előző párom egyszerű volt mint a százas szög. Ez nem bántás, egyszerű tény. Nem volt közöttünk soha konfliktus azért, mert amíg ő sámondobol, meg vajákolni járt, én inkább a részecskefizikában és az asztrofizikában merültem el alaposabban.

Amikor megismerkedtünk a párommal, épp végzett a harmadik főiskolájával. Nem akart már diplomázni, mert feleslegesnek vélte. (Hobbi volt csak, azóta a szak is megszűnt.) Tréfából beadtam a témabejelentőt és három hónap alatt megírtam a szakdolgozatát egy olyan témából, amiről előtte még csak nem is hallottam. Ismétlem, nincs diplomám. Nekem aztán elhiheted, nem ezen múlik...

2013. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
57%
A diploma nem elvárás, de a tudás igen. Legyen művelt, naprakész, bármiről lehessen vele beszélgetni, ne merüljön ki az érdeklődési köre az autókban és az ütvefúrókban. Volt egy párom, aki bár azóta lediplomázott, de nem tudta volna megmondani, hogy kinek a nevéhez fűződik a Hamlet, sőt egy Petőfi vers cím is megfogta volna. Én sem vagyok az a könytármajom, se irodalmár, de mindig is szerettem a színházat, a verseket, na meg azért úgy gondolom, van, ami az alapműveltség részét kéne képezze, ő viszont úgy nézett rám miközben ilyen dolgokat emlegettem, mintha japánul mondanám. Én rendszeresen jártam akkor is színházba, ő minden alkalommal megérdeklődte, hogy "minek mész már megint, voltál csomószor...". Ő addig nézte a focimeccset, mert annak legalább van értelme! Na, hát ilyet soha többet. Sajnos az első randin nem lehet leszűrni a műveltséget, de azért az érdeklődési körökre finoman mindig kitértem. Ha süket fülekre találtam a gasztronómia, színház, zene, és minden olyan témában, ami engem foglalkoztat valamennyire, helyette érdekelte minden más, ami engem a legkevésbé sem, inkább nem szerveztem le 2. randevút. Szóval nálam a közös érdeklődési körök fontosak, és az, hogy legyen alapműveltsége az illetőnek. Sajnos sok diplomásnak sincs, így nem kötöm ezt papírhoz. Persze azért imponál, ha valaki a műveltsége mellett fel tud mutatni egy egyetemi diplomát is, amihez hozzá tartozik, hogy sikeres a szakmájában, és nem teng-leng a világban, és várja az álommelót, hanem tesz/tett is érte. Szóval nekem nagyon fontos, hogy ne egy tudatlan bunkóval álljak össze. Papírral is lehet valaki sötét mint az éjszaka, de szerintem jellemzőbb, hogy ott egy kicsivel több a sütnivaló.
2013. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!