Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadt ki anyukám?

Jogosan akadt ki anyukám?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok és most kezdtem el dolgozni.Ebből adódóan lett saját kerestem.Ezért be szálltam a kaja pénzbe is.Elmentem a hugommal vásárolni és vettem jobb minőségű kaját mert én már nem bírtam azokat az olcsó vackokat enni. Hiába könyörögtem anyának hogy ne mindenből a legolcsóbbat vegye inkább ritkábban hozzon pl csokit de akkor valami finomat ezen persze mindig összevesztünk régen is és most is hogy minek szórom a pénzem meg elkényeztezem a hugom.

2014. okt. 28. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az édesanyád úgy érezte, jogosan akadt ki rád. neki ez a felfogása. neked meg más.
2014. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
figyelj több mint valószínű nem dúskáltok a pénzben, ezért anyukád csak olcsóbb dolgokat tudott venni, hogy a hónap végén is tudjon nektek enni adni... ő kedveskedni akart neked azzal, hogy hoz neked csokit, te erre "lecseszed" hogy ne hozzon csak ritkán drágábbat, ahelyett, hogy megköszönnéd a kedvességét... anyukád már tudja mennyibe van egy háztartás és próbál rávezetni, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben mint egy finom csoki (bár lehet nem a legjobb módon próbálja a tudtodra adni) szóval csak próbál terelgetni, szerintem jó szándékkal teszi, csak rossz stílusban...
2014. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen jogtalanul. A jogos az lett volna ha jol pi-sán rug. Tartsd el magad 21 évesen, önállo családban.
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg mennyit kell beadnod,hogy segíts és mennyit költhetsz el szabadon ahogy kedved tartja.Kompromisszum,más megoldás nincs.Amíg otthon laksz neked kell alkalmazkodnod akkor is ha a te kereseted.Sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni.
2014. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem világ életében így kellett élnie, mindenből csak az olcsóbbra tellett, meg a hitvány minőségűre. Az én apám is ilyen, ennélfogva pontosan tudom, hogy egy olyan embert, aki így élt le 40-50 évet, már nem fogod tudni megváltoztatni, hiába telne jobbra kicsit több odafigyeléssel. Nem volt jogos, de pusztán azért, mert más az értékrendetek, más korban nőttetek fel, talán az értelmi szinteteken is tetemes különbség van, még pedig a te javadra (röviden te vagy az értelmesebb). De teljesen mindegy, hiszen neki az a természetes és automatikus, hogy mindenből a legolcsóbbat. Ahogy másnak meg az, hogy mindig csak fehér kenyeret vesz, vagy csak milka csokit, hiába telne barna kenyérre vagy mozart golyóra. Ezt szokta meg.
2014. okt. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jogosan...


A te szempontod szerint nem, de a sajátja szerint igen..


Ő nem feltétlenül igénytelenség miatt vesz olcsó és szar dolgokat, henm azért, mert ezt tanulta, mert a szüleink idejeben az folt a mottó,hgy spórolni csak a "kaján" lehet... Mivel ő ezt az értékrendet képviseli, ezt akarta neked is tanítani, nekinaz amit csinálsz pazarlás, és pocsékolás.

Ezzel egyébként sem szállsz be otthon a költségekbe. Beszéld meg mennyit teszel az asztalra, és mennyi arad, nah abból ehet plusz dolgokat venni.

A saját meglátásod szeit miután elköltöztél lesz igazán lehetőséged ezen változtatni.

Egyébként én veled értek egyet, én sem a legolcsóbbat veszem a em árértékaranyban vásárolok :)


Utolsó

Annyira vicces hgy a példád mennyire "rossz" ránk nézve, pedig egyetértek. Barna kenyeret sosem veszek, mert nem finom, rossz ízű, amelyik nem, az pedig nem "barna" csak a színe, hiába annnak adják el...( voltam a gyártás oldalon) mozart golyó pedig mandulás nem ehetem, de nem is igazán szerettem, amg nemtudtam h nem ehetem.. . Viszont mi a baja milkával? Sztem szuper..a nagymamám leragadt a tesco-sokinál.. Tehát a milka amikoregy közepes tábla 500 nagyon nem a csó csokik közé sorolható..az olcsó a sajatmarkas vagy ahhoz hasonló..

Szeribtem csak nem gondoltad, hgy van lyen is..



Kérdező: ha kapsz csokit köszönd meg, és majd sütibe kerül, vagy ilyesmi, nagyon rosszul esik az embernek, amikor kedveskedni akar és lefitymálják...jó szívvel veszi...


Ész érvekkel amúgy lehet hatn mndenkire, az anyukádra is lehetne..


Szerinted miért jobb nem olcsó dolgot venni? Mi a baja z olcsóval? ( én tudom, de te hogy mondanád el egy másik embernek, aki nem tudj, csak az árakat nézi)

2014. okt. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miután beleadtad a részed az étkezésbe és a rezsibe, onnantól tulajdonképpen nincs beleszólása, hogy a fennmaradó pénzed ruhára, vagy éppen egy jobb szalámira költöd a szendvicsedre. Nem tudom mi ezzel a problémája. Lehet, hogy csak attól fél, hogy hugod ezután tőle fogja megkövetelni a minőségibb ételeket, de ő ezt nem tudja/akarja biztosítani. De ezt a testvéreddel kell megbeszélnie. Te nem tehetsz arról, hogy innentől esetleg több csokira tellik, meg jobb szalámira, vagy ne adj isten még pizzát is tudsz magadnak rendelni olykor. És nagyon rendes tőled, hogy megkínálod a hugokat is, és gondolsz rá is. Ezt anyukádnak kell megemésztenie, hogy külön kereseted van, és miután leadtad a részed a háztartásba, nem szólhat bele mire költesz, ha csak nem hónap végén tőle kell pénzt kérned.
2014. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6os! Nyilvánvalóan ez egy kiragadott példa, írhattam volna azt is, hogy könig ludwig kenyér, vagy akkor a tescos csoki helyett milkát, természetesen nem vagyok annyira hülye, hogy tudjam, hogy egyeseknek épp, hogy a tescosra telik, lásd nagyszüleim, akiknek évekig magyaráztuk, hogy inkább akkor semmi,yen csokit ne vegyenek, mert úgysem esszük meg a hitványat. Hogy allergiás vagy a mandulára? Ez modt ne haragudj, de hogy jön ide? Írtam egy példát, amit te személy szerint nem tudsz elfogyasztani, n és akkor mindjárt rossz a példa? Ok, akkor rossz példa lenne azt írni, hogy mondjuk csirkeaprólék helyett bélszínt vneni, mert bár utóbbi drágább, én nem szeretem. Vagy most mi? Nem értem, hogy hogy jön ide, hogy te mire vagy allergiás, a csokis rész meg PÉLDA még egyszer írom PÉLDA VOLT, nem lehetdz olyan hülye, hogy ennyire komolyan veszed és azt gondolod, hogy egyeseknek már azt is derogál venni.
2014. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!