Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit éreznétek, ha a gyereketek...

Mit éreznétek, ha a gyereketek nagyon jól beszélne idegen nyelvet, míg ti az egyik legrosszabb nyelvtudók vagytok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel,hogy kint vagytok valahol külföldön. És a kisiskolás gyereked nagyon jól tudja a nyelvet, ti meg úgy érzitek, kakik vagytok belőle és soha nem lesztek olyan jók,mint a gyereketek.


Ui.: ez egy elméleti kérdés.


2014. szept. 7. 00:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Lehet,nekem rosszul esne: ő képes rá(ez persze jó), én nem vagyok rá képes(és emiatt esne rosszul)


Légyszi ne írjátok,hogy szívtelen _ög vagyok emiatt,meg nem szeretem/szeretném a gyereket...


Csak érdekel, hogy ha az elméleti kérdésből valóság lenne,mit éreznének a szülők. Bántaná-e őket az,hogy ők nem tudják elérni azt,amit a gyerekük.

2014. szept. 7. 00:41
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Én ennélkül is irigylem a fiam sikereit, de pont ezért vagyok rá nagyon büszke, és szégyellem magamat. Közben meg örülök, hogy többre viheti mint én.
2014. szept. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem mondom hogy szégyellném magam, de elgondolkodnék, hogy bennem miért nincs meg ez a tudás...pontosabban miért nem szereztem meg. És pont ezért büszke lennék a gyerekemre, hogy neki sikerült megszerezni.
2014. szept. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Na ez nálunk nem elméleti kérdés, hanem ebben vagyunk. Én sosem tudtam nyelvet tanulni, anno annak idején a kötelező orosz nyelvvel is voltak problémáim. Emellett a nagyothallásom is erősen akadályozz.

Mi Angliában élünk már több éve. A fiam azóta leérettségizett, jelenleg technikusi suliba jár. Nagyon jól beszél angolul.

Én nem szégyellem, hogy nem vagyok jó angolos, inkább büszke vagyok a fiam sikereire. A lényeg, hogy ő tökéletesen boldogul..

2014. szept. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Ez teljesen természetes és sok családnál ez van, akik külföldre költöznek. Ha a szülő jól is beszélni a nyelvet, úgymond perfekt, mindent megért, a kiejtése akkor sem lesz sose olyan, mint a gyerekének, aki ott nő fel. De ezzel nincs semmi gond.
2014. szept. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem normális szülő örül annak, hogy a gyereke sikeres valamiben.

Mellesleg természetes is, hogy nyelvi környezetben egy gyerek jobban elsajátít egy nyelvet, mint a szülei.


A szülő ilyenkor motivációként is megélheti a gyerek nyelvtanulását, és jó esetben ő is nagyobb kedvvel áll neki tökéletesíteni a nyelvi képességeit. Ilyenkor nem szégyen a gyerektől segítséget, tanácsot kérni, hogy például hogyan mondana egy-egy mondatot.

2014. szept. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ez van. A gyerek folyékonyan, szinte akcentus nelkul beszélni a nyelvet, en értek valamennyit, de beszélni nem tudok. Hogy mit érzek? Mérhetetlen örömöt es büszkeséget, hogy ilyen ügyes. Irigy miért lennek? Eleg gaz az, ha a szulo irigy a gyerekere....
2014. szept. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Figyelj o mas korban.szuletett mi mas korban szulettunk, nalunk a nyelvek tanulasa meg gyerekcipoben jart, most meg , ugyh nemhasonlithatod ossze ezt a dolgot es orulj neki igy te is ervenyesulhetel altla kulfoldon.
2014. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
A kérdés megfogalmazásából egyértelmű, te a gyerek vagy, és szeretnéd azt hinni, hogy sokkal értelmesebb vagy a szüleidnél. Ne aggódj, majd kinövöd. Az általános iskolában majdnem mindenki azt hiszi, ő van egyedül a tudás birtokában :D
2014. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Hogy mit érzek? örömet,nagy nagy örömet, nem hogy irigylem.
2014. szept. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!