Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom, mi lenne a helyes...

Nem tudom, mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó, hajdanán megbcseült ember volt bizonyos körökben a munkaja vegett, igaz, az alkohol már akkor is vegigkísérte az életet. 5 gyereke van, de abbol jelenleg ott tart, h szinte egyikunk sem all szoba vele. Édesenyám elhagyta őt 22 év hazassag utan, ahabr anyagilag nagyon jo dolga volt anyukamnak, nem birta tovabb, h tarsasag elott mindig bealazza, es hullara issza magat. Mindig csak azt nezi, h kivel mikor tud kicseszni, 69 éves, egesz nap csak pial, teljesen nem erdekli a környezete, ott is ragyujt, ahol az unokai vannak. Állandoan szart kever a testverek között, jelenlegi felesége mellett is tarskereső oldalakon log, es mindenféle "olyan" képeket kuldozget. Szerinte itt mindenkinek az ő segget kene nyalnia, mert ő aztan mindenkiert olyan rettentő sokat tett (az 5 gyerekéből 3an pszichologushoz jarunk/jartunk, h az onbecsulésunkkel legyen vmi jobb, a legkisebb fia teljesen elkallodott). Egyikunket sem inditotta el az eletben semmifele anyagi tamogatassal, ami persze nem elvárás, de hat neki eleg jol ment azert szeker...ha engem egy evben egyszer meglatogat, akkor is csak azt kell hallganom, h micsoda szar a haztartásom, h nincsen nalam palinka. A jelenlegi (haramdik) feleségével is ugy beszel, mint egy kutyaval, h de köver vagy, b@meg, meg ilyenek.


Jogos az, ha egyszer egy gyerek azt mondja, h nem akarja többé látni a szulőjét? Megteheti ezt anelkul, h ne legyen emiatt lelkiismeret furdalása egy eleten at?



2014. nov. 4. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem biztosan nem lenne lelkiismeret furdalásom a helyedben. Ez az ember nem érdemli meg, hogy törődj vele, hiszen sem apaként, sem férjként, sem emberként nem állta meg a helyét soha. Én már rég nem tartanám a kapcsolatot az ilyen apával.
2014. nov. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is megszakítanék vele minden kapcsolatot. Remekül leépítette a családját, mint érzelmileg, mint mindenhogyan. Ő csak rombolni képes, és ezt a tényt figyelembe véve nem lenne arra igényem, hogy tartsam vele a kapcsolatot. Esetleg ha változna idővel ( aminek az esélye szinte nulla, de hát ki tudja hátha lenne valami csoda ami folytán változik), akkor később beszélnék vele. De ha így is történne, akkor is tisztes távolságot tartva, elszigetelődve...
2014. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon gaz az öreg. Állatorvos létére kb egy éve elutottek a kutyajat, de nem csinalt semmit, h segitsen neki, hagyta elpusztulni egy bokor alatt...azota, ha lusta bemenni pisilni, akkor a kutyahazat pisalja le, tiszta bűz van ott. Regen meg olyanokat csinalt, amikor mi meg 8-12 évesek voltunk, h csaladi kirandulasok alkalmaval jol berugott, anyukam vezetett mindig, ő meg az autobol uvoltozott kifele a buszmegalloban lavoknek, h miert nem vesznek autot. :-/ Esküvőinken is csak a pialas ment nala, allandoan csak egtunk, mint a rongy. :( Nem hiszem el, h vki ezeket a dolgokat azzal menti fel, h hat biztos olyan volt a csaladi hattere...ezer film es könyv es szakember van, akiktol lehet tanulni, ez nem mentseg.
2014. nov. 4. 09:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az nem mentség hogy ki milyen családi háttérből indul. Ismerek én is olyan embert, aki iszonyatos családban nőtt fel, gusztustalan körülmények között, koszosan büdösen járt iskolába, ő mégis úgy fogta ezt fel, hogy igenis kitör onnan, és megad majd a saját családjának mindent ( ha lesz), amit csak tud, és rendes embereket nevel belőlük. Így is tett, jó ember lett belőle, aki rendesen nevelte a gyerekeit, emberi körülmények között.. Az az igazság, hogy édesapád elfogadhatta azt a helyzetet, megrekedt egy szinten, és a belső sérelmekre elkezdett inni, ami már addig fajult, hogy teljesen leépült... Ő csak úgy élt szerintem, hogy önző módon csak annak élt ami neki jó, úgy volt vele hogy él, mert él, és kész... 2-es voltam.


Röviden: szerintem ne legyen lelkifurdalásod, akármit is lépsz...

2014. nov. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem már az esküvőmre sem hívtam volna meg ilyen embert... :(
2014. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Erre mondják, hogy mindenkinek megvan a keresztje.

Amig érzékeny vagy annyira amennyire kell, addig nem tudod leliismeretfurdalás nélkül otthagyni. Ha pedig már képes leszel erre, már nem az az ember leszel akinek lenned kellene.

De ez a kisebbik rossz, mintha hagynád hogy mégjobban felöröljön.

Őt már nem tudod megmenteni, de magadból még megmenthetsz valamennyit.

2014. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Apukád egy vadbarom, kérdező. Nem is szándékom védeni, de hadd mondjam el, hogy én mit olvastam ki a történetéből.

Adva van egy vezérségi kényszerrel megáldott/megvert fiatalember. Mivel nem ismeri fel eme tulajdonságát, az állatorvosi pályát választja. Remek szakember lesz (minden egyébben is az lenne) szép karriert csinál, mégis az egész életét elcseszettnek érzi. Józanul nem élheti ki a parancsolgató, mindent irányítani akaró hajlamait, részegen azonban minden egyszerűbb, tehát inni kezd. A történet további része már ismert.

Még egyszer mondom, nem védeni akarom őt, csak azt jelzem, hogy az alkoholisták életében sokszor olyan törés állt be, amit nem tudnak (és más sem tudna) kiheverni. Apukád kívülről csak egy utálatos roncs, a felszínt megkapargatva előbukkan az ember.

Mindazonáltal senki sem fog megkövezni, ha ezek után látni sem akarod többé, és ha te is el tudsz magaddal számolni, tedd is ezt. Az alkoholisták ugyanis nem csak magukat teszik tönkre, hanem az őket körülvevő családtagokat is.

2014. nov. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alkoholista megmentése egy szakmai feladat.

Nem tudom mi a szakmád de ha nem vagy építészmérnök, akkor nem róható fel neked, ha nem tudod megmenteni apád házát az összeomlástól.

Nem tudom mi annak a szakembernek a neve aki az alkoholistákat menti meg, de ha nem vagy az, akkor ugyanígy nem róható fel neked, ha apádat se tudod megmenteni.

Ahogy az összeomló házból is csak kimenekülni tudnál, apád alól is csak kimenekülni tudsz

2014. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!