Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, programtervező informatikus szakon.

Van egy ösztöndíj, amit meg szeretnék pályázni. Februártól júliusig Kínában lenne lehetőségem tanulni. Az átlagom miatt megkapnám az ösztöndíjat, meg kevesen is jelentkeznek. A szállást, biztosítást, étkeztetést fizetik, plusz a tandíjat, efellett még költőpénzt és repjegytámogatást is kapunk. Valószínűleg még ingyen nyelvi kurzusra is lehet jelentkezni, megtanulnék középfokon kínaiul. Sajnos mire hazajövök lezárul itthon a vizsgaidőszak, így nem tudnék levizsgázni, csúsznék egy évet.


Apám azért nem enged el:

- mert szennyezett a levegő

- kommunizmus van

- csúsznék egy félévet (holott a passzív félév semmilyen pénzügyi kötelezettséggel nem jár itthon)

- nem számítanák be a tárgyakat, amit tanulok - mert itthon már teljesítettem őket.

- Ő nem fog ezért elengedni, hogy körbeutazzam kínát, mert semmi haszonnal nem járna nekem.


Szerintetek is igaz?

(Am. anyagilag simán kifizetnénk a repülőt).


Az én érveim: megtanulnék kínaiul, gyakorolnám az angolt, utaznék. meg mikor utazza az ember 200e-ből körbe kínát?


Szerintetek kinek van igaza? Hogy győzzem meg, hogy engedjen el?


2014. nov. 9. 19:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Jelen helyzetben tényleg rajta bukik a dolog. És igen, pályáztam, idén is kaptam 3000/hó. De mond már meg, abból hogy veszek repülőjegyet? Nem érted a kérdés lényegét, sajnálom, hogy értő olvasásra nem tanítottak meg.
2014. nov. 9. 20:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jól értem a helyzetedet. Nincs pénzed.

De az a te hibád, nem másé.

2014. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Eddig egyetlen egyszer sem válaszoltál a kérdésemre, ami így hangzik, még egyszer a kedvedért: Hogy győzzem meg? Te meg csak idejöttél osztani az észt.
2014. nov. 9. 21:05
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Megoldás a problémádra: pénz.


Hogy győzd meg? Mondjuk tegyél valamit ami miatt elismer. MErt az hogy pénzért és engedélyért koldulsz minden csak nem tiszteletreméltó.

2014. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Mutasd meg nekik ezt a válasz részt és látni fogja hogy mások is látják ez mekkora lehetőség. Más ötletem nincs
2017. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!