Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek képes lenne így...

Szerintetek képes lenne így szeretni a gyerekét a nő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel: adott egy család.

A szűk kör apa, anya, óvodás kislány.

Fiatalok nagyon, anyuka 19 évesen szült. Elkezd dolgozni végre, sok gályázás után sikerül olyan munkát találnia amit szeret. Közben arra készül, hogy leérettségizzen, továbbtanuljon.

Apuka szintén szakmunkás, de nem a szakmájában, hanem egy gyárban három műszakos. Szeretné ha lenne még egy baba.

Végül anya teherbe esik és érdekkülönbség alakul ki. Anyuka dolgozna, élne, viszont terhesen nem hosszabbítják meg a szerződését.

Apa mindent bevet, hogy a nő megtartsa a babát.

Végül a komoly lelki nyomás hatására a nő nem megy el abortuszra.

Az egész terhesség kész pokol, csak az jár a fejében, hogy mennyire nem akar újra kismama lenni.

Közben persze az egész család lelkes, az óvodás kislány is alig várja a kistestvért, anyuka pedig egyre mélyebbre csúszik a depresszióba (igénytelenség, evészavar, pánikrohamok, fotofóbia, sírógörcsök, dühkitörések)


2014. nov. 9. 21:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
Szeretni a gyermekünket és nyomorban, boldogtalanul élni sajnos lehet egyszerre. Elég sokan csinálják. Nyilván ha nem érzelmi féltégla, akkor szeretni fogja a babát, de ettől nem lesz jobb egyiküknek sem. Apának meg agysejteket kéne növeszteni. Ha egyetlen szóval is mer panaszkodni az anyagiakra, vagy anyukára, vagy a gyerekekre, remélem anyuka lendületből rúgja ki a fogait. Tanulni meg jó állást keresni az luxus, de a gyerekszaporítás, az megy, a semmibe. Így még szörnyűbb, hogy anyuka nem is akarja.
2014. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azért hiszem, hogy nem lesz happy end a vége, mert már anya, tehát nem először fogják elönteni a babuci hormonok.
2014. nov. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem valoszinu hogy olyan szeretetett erezz majd iranta mint a masik gyerek irant. Szornyu lehet igy gyereket vallalni.
2014. nov. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A házasságnak biztos, hogy annyi, hála a komoly lelki nyomásnak. Még ha a babát meg is szereti, olyan életük valószínűleg nem lesz többé, mint volt...
2014. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%

Van bolcsode van babysitter lehet tanulni gyerek mellett is.

Egy gyerek nem a karier veget helenti max par honap kieses.

A kismama dramat csinal belole.

Jo anya nincs nem kell annak lenni.

Ha a babat ellatja megszereti ez igy megy.

Aki igazan akar tanulni dolgozni az baba mellett is fog.

En is vegig tanultam es dolgoztam a gyerekek mellett.

2014. nov. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
20%

Végül anya teherbe esik és érdekkülönbség alakul ki. Anyuka dolgozna, élne, viszont terhesen nem hosszabbítják meg a szerződését.


Anyuka miért is esik teherbe, ha NEM AKAR gyereket??? Nincs fogamzásgátló, spirál, pesszárium, semmi? Nem csak az apát kéne hiábztatni. Ha már megfogant a baba, megértem, hogy nem akarta elvetetni, hiszen ez nem az a szituáció, mikor mindenképp el kéne( pl 15 éves, megerőszakolt tinianyuka) Ha annyira nem akart gyereket kellett volna vigyázni, nem aztán elvetetni vagy gyűlölni a gyereket...

2014. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk csak a fordítottját ismerem testközelből a helyzetnek, amikor az anya kényszeríti az apára a gyereket... és nem, egyáltalán nem jött be a sokak által előszeretettel magyarázott "amikor a karjában tartja"-maszlag, pont az ellenkezője történt, hogy az idősebb gyerekkel is elromlott a kapcsolat...
2014. nov. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Én soha nem értem az ilyen apák motivációit.


Az anyákat is elítélem, akik mindenáron babázni akarnak, de ott legalább annyit értek, hogy az anya az, aki otthon marad a gyerekkel, valószínűleg magányos, nincsenek nagy ambíciói, kell, ami lefoglalja.


De itt is, apának miben változik az élete, ha lesz még egy poronty? Hogy a gyárból könnyes szemmel gondoljon még egy emberkére, akivel nem tölt időt?

2014. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha az erintett anya pontozta le a felelössegre sarkallo valaszokat, sajnos szinte biztosra mondhato, h nem! (Ezzel a hozzaallassal teljesen biztosra mondhato, de ugye meg valtoztathat.) Nincs szo nemi eröszakrol, es barmilyen sürün is el nemi eletet, vedekezesi lehetöseg van, amit egy felnött nö meg tud oldani. Ha viszont nem vallalja most a felelösseget (es nem valtoztat), akkor a gyerek megszületese utan sem fogja a gyerekeert, es hogyan is tudna akkor szeretni? Majd öt hibaztatja. Egy ilyen anya gyermekekent csak tudom, de egyebkent minden olyan valasz erröl szol, amiben konkret ismerösöknel megtapasztakat emlitenek. Remelem, aki erintett, latja.
2014. nov. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves #19, én nem gondolom azt, hogy nekünk is azon kellene drukkolni, hogy a bűnösnek (a férjnek) asszisztálva hogyan tudjuk az egyik áldozatot (a feleséget) még inkább belekényszeríteni az áldozati szerepbe.

Én a nő helyében valószínűleg még a kórházból egyszer és mindenkorra lelépnék, és keresnék egy olyan normális párt magamnak, akinek a párja az első és vele kezdenék egy teljesen új életet - a kedves férj meg az általa világra kényszerített újszülöttel csináljon, amit akar meg tud...

2014. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!