Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyerek mikor veszi észre,...

Egy gyerek mikor veszi észre, hogy valamelyik szülőjével nem stimmel valami?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. pszichés problémákra, vagy amikor az egyik szülő eltiltja a gyerekeket a nagyszülőktől. Vagy hogy az egyik szülő teljesen elnyomja a másikat, aki mindent lenyel, nehogy elvegyék tőle a gyerekeket. A gyerekek rájönnek arra, hogy manipulálták őket? Hogy valójában nem ők a fontosak, hanem a karrier, és látszatcsaládban élnek?

Gondolom a kisgyerekek érzik ezt, de ez inkább a viselkedésükben ütközik ki. Az érdekelne, hogy mikor tudatosul ez bennük? Tudnátok írni tapasztalatokat?


Köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 11. 07:37
 1/9 Trafó1 ***** válasza:
100%
akkor amikor felfedezi a különbséget saját és más családok között, mondjuk az életkor is sokat számít, de ha pár napot egy másik családnál tölt ami "normális" kérdések merülnek fel benne az biztos.
2014. nov. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

van egy mondás, hogy

akkor vagy gyerek, amikor azt hiszed a szüleid tökéletesek.

Akkor vagy kamasz, amikor rájössz, hogy nem tökéletesek

Ás akkor vagy felnőtt, amikor megtudsz bocsájtani.

2014. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bennem emlékeim szerint kb. általános iskola alsó tagozatában tudatosult...talán azért, amit az első írt, mindig másoknál lógtam, és irigykedtem, hogy nekik milyen normális apukájuk van, csodálkoztam, hogy szeretik egymást a szüleik. Plusz, ahogy barátaim lettek, nem sok, de 1-2, és fel akartak volna jönni játszani, ugyan nem mondta anyukám, hogy nem szabad, én valahogy kérdezés nélkül, zsigerből hárítottam, mert tudtam, hogy az apám miatt szégyenkeznem kell (keményen alkoholista, agresszív).
2014. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra, hogy nem stimmel valami kb. 12 évesen. Arra, hogy látszatcsaládban élek és anyám viselkedését mi hajtja igazából 19-20 évesen.
2014. nov. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
A gyerek mindig mindent azonnal vesz az adóvevőivel. Amikor még nagyon kicsi, nem tudja megfogalmazni, de minden rezdülésével reagál a környezetében történtekre, a szüleinek az egymás közötti vibrálásaira akkor is, ha nem előtte zajlanak a viták, veszekedések. A köldökzsinór működik, tehát azonnal érzi, ha a mamájának valami baja van. ezrét is kell nagyon vigyázni, nagyon odafigyelni, mert a személyiségfejlődését, az egész életét befolyásolja.
2014. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 5-6 éves korban érzékeli, de nem tudja elmondani és 12 -14 éves korban már megfogalmazza, 20 éves korban már tisztán látja.
2014. nov. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mar akar 3 eves korban is siman erzik es ki is hasznaljak, manipulaljak a szuloket. Persze ilyenkor ez meg nem tudatos, de erzik es reagalnak. Ha tudatosul csak durvul a helyzet.
2014. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztosan, h pontosan értem, mire gondolsz. Én viszonylag hamar rájöttem arra, h látszatcsalád a miénk és h a szüleim kifelé élnek.

Régen még magamban kerestem a hibát, ha apám adott egy taslit és mert mindig lehülyézett. De már 10-12 évesen gondoltam, h ez nem normális, aztán 16-17 évesen már teljesen biztos voltam benne, h nagyrészt az ő hibája, láttam, h más emberhez sincs türelme és ha a munkájáról van szó, akkor is hamar mérges lesz. Tehát apám pl. elég hamar "álváltozott" követendő példából olyan emberré, amilyenné nem akarok válni.

Szerintem a gyerekkorban elkövetett apróbb szülői "vétkek" és nagyban meghatározzák a gyerek későbbi kapcsolatát a szüleivel.

2014. nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

amikor világra jön, onnan kezdve érzni, tudat alatt. Amikor elkezd beszélni, kiöljük belőle a saját érzéseit. A szülő mondja meg a gyereknek mit "szabad" mondani, és mit "nem szabad". Ezzel mégjobban elnyomjuk őket. ha felnőtt korában tudatosan él, után megint rájön, milyen is volt a családja.

Elő jöhetnek olyan pszichés problémák mint a dadogás, vagy különböző melléktevékenységek, ezek mind-mind kisgyermekorból maradnak fent.

2014. nov. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!