Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon rossz a lányommal a...

Nagyon rossz a lányommal a kapcsolatom, folyton veszekszünk Ti mit tennétek? (tovább)

Figyelt kérdés
17 évesen még mindig a 9.osztályt járja.Nem érdekli a tanulás,pedig nem járkál el otthonról sokat,ami jó,de facebook függő.Semmi nem érdekli csak az.Ha kikapcsolom a netet,depressziós,agresszív,vagy nem szól hozzám.Bár ha van net akkor is,csak nem egész nap.Nem lehet kérni tőle semmit,mert leordítja a fejem,hogy én hagyjam békén,és én 1 szar anya vagyok,az egész családját utálja,alig várja hogy elköltözzön.Ezt majdnem minden nap elmondja,ha parancsolni vagy kérni merek tőle valamit.Már a ruháit,és az én ruháimat is elhagyta a barátnőinél,és ha kérdőre vonom,megint jön a veszekedés,mert ő nem tehet róla.Más embereknek meg úgy megsajnáltatja magát mikor összeveszünk, mint Shrekből a kandúr,és én leszek a hibás.Nem érdekli semmi,nincsenek tervei,céljai,hozzá se nyúl a könyvekhez,elvárja hogy mindent elpakoljak utána,ha nem tenném tányérokkal és poharakkal aludna,mert bármit teszek nem viszi ki,csak azt mondja mindjárt.Nem vagyok egy erélyes ember,apukájával elváltunk,de mindig próbáltam megfelelően nevelni,de ez szerintem már nem nevelés kérdése.
2014. nov. 14. 07:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem tanul?mehet dolgozni,adj neki 2hetet össze kapja magát.utálja a családját?Mehet hajléktalannak is,biztos jó lesz éhezni fázni.Mi az,hogy leorditja a fejed?Abban a pillanatban nem úgy beszél veled ahogy illene,vissza kézből loccs egy meglepetés maflás.nem segit,trehány csak hömbölög.Lépj rá a nyakára tudja már hogy hol a helye.Erélyesnek kell lenned,legyen neki meglepi hopp itt anya a fönők.Szép szóval te itt már nem mész messzire,vedd elő a szigorú énedet.Avval meg ne törödj másoknak mit mond,mit hisznek.A lányod jövőjéről van szó,nem lépsz rá elkallodik és te sem élsz örökké
2014. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Engem most is féken akarnak tartani, holott kijártam az iskolát rendesen és most dolgozom.

De azért lettem tisztelettudó és ilyen, mert megtanítottak és ha dilis voltam akkor ment a maflás vagy az hogy anyunak van itt parancsszava.

Mondjuk én ettől igényesebb is voltam, tanultam, elmosogattam, szobámban pedáns rend volt, nem is voltam soha lusta..

2014. nov. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azt írod szerinted ez már nem nevelés kérdése, de pont, hogy az. A lányod 17 éves, eddig te nevelted, te fejlesztetted a személyiségét, te adtál neki irányt - vagy épp nem adtál.


A szülőknél az egyik legnagyobb probléma az, hogy nem ismerik be a saját tévedéseiket, ez pedig csak újabb tévedéseket generál.

Ismerd be azt, hogy nem nevelted elég erélyesen, nem tanítottad meg a tiszteletre, stb.

Érdekes, hogy sokszor épp az olyan szülők hibázzák el ezt a részt, akik saját maguk megkapták anno ezt a neveltetést, valamiért a gyereknek mégsem ezt mutatják meg. Talán épp a kompenzálási vágy volt a hiba, hogy megakartad adni neki a szabadságot, de ezt korlátlanul és rendszertelenül tetted meg, ezért fajultak idáig a dolgok.


Erősen javaslom, hogy változtass a szituáción, mert így is már elég késő van , de lehet még esélyes a fordulat. Én a te helyedben mindent félreraknék és azzal foglalkoznék , hogy utánakeressek minden információnak, ami segíthet ebben az ügyben, hiszen ha eddig nem csináltad helyesen, akkor nyilvánvalóan benned is vannak hiányosságok a gyereknevelésre nézve, még ha ezt egy szülőnek nehéz is beismernie; az eredmények viszont magukért beszélnek.


Sok sikert !

2014. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem foglak téged kritizálni az eddigi neveltetésed vagy egyéb miatt, nyilván a válásnak is van köze a lányod viselkedéséhez.


A kislányod el van szállva magától. Van neki egy "elképzelt" online vagy iskolás élete amivel foglalkozik egész nap és amikor te hozzászólsz vagy kérsz tőle valamit az már neki nem fér bele, hogy még veled is foglalkozzon. Evidens, hogy nem is akar.


Le kell szállnia a földre, vissza kell fognia magát, a munkába való utasítás, vagy a felvetése annak, hogy ha nem tetszik el lehet menni egy jó irány lehet.


Én ugyanilyen voltam/talán még egy picit az is vagyok - így tapasztalatból mondom, ha nekem azt mondták volna hogy üljünk le megbeszélni a dolgokat simán ott hagytam volna őket a beszélgetésükben a p*csába.

19/F

2014. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ismerősöm is elküldte az apjához a lányt. Egy évig ott lakott, aztán csendesen visszajött, és azt mondta, hogy már tudja, hogy hol szeretik őt igazán.


Kérdező, én a legközelebbi hisztinél nyugodtan közölném vele, hogy mostantól élje a saját életét, és vállalja a felelősséget. 18 éves koráig az alapellátást hajlandó vagy neki nyújtani, vagyis alap ruhát veszel, és kap enni. De neki kell megcsinálnia magának az ennivalót, mosson magára, és semmit se pakolj el neki. Vagy ha gondolja, költözzön át az apjához, és éljen úgy.


A neten megváltoztatnám a jelszót, napi félórát használhatja. Mobilszámláját havi 3 ezer forintig fizetném, többet nem. Ha többet használja, akkor kikapcsolják majd.


Kérdező, én bizony bekeményítenék.

2014. nov. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 15. 08:53
 17/17 anonim ***** válasza:
Hogy alakultak a dolgok? Sikerült rendezni?
2020. aug. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!