Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig tarthat teljes ellenőrz...

Meddig tarthat teljes ellenőrzés alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, édesanyámról lenne szó. Márciusban leszek 18 éves, nemrég összejöttem egy pasival, van néhány barátom, szóval idáig normális is lenne a dolog. Csak itt jön a "de ". Amióta szeretnék elmenni a barátnőimhez, vagy a pasimhoz, anya hihetetlen hisztirohamokat kap .

Ellenőriz, nem akar sehova se elengedni.( még csak nem is buliba, hanem délután ) 17, 5 évesen egy hétig kellett kutyába lemenve könyörögni, hogy ottalhassak a barátnőmnél, aki 10 km-re lévő faluban lakik, jó családból való, nem balhés, én se vagyok az. És miután ott aláztam magam egy hétig, elengedett, de óránként sms-t kellett írnom.

És általánosan is, olyat nem tehetek, hogy azt mondom, 4 óra FELÉ jövök, és mondjuk lesz ez negyed öt, mert abból megint a botrány van. Ő megmondja nekem, hogy 4 órára otthon vagyok, és 4 óra 2 perckor már megint a hiszti van. Olyan fel se merülhet, hogy lányokkal csak úgy suli után beüljünk valahova. Még az sem oké, hogy jelzem, hogy hol vagyunk, nem, nekem engedélyt kell rá kérnem, és ha nemet mond, irány haza. Komolyan szégyellem ezt már mindenki előtt, iszonyat megalázó.


Jó, még nem vagyok 18(de már számolom a napokat, de a környezetemben ennyire senkinek a nyakára nem ülnek rá. Ezt meddig akarja vajon csinálni? Mert nem hinném, hogy 18. születésnapomon hirtelen megváltozik, és enged élni.

Arra is gongondoltam, hogy talán az zavarja, hogy rajta kívül mást is szeretek, mással is lennék. Na de hát annyira ez se normális, nem?

Érdekes, apummal ilyen probléma sose volt, csak hát neki nincs szava anyámmal szemben.



2014. nov. 15. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Számolhatod a napokat, de ahogy te magad is írod, attól még nem fog változni semmi.
2014. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg otthon élsz, nem sokat tudsz tenni. Azt azért elmondanám neki, hogy ezzel a hozzáállással teljesen maga ellen fordít, és amint lehetőséged lesz, el fogsz menekülni otthonról. Ha ezt nem akarja, engedje lazábbra a "pórázt".
2014. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, egyszerű, ne azt csináld, amit mond, hanem azt, amit előzőleg te mondtál... ha hisztizik, hisztizik, majd lenyugszik...

És igen, az sajnálatos, ha anyuka ilyen fúriává tudja kinőni magát apuka mellett - gondolom, ő is fél tőle, vagy legalábbis kerüli a konfliktust... ismerem ezt a dolgot, anno nálunk is hasonló volt a szereposztás... csak hát én férfiből vagyok, és ha anyám 17 évesen azt mondta, hogy este 10, én meg azt, hogy reggel 10-re jövök, akkor az utóbbi volt... párszor bemutatta a szívét markolászós nagyhalált, aztán tudomásul vette, hogy ezzel nem ér el a világon semmit, és ugyanúgy leállt vele, ahogy a hisztis gyerekek szoktak, ha senki se figyel rájuk... az ilyen játszmázások ellen ez a stratégia működik, de ajánlani csak akkor ajánlom, ha betöltöd a 18-at...

2014. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Erre egyetlen egy megoldás létezik, szembe kell szállni vele. Nincs más! Amíg látja, hogy félsz tőle, hogy bármit megtehet veled, addig miért változna?

Én ezt már 14 éves koromra lerendeztem a szüleimmel. Igen, volt néhány(sok) nagy veszekedés, balhézás, lelki terror, mindenféle büntetések. De aztán belátták, hogy nem tarthatnak ketrecben. Félre ne érts, nagyon jó a kapcsolatunk. Egyszerűen sikerült elérnem, hogy lássák elég önálló és talpraesett vagyok ahhoz, hogy ne kelljen folyton a nyakamba lihegniük.

Nyilván ez is olyan, hogy mondani könnyű. De ha nem akarsz örökre anyuci szoknyája mellett ülni, akkor tenned kell ellene.

2014. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a te korod függvénye.

Ez egy betegség a részéről.

Javaslom menj el valami pszichologushoz s faggasd ki mit lehet ezzel a helyzettel kezdeni.

Mivel ilyesmivel kényszergyógykezelésre aligha vitetheted, hogy önszántából menjen el annak meg még kisebb az esélye, annak látom a legnagyobb realitását, hogy a pszichoogussal együttműködve (visszacsatolásokkal) tanácsokat ad, hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet.

2014. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18:26-os módszere jó, de nem mindig sül el jól.

Jobb lenne hozzáértő szakember támogatásával lerendezzni ezt az ügyet.

2014. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Janka néni ***** válasza:
100%

A 3as válaszoló jól mondja: anyukád játszmázik. nem szól ez másról, mint a féltékenységről, amiben mindig több az irigység, mint a szeretet. Mire irigy? A korodra, arra, hogy mással, máshol jól érzed magad. És persze külön szerencse, hogy ezt az egész hisztit és korlátozást a Te érdekedként tudja tálalni. Hogy félt, meg ez a Te érdeked, bla-bla.

Rendezed át a szereposztást,nem vállalod tovább a statiszta-szerepet: elmész és maradsz, amíg jól esik (józan határok között). Oda és azzal akivel szeretnél. Ha a kötelezettségeid teljesítésébe nem lehet belekötni, akkor nem tud mit érdemben felhozni ellene. Apukád meg egy külön történet, ha nem számíthatsz rá ebben, meg is érdemli. Remélem egyedül fogja élvezni anyukád előadásait.

Én 15 évesen megmondtam kb. mikor érek haza, hová megyek. Ha valami miatt jóval tovább tartott, hazatelefonáltam (ha tudtam- ez nem mobilos korban volt). A hisztiket pedig kiröhögtem (szó szerint) és ott hagytam.

2014. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!