Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14-18 évesek, ti mennyi időt...

14-18 évesek, ti mennyi időt töltötök a szüleitekkel? Mit tennétek a helyemben? (többi lent)

Figyelt kérdés

16 vagyok, a tesóm 14, és mivel apa 12 órás műszakokban dolgozik, keveset van itthon, és anya magányos.

a tesóm sportoló, mindig elmegy otthonról, én szobába zárkózó és tanuló/olvasó/gépező típus vagyok, szóval nem sokat vagyunk anyával. De lényegében nincs is időm rá, ha van napi 1, max 2 óra szabadidőm, nem azzal szeretném eltölteni, hogy hallgatom a kesergését, mert igazából semmit nem szeret csinálni a világon és nincsenek barátai, de nem is akarja, hogy legyenek, mert azt mondja, azért szült gyerekeket, hogy törődjenek vele, de borzasztó rossz a társaságában lenni, és az nem élet, hogy hol tanulok, hol őt pátyolgatom.

Mindig azt vágja a fejemhez, hogy egy normális családban nem hagynak magára senkit. Ti mennyit foglalkoztok a szüleitekkel? (azért napi 1 órát vagyunk vele, sokáig beszélgetünk vacsoránál és együtt szoktunk sorozatot nézni, szóval nem hagyom ki teljesen az életemből)



2014. nov. 16. 12:51
 1/9 anonim válasza:

16 éves vagy, valamennyire érthető a hozzáállásod, de nagyon bánni fogod pár év múlva.

Én 19 éves vagyok külföldön tanulok, örülök, ha tudok velük skypeolni. Anya nem dolgozik és ő is magányos, sokat van egyedül, de most már megértem és ha visszamehetnék, azt az időt, amit pl gépezésre pazaroltam, inkább vele töltöttem volna.

Bár én próbáltam mindig több időt tölteni vele.

Gondold végig és ha vele leszel nem csak a kesergését hallgatod majd, találj ki programokat :)

2014. nov. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Apam messze el 20 km-re tolem de minden nap vagy 4x beszelunk. Anyammal es a neveloapammal elek de nem vagyunk joban megromlott a viszonyunk en csak akkor vagyok veluk ha muszai nem is beszelunk...
2014. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2-es vagyok.. 200 kmre elirtam
2014. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most 32 vagyok de tinikent alig vartam h Anyu hazajojjon a melobol, onnantol folyton beszelgettunk az elet azon folyasarol orakon keresztul minden egyes nap:-))))


Kulfoldon elek de mindennap beszelek a szuleimmel, mert nagyon szeretem oket es imadok veluk lenni:-)))Apuval nem beszelek annyit pedig ot is szeretem csak o egy mas vilag:-))


Probalj tobbet lenni anyuddal napi egy ket ora szerintem nem igazan sok:-)))

2014. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is mindig nagyon szerettem anyukám társaságában lenni, a mai napig szívesen töltöm vele az időmet, de az anyukám nem egy nyafogógép, hanem egy energikus, szórakoztató nő, akinek jólesik a társaságában lenni.

Nem gondolom, hogy egy 16 éves fiatalnak az kéne, hogy legyen az életcélja, hogy az anyját pátyolgassa. Ez nem normális elvárás az édesanya részéről, mint ahogy az sem, hogy azért szült gyerekeket, hogy majd azok szórakoztassák. Ez önző és ostoba életfelfogás, nem csoda, hogy nincsenek barátai, és az sem véletlen, hogy a gyerekei kerülik a társaságát. Valószínű, a helyedben és is így viselkednék.

2014. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vegyetek elő társasjátékot, fényképalbumot!

Az együtt nézünk sorozatot nem nagy időtöltés, mert nem közösen csináljátok, hanem külön-külön, csendben nézitek.

2014. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kényszerből ne legyél senkive3l. Mond meg anyukádnak hogy ha nyavajog nem fogsz időt tölteni vele, ha nem nyavajog elmehettek moziba, kirándulni stb.
2014. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"azért szült gyerekeket, hogy törődjenek vele,"azért ezzel én nem nyomasztanám a gyerekeimet,pedig egyedül nevelem őket, nincs párom. A nagyhoz aki tizenéves, feljönnek a barátai, örülök, hogy jól érzi magát velük.Velem is beszélget , meg hülyéskedünk, de neki már a korosztálya az igazi jó társaság.Szóval szerintem nem kötelességed az anyukádat pátyolgatni, ha a rá szánt időben tényleg figyelsz rá az már jó. Neki kellene olyan tevékenységetkeresni, amit szeret. Meg barátokat.Munkája van?Álllandóan kesergő emberrel rossz lenni,van valami nagy problámája?

A gyereke az embernek nem a haverja szerintem, tudni kell, hogy a gyereknek idővel önálló élete lesz és elköltözik.

Mintha mártírkodna az anyukád, úgy tűnik.

2014. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sajnos nagyon kevés időt töltök a szüleimmel :( Részben azért, mert anya a munkából este 6-7 fele jön meg, meg azért is, mert nagyon sokat szoktam tanulni, mindig a szobámban vagyok. De anya vagy apa amúgy sem kapható semmi olyanra, mint társasjáték vagy akár egy séta... A szokásos program a tévénézés.

Néha rám jön, hogy milyen jó lenne már velük lenni, meg beszélgetni, de ha átmegyek hozzájuk a másik szobába, valami megakadályoz, hogy igazán felszabadultan, és nyíltan beszélgessek velük. Azt hiszem, nem is állunk elég közel egymáshoz ilyen értelemben. De most anya elkezdett betegeskedni, mindig fáj a lába, térde, mert elég kövér és mostanában annyira félek, hogy talán nemsokára nagyon beteg(..) lesz, és akkor bánhatom, hogy nem beszélgettünk többet. De nem tudom, hogyan vehetném rá, hogy változtasson egy kicsit, mozogjon valamit, ne idegeskedjen annyit a munkahelye miatt...

Pedig azt szeretném, ha egészséges lenne és jó legyen a kapcsolatunk :'(

18/L

2014. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!